• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas po svarstymo pritarė Saugumo įnašo įstatymo projektui, kuriuo siūloma nuo 2026 metų sausio 10 proc. tarifu apmokestinti visas ne gyvybės draudimo sutartis.

Seimas po svarstymo pritarė Saugumo įnašo įstatymo projektui, kuriuo siūloma nuo 2026 metų sausio 10 proc. tarifu apmokestinti visas ne gyvybės draudimo sutartis.

REKLAMA

Visos iš šio mokesčio surinktos pajamos bus skirtos gynybai.

Už jas balsavo 87 Seimo nariai, prieš buvo septyni, o 14 susilaikė.

„Kviečiu balsuoti už, nes šalies gynybai reikia daugiau lėšų“, – posėdyje sakė socialdemokratas Laurynas Šedvydis.

Konservatorė Gintarė Skaistė teigė, kad frakcija remia draudimo sutarčių apmokestinimą, nes pajamos pateks į Gynybos fondą.  

REKLAMA
REKLAMA

Parlamentiniame Biudžeto ir finansų komitete dirbantys konservatoriai G. Skaistė ir Mindaugas Lingė, be kita ko, registravo siūlymą, kad konkrečiai draudimo sutarčiai apskaičiuotas saugumo įnašo dydis būtų nurodytas draudimo liudijime.

REKLAMA

Jie taip pat siūlo nustatyti, kad nuo saugumo įnašo nebūtų mokamos įmokos finansų rinkos priežiūros išlaidoms padengti ir privalomi Transporto priemonių draudikų biuro narių atskaitymai. 

Šiuos siūlymus Seimas svarstys kitą savaitę prieš galutinį balsavimą dėl draudimo sutarčių apmokestinimo.  

Demokratas Algirdas Butkevičius teigė, kad nei latviai, nei estai tokio draudimo sutarčių mokesčio netaiko, todėl jis prognozavo pokyčius Lietuvos transporto sektoriuje. Anot jo, galimas transporto priemonių perregistravimas kitose šalyse.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš pataisas pasisakė ir liberalas Simonas Kairys, pabrėžęs, jog papildomas apmokestinimas atgrasys žmones nuo draudimo paslaugų.

Projekto priėmimas numatytas kitą savaitę.  

Mokesčio išimtis būtų taikoma ir mokestis nebūtų imamas apdraudus asmeninių automobilių civilinę atsakomybę.   

Seimas linkęs neapmokestinti pasėlių ir augalų draudimo sutarčių bei dar spręs dėl dviejų draudimų sutarčių žemės ūkio sektoriuje – ūkinių gyvūnų sveikatos, o taip pat žemės ūkio technikos, naudojamų žemės ūkio veikloje, draudimo sutarčių – Biudžeto ir finansų komitetas tam pritarė. Vyriausybė šių trijų lengvatų nesiūlė, bet jas inicijavo parlamentarai.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip BNS sakė Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas, dėl žemės ūkio technikos draudimo sutarčių neapmokestinimo diskusijos dar nebaigtos. 

„Finansų ministerija yra prieš“, – BNS sakė A. Sysas.  

Siūloma mokestį taikyti nuo 2026 metų sudarytoms, pratęstoms ar pakeistoms sutartims, jeigu iki Saugumo įnašo įstatymo įsigaliojimo dienos sudaryta sutartis būtų pakeista jau jam įsigaliojus ir jeigu tai būtų susiję su nauja įmoka.

REKLAMA

Kaip rašė BNS, Saugumo įnašas yra platesnės Vyriausybės siūlomos mokesčių pertvarkos dalis.

Siūlomi mokesčių pakeitimai numato nekilnojamojo turto (NT) apmokestinimo pokyčius, pridėtinės vertės mokesčio tarifų didinimą, pelno mokesčio tarifo didinimą 1 proc. punktu iki 17 proc.,  gyventojų pajamų apmokestinimo pakeitimus bei vadinamojo cukraus mokesčio įvedimą.

REKLAMA
Gerai sutaupyti ir seimo sąskaita.. Lietuvių Lietuvoje sumažėjo.. užteks ir 101 seimūno.. Ministerijų islaidas apkarpyti.. sutaupyta bus labai solidi suma.. O apmokestinti draudimus..- na jau virš visko.. Atsakingus žmones apmokestinsit.. o neatsakingiems - padėsit .. iš biudžeto..
Eikit nx banditai su visais savo mokesčiais
Atejo laikas,ne skirti gynybai,o kad seima laikas paleisti,kito atvejo nematau,tada lesu pilnai uzteks gynybai,jaigu jau labai norima skirti...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų