• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialdemokratų deleguoto ministro Rimanto Šadžiaus vadovaujama Finansų ministerija trečiadienį įregistravo mokesčių pertvarkos projektą. Visgi kai kurie siūlymai nustebino net socialdemokratų partnerius – šie teigė, esą dalis mokesčių pasiūlymų netikėti arba pateikti kitokie, nei buvo tartasi. Socialdemokratų premjeras Gintautas Paluckas atkirto, esą projekte „nėra absoliučiai nieko“, apie ką nebūtų diskutuota su koalicijos partneriais.

Socialdemokratų deleguoto ministro Rimanto Šadžiaus vadovaujama Finansų ministerija trečiadienį įregistravo mokesčių pertvarkos projektą. Visgi kai kurie siūlymai nustebino net socialdemokratų partnerius – šie teigė, esą dalis mokesčių pasiūlymų netikėti arba pateikti kitokie, nei buvo tartasi. Socialdemokratų premjeras Gintautas Paluckas atkirto, esą projekte „nėra absoliučiai nieko“, apie ką nebūtų diskutuota su koalicijos partneriais.

REKLAMA

Ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime Biudžeto ir finansų komiteto narys konservatorius Mindaugas Lingė paklausė G. Palucko, kaip taip nutiko, kad trečiadienį kai kuriuos užregistruotus mokesčių pakeitimus koalicijos partneriai pasitiko su nuostaba.

„Prisiminus ne taip seną praėjusios Vyriausybės patirtį ir kiek daug iš tuometinės opozicijos kliuvo už epitetais palydėtus Vyriausybės pateikto projekto pasitikimus, kaip nederinta su koalicijos partneriais. Ir čia buvo vienas iš esminių priekaištų. Tai kaip čia nutiko, kad vakar jūsų koalicijos partneriai gana didelėmis akimis kai kuriuos užregistruotus pakeitimus pasitiko, o vienas iš partnerių sako, kad ir jums, premjere, buvo staigmenų. Tai kaip čia vis dėlto buvo?“ – klausė opozicijos atstovas.

G. Paluckas ramino, esą projekte numatyti pakeitimai dar bus svarstomi ir derinami.

„Tuos mokestinių teisės aktų projektus, kuriuos pateikė kolegos Seime, juos pirmiausia dar reikės įvertinti ir Vyriausybė savo išvadą, todėl automatiškai skaičiuoti arba išskaičiuoti tam tikras pajamas į biudžetą kol kas tikrai nėra jokio reikalo“, – kalbėjo premjeras.

REKLAMA
REKLAMA

Reaguodamas į koalicijos partnerių pastabas, kad dalis mokesčių pakeitimų nebuvo suderinti ir išdiskutuoti, premjeras atkirto, esą projekte „nėra absoliučiai nieko“, ko partneriai nebūtų žinoję.

„Kalbant apie vienokius ar kitokius samprotavimus ar priekaištus, tiesą pasakius, iš kolegų koalicijos partnerių aš neišgirdau nieko naujo. Yra absoliuti dauguma tam tikrų nuostatų, dėl ko mes sutarėme, yra, dėl ko yra tam tikrų diskusijų objektų ir tos diskusijos persikels į Vyriausybę, o po to į Seimą. Tai yra nustatyta tvarka. Tai yra visiškai normalu ir čia aš tikrai nematau nieko keisto ir nieko dramatiško“, – patikino G. Paluckas.

REKLAMA

„O iš tų nuostatų, kurios yra pasiūlytos, tikrai nėra absoliučiai nieko, ko nebūtų diskutavusi koalicinės tarybos suformuota vadinamoji mokestinė neformali darbo grupė“, – pridūrė jis.

