Metinė infliacija – liepą, palyginti su tuo pačiu metu pernai – siekė 7,4 proc., vidutinė metinė infliacija buvo 17,4 proc., skelbia Valstybės duomenų agentūra.
Mėnesio defliacijai daugiausia įtakos turėjo drabužių, elektros, kietojo kuro, daržovių kainų sumažėjimas bei keleivių vežimo oro transportu paslaugų, farmacijos gaminių, atostogų išvykų, automobilių, trumpalaikio naudojimo namų ūkio prekių, mėsos ir jos gaminių, apgyvendinimo paslaugų kainų padidėjimas.
Liepą, palyginti su birželiu, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 3,6 proc. Daugiausia sumažėjo elektros (8,4 proc.), kietojo kuro (6,8 proc.), gamtinių dujų (4,9 proc.), šilumos (1,8 proc.), bet padidėjo suskystintų dujų maistui gaminti (1,2 proc.) kainos.
Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos sumažėjo 0,4 proc. Labiausiai atpigo cukrus, jūros gėrybės, varškė, margarinas bet pabrango džiovinti vaisiai, riešutai, virtos dešros ir dešrelės, šokoladas, kava. Taip pat kito kai kurių šviežių vaisių ir daržovių kainos: daugiausia sumažėjo persikų, saldžiųjų paprikų, agurkų, bananų, bulvių, bet padidėjo burokėlių, kivių, kriaušių, melionų, apelsinų kainos.
Dėl sezoninių nuolaidų drabužių ir avalynės kainos sumažėjo 6,7 proc. Drabužiai atpigo 7,4 proc., avalynė – 6,6 proc.
Transporto prekių ir paslaugų kainos padidėjo 1,8 proc. Pokytį lėmė keleivių vežimo oro transportu paslaugų (29,2 proc.), naudotų automobilių (3,2 proc.), dyzelinių degalų (2,9 proc.) kainų padidėjimas bei benzino (1,2 proc.), suskystintų automobilinių dujų (0,5 proc.) kainų sumažėjimas.
Sveikatos priežiūros prekių ir paslaugų kainos padidėjo 1,8 proc. Farmacijos gaminiai pabrango 3,4 proc., sanatorijų paslaugos – 2,7 proc., medicinos – 0,9 proc., odontologų – 0,5 proc.
Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo kietojo kuro, duonos ir grūdų produktų, mėsos ir jos produktų, automobilių, restoranų, kavinių, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, farmacijos gaminių, transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, cukraus, uogienės, medaus, šokolado ir saldumynų, alaus, namų ūkio prekių kainų padidėjimas bei degalų ir tepalų, šilumos kainų sumažėjimas.
Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 6 proc., paslaugų – 11,1 proc., per mėnesį – atitinkamai mažėjo 0,9 proc. ir didėjo 1,3 procento.
Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos kainos per metus padidėjo 1,3 proc., rinkos – 8,5 proc., per mėnesį atitinkamai mažėjo 1,5 proc. ir nesikeitė.