Prognozės – NT rinka dar nepasiekė piko
2021-iesiems NT ekspertai išskiria dvi pagrindines tendencijas. Pirma, koronaviruso krizės poveikis ekonomikai pasauliniu mastu bus neabejotinas ir ekonomikos sulėtėjimas yra labai tikėtinas. Kita vertus, šiuo metu vyriausybės ekonomikai skatinti meta didžiulius pinigų kiekius, o tai gali baigtis infliacija. Tokiu atveju NT kainos didėtų, nes nekilnojamas turtas laikomas saugia investicija.
„NT rinkoje vyksta intensyvus judėjimas, susidomėjimo susilaukė net ir užsistovėję projektai. Vystytojai toliau nesustodami planuoja ir įgyvendina naujus projektus, kurie dar planavimo etape randa savus pirkėjus“, – NT rinkos situaciją vertina „Capital Smart“ biuro valdantysis partneris Justinas Vaitiekus, pažymėdamas, kad ji veikiau primena ne staigų šuolį, o nuolatinį tolygų judėjimą.
„Capital Kaunas“ biuro vadovės Gintarės Meiluvienės teigimu, susidomėjimas nekilnojamuoju turtu ir toliau po truputį augs, bet didelių šuolių nenumatoma. Tiesa, ji pabrėžia, kad tokios tendencijos labiausiai siejamos su Kaunu, o, tarkime, pajūryje susidomėjimas NT augs intensyviau, o Šiauliuose jau dabar pastebimas kainų augimas.
Galimybės keliauti ir kitur pinigus leisti netekę žmonės savo santaupas nukreipė į nekilnojamojo turto įsigijimą. NT rinka vis labiau kaito. Ypač išaugo žemės sklypų, namų, kotedžų – didesnę asmeninę erdvę suteikiančio NT – pardavimai.
„Karantinas parodė, kad atsirado didesnės erdvės poreikis. Pirkėjai labiau ieškojo butų ar namų, kuriuose galima įsirengti atskirą darbo kambarį ir erdves nuotoliniu būdu besimokantiems vaikams. Tad praėjusiais metais buvo juntama erdvesnių NT objektų paklausos didėjimo tendencija“, – pasakoja „Capital Centras“ biuro vadovas Gediminas Jankauskas.
Likusiems be darbo – išsigelbėjimas
Vilniuje esančio „Capital Centras“ biuro vadovas G. Jankauskas pastebi, kad praėjusiais metais prie tinklo prisijungė nemažai naujų brokerių, kuriuos vienaip ar kitaip paveikė ekonomikos pokyčiai.
NT ekspertas atkreipia dėmesį, jog NT brokerio darbas gali tapti puikia alternatyva nukentėjusiems nuo koronaviruso krizės ir priverstiems ieškotis naujo pragyvenimo šaltinio.
„Tai labai tinkama veikla pokyčiams pasiryžusiems žmonėms, nepriklausomai nuo amžiaus ar patirties. Galima sakyti, kad koronaviruso sukelti pokyčiai atvėrė šią NT rinkos galimybę“, – pabrėžia G. Jankauskas.
Didžiausias Lietuvoje nekilnojamojo turto agentūrų tinklas „Capital“, valdantis 30 NT biurų, kuriuose dirba apie 350 brokerių, gali pasiūlyti karjeros galimybes įvairiose Lietuvos vietose.
Pasak „Capital Šiauliai“ biuro vadovės Vilmos Stupurienės, tai ypač aktualu mažesniuose miestuose dirbantiems brokeriams: „Kadangi „Capital“ yra lyderiaujanti NT agentūra, po šiuo „skėčiu“ dirbti yra daug lengviau, nes prekės ženklas jau žinomas. Net ir karjerą pradedantis brokeris jau turi pasitikėjimo kreditą, o tai jau nebloga pradžia“.
G. Jankausko teigimu, geresnių rezultatų ir didesnių pajamų brokeriui pasiekti padedanti kokybiškų „Capital“ įrankių visuma (mokymai, technologinis palaikymas, tarpusavio sinergija, kompanijos kultūra, stiprus prekės ženklas) yra didžiausia paskata brokeriui jungtis prie šio tinklo.
„Tai stipri kompanija, NT brokeriams suteikianti maksimalias naudas. Žinoma, svarbu neužmiršti, kad ne mažiau svarbu ir paties brokerio noras tomis vertėmis efektyviai pasinaudoti“, – sako G. Jankauskas.
Po viena vėliava subūrė daug skirtingų verslų
Nuo įsikūrimo „Capital“ išaugo daugiau nei dešimt kartų – kartu augindama ir prisijundama ir kitus verslus.
Tinklą sudaro ne tik biurai visuose didžiuose Lietuvos miestuose, bet platus su NT susijusių paslaugų tinklas: „Capital Apdaila“, „Capital Apdaila Express“, „Capital Vertinimas“, „Capital Insurance“, „Capital Matininkai“, „Capital Credit“, „Capital Finance“, „Capital Construction“. Tad prireikus papildomų paslaugų, perkančiam ar parduodančiam NT klientui nereikia blaškytis.
„Dabar esame tarsi didelė po viena vėliava suburtų atskirų verslų šeima. Klientas iš vienų rankų gali gauti ne tik daug skirtingų paslaugų, bet ir rekomenduoti kitoje srityje besispecializuojantį kolegą, jei atsiranda toks poreikis. Lygiai taip pat bendradarbiaujame tarp miestų“, – teigia J. Vaitiekus.
Ateityje, pasak „Capital“ tinklo įkūrėjo ir vadovo Dmitrijaus Semionovo, parnerių ir paslaugų spektras tik didės: „Pagrindinės sritys, į kurias orientuojamės šiuo metu – tolesnė bendradarbiavimo partnerių paieška. Galimybė klientui pasiūlyti aktualias papildomas NT paslaugas suteikia milžinišką pranašumą“.