Žemaitaitis: „Dabar per Velykas ant kiaušinių bus Šadžiaus paveikslas

Socialdemokratų deleguoto ministro Rimanto Šadžiaus vadovaujamai Finansų ministerijai įregistravus mokesčių pertvarkos projektą, net koalicijos partneriai linguoja galvas. Vienos iš valdančiųjų partijų „Nemuno aušra“ lyderis Remigijus Žemaitaitis teigia, kad kai kurie Finansų ministerijos pateikti mokesčių pakeitimai nustebino.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo tam tikrų dalykų, kur koalicijoje buvo sutarta, ir atnešta nesutartų dalykų. Tai, manau, kad taip neturėtų būti“, – ketvirtadienį Seime sakė R. Žemaitaitis.

Anot „Nemuno aušros“ pirmininko, vienas iš nustebinusių dalykų buvo nekilnojamojo turto (NT) mokesčio gindys. Esą partneriai nesusitarė dėl 40 tūkst. eurų turto vertės ribos, kokia yra įregistruota projekte. Dėl šios ribos „aušriečiai“ ketina teikti korekcijas.

„Dėl NT mokesčio grindų mes tikrai teiksime [pasiūlymus], nes 40 tūkst. riba yra tikrai per maža, įvertinant tai, kad NT kaina didėja. Arba mes tokiu atveju turime įvesti indeksavimą, kas būtų logiška, nes indeksavimą turime daugelyje sričių (turime pensijų, vaikų išlaikymo indeksavimą), tai tokiu atveju siūlyčiau taikyti indeksavimą vienam NT vienetui arba fiziniams asmeniui, kas būtų logiška. Tada žmonės niekada nepapultų į spąstus, kad turto vertė padidėjo 5, 6 arba 4 kartus“, – kalbėjo R. Žemaitaitis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Politikas tikina, kad „Nemuno aušra“ nepritars ir gyventojų pajamų mokesčiui (GPM) principu „32+4“.

„Mes kategoriškai tokiam dalykui nepritariame, nes jis visiškai neįsipaišo į šitą vadinamąją mokestinę reformą. Tai vėlgi atneštas projektas, kuris nebuvo suderintas. Bet kadangi tai yra socialdemokratų sprendimas, socialdemokratai priėmė tokią mokestinę reformą teikti mums visiems, tai dabar koalicijos partneriai vertins per ateinančias tris savaites“, – komentavo R. Žemaitaitis.

REKLAMA

Nežino, kodėl projekte kitokie pasiūlymai, nei buvo tartasi

R. Žemaitaitis teigia, kad dėl mokestinių pakeitimų buvo daug diskutuojama, tačiau kodėl mokesčių reformos projekte atsirado neaptartų dalykų, politikas teigia atsakymo neturintis.

„Nežinau, man sunku atsakyti, kodėl socialdemokratų deleguotas ministras Rimantas Šadžius pateikė tokius projektus. Neįsivaizduoju, net kokie čia motyvai“, – komentavo R. Žemaitaitis.

„Nemuno aušros“ lyderis patikina, kad „aušriečiai“ toliau diskutuos su partneriais, teiks savo pasiūlymus. 

REKLAMA

Tuo pat metu R. Žemaitaitis akcentavo, kad toks partnerių žingsnis – mokesčių reformos projektą registruoti prieš pat Velykas – blogas sprendimas.

„Kaip puikiai žinote iš viešųjų ryšių prasme, <...> tokių dalykų prieš šventes niekas neteikia“, – šyptelėjo R. Žemaitaitis. 

„Dabar per Velykas ant kiaušinių bus kolegos R. Šadžiaus paveikslas“, – pridūrė jis.

Skvernelis: dalis mokesčių pasiūlymų – netikėti

Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad kai kurie Finansų ministerijos siūlomi mokesčių pakeitimai yra netikėti ir nebuvo aptarti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Viena kalbame darbo grupėse, antra – koalicijos taryboje, trečia gauname įstatymo projektus. Pirmadienį koalicijos taryboje buvo aptartos tos vietos, kur bus sudėtinga palaikyti ir susitarti, tame tarpe ir dėl nekilnojamojo turto, apie vadinamąsias grindis, bazę, tarifus tam tikrus. Šiandien jau turime priimtą, registruotą sprendimą“, – trečiadienį Seime kalbėjo S. Skvernelis. 

Anot jo, dar vienas gyventojų pajamų mokesčio tarifas taip pat yra netikėtas.

„Buvo sutarta, kad darbas padarytas prieš registruojant tai, kas buvo pažadėta, papildomos konsultacijos su socialiniais partneriais, verslu, kad prieš teikiant galutinį sprendimą jis būtų išdiskutuotas Vyriausybėje, buvo tas buvo pažadėta, kad bus padaryta ir šiandien turim tokią situaciją“, – kalbėjo jis. 

REKLAMA

„Atsirado 40 tūkst. eurų grindys, tarifai pasikeitė, irgi ir tame tarpe ir maksimalūs, atsirado ketvirtas gyventojų pajamų mokesčio tarifas, dingo galbūt tai, kas yra gerai, – privalomas civilinės atsakomybės vairuotojų draudimo mokestis“, – sakė S. Skvernelis.

Anot jo, esminis dalykas, ko buvo siekta – papildomos konsultacijos su socialiniais partneriais.

Įregistravo mokesčių reformos projektą

R. Šadžiaus vadovaujama Finansų ministerija trečiadienį įregistravo mokesčių pertvarkos projektą ir siūlo taikyti nulinį tarifą nekilnojamajam turtui, kurio vertė neviršija 40 tūkst. eurų. 

REKLAMA

Kaip numatoma ministerijos pasiūlytame projekte, 0,1 procento tarifas būtų taikomas NT vertei nuo 40 tūkst. iki 200 tūkst. eurų. 0,2 proc. tarifas – iki 400 tūkst. eurų, 0,5 proc. tarifas – iki 600 tūkst. eurų. Galiausiai, 1 proc. tarifą siūloma taikyti nekilnojamojo turto vertei, viršijančiai 600 tūkst. eurų.

Gyventojo pajamų mokestį siūloma dalinti į keturias tarifo kategorijas, priklausomas nuo pajamų dydžio. Metinėms pajamoms iki 36 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) būtų taikomas 20 proc. tarifas, pajamoms nuo 36 iki 60 VDU – 25 proc., nuo 60 iki 120 VDU – 32 proc. tarifas. Panašiais apmokestinimo planais valdantieji dalinosi jau anksčiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtasis, naujai siūlomas tarifas, paliestų gyventojus uždirbančius virš 120 VDU ir siektų 36 proc.

Mokesčių pakeitimų projekte taip pat numatyta didinti ar panaikinti kai kuriuos lengvatinius pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifus. Tarp galimų pakeitimų – siūlymas atsisakyti PVM lengvatinio tarifo taikymo šildymui ir karštam vandeniui bei malkoms.

Dar siūloma padidinti lengvatinį PVM tarifą, taikoma apgyvendinimo, keleivių vežimo paslaugoms bei meno ir kultūros įstaigų, renginių lankymui nuo 9 iki 12 proc.  Ministerijos duomenimis, to finansinė nauda – 20,1 mln. eurų.

Visgi, ministerija siūlo sumažinti knygoms ir neperiodiniams informaciniams leidiniams taikomą lengvatinį PVM tarifą nuo 9 proc. iki 5 proc. 

Taip pat pateiktas pasiūlymas visas ne gyvybės draudimo sutartis apmokestinti 10 proc. tarifu.

REKLAMA
Žmonės kurie išsirinko politiką nuteistą už sukčiavimą nesupranta kodėl juos vėl ap@piso
Nekeičiant būtų ekonomikos augimas, keičiant recesija. Ar nepasimokė dar iš estų, latvių ir kitų? Nori Kubiliaus likimo. Valdantieji nesusipratimas
Atrodo, kad su nuosėdos pagalba sukurpta koalicija yra pati šūdiniausia per visą Nepriklausomybės laikotarpį.....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų