mokestis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mokestis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mokestis“.
Studentą papiktino 20 eurų mokestis: kodėl už tai kaskart reikia mokėti?
Įstojus į valstybės finansuojamą vietą aukštojoje mokykloje niekas neužtikrins, kad ji ir toliau bus nemokama.
Visų pirma dėl to, kad turint blogus rezultatus nemokamą vietą galima prarasti.
O taip pat ir dėl to, kad kai kur studentams tenka mokėti ir už kiekvieną antrą (trečią, ketvirtą ir t. t.) kartą laikomą atsiskaitymą.
Keičiasi įvažiavimo į Neringą mokestis: kai kuriais mėnesiais kainuos 50 eurų
Ketvirtadienį Neringos savivaldybės taryba priėmė sprendimą pakoreguoti įvažiavimo į Neringą rinkliavos dydžius. Dešimt mėnesių – nuo rugpjūčio 21 d. iki birželio 19 d. ketinama takyti mažesnius rinkliavos dydžius ir du mėnesius, nuo birželio 20 d. iki rugpjūčio 20 d. – didesnius.
Numatoma, kad nuo kitų metų tris kartus mažesnis įvažiavimo mokestis lengviesiems automobiliams bus taikomas pirmąsias dvi birželio, paskutines dvi rugpjūčio ir pirmąsias dvi rugsėjo savaites.
Paskutinė diena sumokėti šį mokestį: tūkstančiai gyventojų to dar nepadarė
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad šiandien yra paskutinė diena deklaruoti ir sumokėti nekilnojamojo turto (NT) mokestį. NT mokestį – apie 10 mln. eurų, jau deklaravo 21,6 tūkst. gyventojų. Preliminariais duomenimis, tai padaryti dar turi apie 15 tūkst. gyventojų, rašoma pranešime spaudai.
„Dėkojame gyventojams, kurie nelaukė paskutinės dienos ir NT mokesti sumokėjo laiku. Iš viso už 2024 metus tai padaryti reikia apie 36,6 tūkst.
Baigsis katino dienos: „FoxPay“ skandalas parodė, kiek iš žmonių uždirba tarpininkai
Šalyje kilus „FoxPay“ skandalui, daugeliui kyla klausimas – kodėl piniginių reikalų su valstybe turintys šalies piliečiai negali įmokų mokėti tiesiai valstybei be jokių tarpininkų ir jų imamų mokesčių. O mokesčių tarpininkai susišluoja įspūdingas sumas. Štai „Foxpay“ pernai gavo beveik 2 mln. eurų pajamų.
Mažiau internete raštingi Lietuvos gyventojai net nežino, kaip mokesčius ir rinkliavas valstybei mokėti be tarpininkų arba jų neranda.
Naujas 660 eurų mokestis – už tai, kad augintiniai gadina orą: ar pasiteisintų Lietuvoje?
Tie, kuriems neteko susidurti su gyvulininkyste, veikiausiai nėra pagalvoję, kad šiltnamio efektą sukeliančias dujas (ŠESD) išskiria ne tik gamyklos ar automobiliai – orą teršia ir gyvuliai, o šaltinis – jų mėšlas ir „bezdalai“. Tad, pvz., Danijoje, buvo sugalvota juos apmokestinti.
Kaip skelbia užsienio žiniasklaida, Danija bus pirmoji šalis, kuri nuo 2030 m. apmokestins karvių, avių ir kiaulių augintojus.
Raginama apmokestinti turistų įėjimą į Paryžiaus Dievo Motinos katedrą
Prancūzijos ministrai iškėlė idėją iš turistų imti mokestį už įėjimą į garsiąją Paryžiaus Dievo Motinos katedrą (Notre-Dame de Paris), kuri gruodį bus atidaryta po penkerius metus trukusios restauracijos.
„Visoje Europoje žmonės turi susimokėti, kad galėtų patekti į įžymiausius religinius pastatus“, – vėlai trečiadienį paskelbtame interviu dienraščiui „Le Figaro“ sakė kultūros ministrė Rachida Dati.
Venecija pratęsė vienadienių turistų apmokestinimą
Venecija iki kitų metų pratęsė vienadienių turistų apmokestinimą, padidino dienų, kuriomis turistai turės mokėti už įvažiavimą į miestą, skaičių ir padvigubino mokestį iki 10 eurų paskutinės minutės lankytojams, ketvirtadienį pranešė miesto pareigūnai.
Venecijos meras Luigi Brugnaro (Luidžis Brunjaras) pabrėžė, kad šiuo mokesčiu siekiama padėti miestui ir jo gyventojams kovoti su pertekliniu turizmu ir išvengti didžiulio lankytojų antplūdžio švenčių ir savaitgalių metu.
Venecija dvigubina mokestį vienadieniams turistams
Venecija šiais metais tapo pirmuoju pasaulio miestu, imančiu mokestį iš vienadienių turistų – 5 eurus. Kitais metais mokestis bus dvigubai didesnis. 2025-aisiais turistai turės susimokėti iki 10 eurų, kad galėtų kelias valandas praleisti mieste Venecijos įlankos lagūnoje. Be to, mokestis, miesto valdžios duomenimis, bus imamas dažniau – iš viso 54 dienas nuo balandžio vidurio iki liepos pabaigos. Šiais metais tokių dienų buvo tik 28. Kas Venecijoje liks nakvoti, nuo mokesčio bus atleistas.
Seimas svarstys, ar būsimus studentus atleisti nuo stojimo mokesčio
Seimas šią savaitę po pateikimo pritarė parlamentarės liberalės Editos Rudelienės siūlymui atšaukti iš studentų imamą mokestį už priėmimą studijuoti aukštojoje mokykloje.
„Universitetai ar kitos aukštosios mokyklos ima dar papildomą mokestį, vadinamąjį sutarties mokestį arba stojimo mokestį. Jis skirtingose įstaigose svyruoja, yra skirtingas: gali būti 20 eurų, kitur 50“, – parlamente pristatinėdama siūlymą kalbėjo Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narė.
Naujienos vykstantiems į Romą – nori riboti priėjimą prie legendinio fontano
Pasidaryti gražią nuotrauką Trevi fontano fone – tai lyg nerašyta tradicija lankant Romą. Aplink šį istorinį paminklą visada susirenka šimtai žmonių, kad net gražiai nusifotografuoti tampa iššūkiu. O Romos valdžia nusprendė kovoti su nenumaldomu turistų srautu. Tad žada turistams apriboti priėjimą prie fontano.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Nufilmuoti gražų vaizdo įrašą prie vieno garsiausių fontanų pasaulyje – nėra lengva užduotis.
REKLAMA
REKLAMA
Važiuodami pro šią Lietuvos vietą turėsite sumokėti 2 eurus: nesakykite, kad neįspėjo
Nuo rugpjūčio 1 d. Kauno senamiestyje įvesta sumažintos taršos zona, todėl nuo šiol vairuotojams už keliones tranzitu teks sumokėti 2 eurų rinkliavą.
Senamiesčio sumažintos taršos zona apims vidinę teritoriją prie Nemuno ir Neries santakos, kuri ribojasi su Šv. Gertrūdos g. (nuo Kauno pilies iki Gimnazijos g.), Gimnazijos g., Birštono g., Karaliaus Mindaugo pr. (nuo Birštono g. iki Aleksoto g.), išskyrus A. Mapu gatvę.
Važiuodami pro šią Lietuvos vietą turėsite sumokėti 2 eurus: nesakykite, kad neįspėjo
Siauras senamiesčio gatveles kelionėms trumpinti besirenkantys vairuotojai raginami susimąstyti ir šio įpročio atsisakyti. Priešingu atveju nuo rugpjūčio 1 d. už kiekvieną pravažiavimą Sumažintos taršos zonoje (STZ) teks susimokėti 2 eurus.
Nuo rugpjūčio 1 d. Šv. Gertrūdos, Gimnazijos–Birštono g. bei Karaliaus Mindaugo pr. prieigose vairuotojus pasitiks 10 transporto priemonių atpažinimo vietų.
Venecija, taikydama mokestį vienadieniams turistams, surinko 2,4 mln. eurų
Italijos Venecijos miestas, pirmą kartą taikydamas mokestį vienadieniams turistams, surinko daugiau kaip 2,4 mln. eurų. Iš viso per 29 bandomojo etapo dienas užregistruota 485 000 mokestį susimokėjusių lankytojų.
Tokius pirmuosius oficialius duomenis penktadienį paskelbė miesto administracija. Venecijos meras Luigis Brugnaras paskelbė, kad tam tikromis dienomis mokestis bus imamas ir kitais metais. Mokesčio dydžio ir kitų detalių jis nekomentavo.
Už šiukšles sumokėjo 280 eurų, nors ten negyvena: tai padarę moka dvigubai mažiau
Kiekvienas gyventojas sukaupia šiukšlių, kurios, išmetamos į konteinerį, po to yra surenkamos, išvežamos ir tvarkomos. Visa tai kainuoja, todėl visi nekilnojamojo turto (NT) savininkai ar įgalioti asmenys privalo mokėti rinkliavą už atliekų tvarkymą. Vis tik nemažai žmonių turi keletą NT, kurių dalis – nenaudojama ar negyvenama, taigi ir šiukšlių ten nesusidaro.
Lingė: bankų kalbos apie įkainių didinimą buvo ne paskutinis motyvas siūlant tęsti solidarumo mokestį
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mindaugas Lingė sako, kad bankų kalbos apie įkainių didinimą klientams prisidėjo prie siūlymo pratęsti solidarumo įnašą.
„Aplinkybės yra tos pačios, išskirtinės, ne nuo pačių bankų priimamų sprendimų gaunamos pajamos iš grynųjų palūkanų.
Seimo pirmininkė nepritaria bankų solidarumo įnašo pratęsimui: už tai susimoka vartotojai
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako nepritarsianti nei vienam iš įstatymo projektų, siūlančių pratęsti bankų solidarumo įnašą. Anot jos, už mokestį „viena ar kita forma“ susimoka vartotojai.
„Išliksiu nuosekli ir nepalaikysiu bankų solidarumo mokesčio pratęsimo, nei vieno iš trijų siūlomų projektų. Visos priežastys, kurios buvo praėjusiais metais, jos tik dar labiau sustiprėjo.
Netrukus apmokestins įvažiavimą į Kauno Senamiestį: kai kurios paslaugos mieste brangs
Kaunas tapo pirmuoju Lietuvos miestu, Senamiestį paskelbusiu mažos taršos zona ir apmokestinusiu žmones, važiuojančius per jį. Nuo rugpjūčio 1 d. kelio trumpintojai, važiuodami per unikalią Kauno vietovę, privalės mokėti 2 eurus.
Dalis gyventojų tokius mokesčius vertina skeptiškai, o kavinių savininkai viliasi, kad lankytojams bus patogiau.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Bėga paskutinės savaitės, kai trumpinantys kelią ir Kauno Senamiestį kertantys vairuotojai tai daro nemokamai.
Lietuvoje siūloma turėti mokamų kelių: nuvažiuoti 100 km kainuotų apie 3 eurus
Lietuvoje gali atsirasti mokami keliai. Iki metų pabaigos valdžia planuoja suskaičiuoti, kiek kainuos už verslininkų pinigus nutiesti keturis kelius Klaipėdos, Zarasų, Kauno rajonuose ir kiek žmonės turėtų kiekvieną kartą jais važiuodami tiems verslininkams mokėti.
Specialistai kritikuoja, kad valdžia kiša ranką į žmonių kišenes užuot keliams remontuoti skyrusi visus pinigus, kuriuos vairuotojai sumoka per degalų akcizą.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Palangos verslininkai pasipiktinę: įvedus mokestį už stovėjimą, niekas į kurortą nebevažiuos
Parkavimo naujovės Palangoje. Nuo šiol atvykus automobiliu į Palangą už stovėjimą teks susimokėti visus metus, o ne tik vasaromis, kaip buvo iki šiol. Tokį sprendimą palaimino kurorto taryba.
Esą taip Palangos valdžia mėgina mažinti mašinų skaičių mieste ir traukia ekologiniu keliu. Vis dėlto kurorto verslininkai tokia iniciatyva nepatenkinti – sako, kad ir taip ne vasaromis vos kvėpuojanti Palanga visai uždus – žmonės tiesiog nebevažiuos.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Venecija kontroliuoja turistų srautus: norint pasiplaukioti gondola, teks mokėti daugiau
Vos 50 tūkstančių gyventojų turinčią Veneciją pernai aplankė per 20 mln. turistų. Turizmas, be abejonės, skatina ekonomiką, tačiau didžiulis turistų srautas kartu daro meškos paslaugą miestui.
Turistų srautus prasklaidyti siekianti Venecijos valdžia įvedė ekologinį mokestį norintiems pasiplaukioti gondolomis.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Gondolos ir kanalai – neatsiejamas Venecijos simbolis, tačiau vandens keliai dėl turistų srautų – sunkiai praplaukiami.
Sostinės paplūdimių prieigose įsigalioja mokestis už automobilių stovėjimą
Sostinės paplūdimių prieigose nuo trečiadienio pradedama rinkti sezoninė vietinė rinkliava už transporto priemonių parkavimą gatvėje.
Rinkliava už automobilio stovėjimą bus renkama Žaliųjų ežerų, Valakampių I-ojo ir II-ojo paplūdimių, Tapelių ir Balžio ežerų prieigose ir kainuos 60 euro centų už valandą.
Stovėjimo aikštelės šalia minėtų paplūdimių patenka į geltonosios zonos ribas, kur automobilių stovėjimas apmokestinamas visomis savaitės dienomis nuo 8 val. iki 20 val.
Dainų šventės organizatoriai svarsto simboliškai apmokestinti kai kurias generalines repeticijas
Birželį prasidėsiančios šimtmečio Dainų šventės metu Vilnius ruošiasi tiek dalyvių, tiek miesto svečių antplūdžiui. Be to, svarstoma apie galimybę šventę transliuoti specialiuose ekranuose šalies miestų aikštėse, taip pat simboline kaina žiūrovams apmokestinti Kalnų parke vyksiančią generalinę Ansamblių vakaro repeticiją.
„Galvojame generalinę Kalnų parko repeticiją daryti su bilietais, tą paskelbsime dar gegužės pradžioje.
Ekspertai ragina įvesti ir vis didinti cukraus mokestį: pabrangs gaivieji gėrimai, bet išaugs ekonomika
Prieš šešerius metus, susidūrusi su didėjančiu nutukimo ir su juo susijusių ligų skaičiumi, ypač tarp skurdžiausių gyventojų sluoksnių, Pietų Afrikos Respublikos vyriausybė bandė spręsti šią problemą sveikatos skatinimo mokesčiu. Tai tam tikros formos cukraus mokestis, kuriuo bandoma atgrasyti vartotojus nuo gazuotų, cukrumi saldintų gėrimų pirkimo, iš esmės 11 proc. padidinant jų kainą.
Nesunku suprasti, kodėl.
Seimas ketina leisti savivaldybėms rinkti mokestį už jų teritorijoje prisišvartuoti norinčius laivus
Seimui antradienį pateiktos įstatymo pataisos, kuriomis savivaldybės galėtų rinkti mokestį už jų teritorijoje esančiuose saugomuose vandens telkiniuose prisišvartuoti norintį vandens transportą.
„Už“ projektą antradienį balsavo 87 Seimo nariai, „prieš“ – 1, o 13 susilaikė.
Kaunietis bendrovės direktorius kaltinamas nuslėpęs 39 tūkst. eurų pelno mokesčio
Kauno apygardos teismui perduota nagrinėti byla, kurioje 40-metis bendrovės direktorius kaltinamas per beveik trejus metus nesumokėjęs daugiau kaip 39 tūkst. eurų pelno mokesčio ir neapskaitęs beveik 135 tūkst. eurų įmonės lėšų.
Kaip antradienį nurodė Generalinė prokuratūra, surašytas kaltinamasis aktas ir teismui perduota baudžiamoji byla dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo ir turto pasisavinimo.
Savivaldybė: dėl neteisėtai rinkto mokesčio šiauliečiai permokėjo įspūdingas sumas
Šiaulių miesto savivaldybės administracijai net keletą metų teismuose teko įrodinėti, kad viena daugiabučių namų administravimo bendrovė piktnaudžiauja rinkdama mokesčius iš gyventojų. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis spaudos konferencijoje informavo, kad šiauliečiai už savo daugiabučių namų techninę priežiūrą galėjo permokėti tikrai nemenką sumą – 155–170 tūkst. eurų.
Populiarius Ispanijos kurortas įves naują mokestį turistams – tam nurodė svarbią priežastį
Į pietų Ispanijos miestą Seviliją atvykstantiems turistams netrukus gali tekti mokėti mokestį už apsilankymą plačioje, puošnioje Ispanijos aikštėje, pranešė miesto merija, kuri planuoja kontroliuoti turistų antplūdį viešojoje atviroje erdvėje, skelbia portalas „The Guardian“.
„Planuojame uždaryti Ispanijos aikštę ir apmokestinti turistų apsilankymą, kad finansuotume jos išsaugojimą ir užtikrintume jos saugumą“, – rašė miesto meras José Luisas Sanzas socialiniame tinkle X, ir pridėjo vaiz...
Klaipėdoje ruošiamasi įvesti pagalvės mokestį
Nuo ateinančios vasaros Klaipėdoje gali būti taikomas vadinamasis pagalvės mokestis, apgyvendinimo įstaigų gyventojai už nakvynę turėtų mokėti 2 eurus, ketvirtadienį skelbia „Vakarų ekspresas“.
Uostamiesčio taryba dėl vietinės rinkliavos už naudojimąsi viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra įvedimo nuo 2024 metų birželio spręs vasario 13 dieną.
Pritarus mokesčiui jo šiemet tikimasi surinkti 400 tūkst. eurų, o vėlesniais metais – apie 800 tūkst. eurų.
Įspėja lietuvius: štai, kas nutinka nesumokėjus PSD įmokos
Kas mėnesį visuotinai mūsų mokamos privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos suteikia galimybę visiems apdraustiesiems gauti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas.
Aktualu tūkstančiams: nuo kitų metų didės mokestis už vandenį ir nuotekų tvarkymą
Vilniaus miesto ir rajono, Šalčininkų ir Švenčionių rajonų gyventojai už geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą nuo kitų metų vasario per mėnesį mokės vidutiniškai 15 centų (su PVM) daugiau, ketvirtadienį pranešė bendrovė „Vilniaus vandenys“.
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ketvirtadienį patvirtino naujus „Vilniaus vandenų“ tarifus.
Kuo didesnis būstas, tuo brangesnės šiukšlės: paaiškino, kodėl mokate už plotą, o ne kiekį ar žmones
Už šiukšlių surinkimą ir išvežimą turi mokėti tiek daugiabučių, tiek individualių namų gyventojai. Nepaisant to, kad vieni gali prikaupti 5 maišus šiukšlių, kiti – vos vieną, rinkliava už jas skaičiuojama pagal būsto plotą, o ne atliekų kiekį, mat taip yra paprasčiau apskaičiuoti.
Aplinkos ministerijos aiškinimu, mokestis už šiukšles savivaldybėse yra skaičiuojamas skirtingai, priklausomai nuo namų tipo, gyventojų skaičiaus, reikalingos technikos būklės ir pan.
Kreipiasi į Lietuvos žvejus: keičiasi leidimų žvejoti kainos
Š. m. lapkričio 21 d. Seimas priėmė Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisas, kuriomis nuo 2024 m. sausio 1 d. keisis mėgėjų žvejybos leidimų kainos. Apie tai praneša Aplinkos ministerija.
Populiariausių žvejybos leidimų kainos bus 3 eurai dviem paroms, 10 eurų mėnesiui ir 30 eurų metams.
Paleidžiantys žuvis – mokės mažiau
Mažiau už leidimus mokės žuvis paleidžiantys žvejai: leidimas, nesuteikiantis teisės paimti sugautas žuvis, kainuos 10 eurų mėnesiui ir 25 eurų metams.
Žinia žvejams: bilietą pabrangino du kartus
Seimas antradienį mažiau nei planavo pabrangino leidimus žvejams mėgėjams žvejoti valstybiniuose vandens telkiniuose.
Už tokias Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisas balsavo 74 , prieš buvo 37, o 19 susilaikė. Prieš balsavimą dalis parlamentarų abejojo dėl surinktų lėšų panaudojimo, pasigedo kontrolės. Jie taip pat aiškino, kad metinis bilietas galios konkrečiuose ežeruose ar upėse, o ne visoje Lietuvoje ir visuose vandens telkiniuose.
Artūras Zuokas kreipėsi į vilniečius: „Jūsų laukia dar viena kalėdinė dovana“
Politikas Artūras Zuokas socialiniame tinkle „Facebook“ kreipėsi į Vilniaus gyventojus: „Jūsų laukia dar viena kalėdinė dovana, kurią išpakuosite kitais metais“. Tą jis rašydamas omenyje turėjo sostinės valdžios užmojį „dvigubai padidinti parkavimo mokesčius gatvėje“.
„Mieli vilniečiai, jūsų laukia dar viena kalėdinė dovana, kurią išpakuosite kitais metais. Jau dabartinė miesto dauguma padidino 7 proc.
Įspėja šimtus tūkstančių – rytoj paskutinė diena: pamiršusiems susimokėti teks pakloti daugiau
Lapkričio 15 d. – paskutinė diena susimokėti Žemės mokestį. To dar nėra padarę šimtai tūkstančių Lietuvos gyventojų, primena Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).
VDI informuoja, kad likus dienai iki žemės mokesčio termino, 481 tūkst. žemės savininkų (62 proc.) sumokėjo 34 mln. eurų (57 proc.). Likusieji 296 tūkst. žemės savininkų mokestį, apie 25 mln. eurų, sumokėti turėtų iki rytojaus – lapkričio 15 d., rašoma pranešime žiniasklaidai.
Laiko liko nedaug: VMI įspėja – nepamirškite sumokėti šio mokesčio
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad privačios žemės savininkai, prisijungę prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS), jau gali rasti žemės mokesčio deklaracijas už 2023 m. Nesinaudojantys VMI e. paslaugomis, deklaracijų sulauks klasikiniu paštu, o žemės mokestį reikia sumokėti iki lapkričio 15 d.
2023 m. žemės mokestis apskaičiuotas 777 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybių biudžetus sumokės apie 59 mln. eurų: apie 49 mln.
Tyrimas atskleidė, kiek arbatpinigių moka lietuviai: paaiškėjo, kas dosnesni
Kavinėse ir restoranuose didžioji dalis Lietuvos gyventojų arbatpinigius mieliau moka grynaisiais ir palieka nuo 2 iki 5 eurų, atskleidė mokėjimų technologijų bendrovės „Paynt“ inicijuota apklausa. Beveik pusė tyrime dalyvavusių respondentų teigė, kad arbatpinigius moka tik tada, kai su savimi turi grynųjų. Be to, kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, dosnesnės yra moterys.
Nausėdos patarėja abejoja, ar bus įvestas NT mokestis gyventojams: yra ydingų momentų
Vyriausybės siūlomo nekilnojamojo turto mokesčio konceptas nėra aiškiai suformuluotas, todėl gali būti nepriimtas Seime, sako prezidento patarėja. Irenos Segalovičienės teigimu, mokestį pasiūliusi valdančioji dauguma nepateikė tokio jo varianto, dėl kurio Seimas galėtų susitelkti.
„Kur yra tas konceptas atidirbtas ir už kurį galima kovoti ir sakyti, kur mes tas lėšas panaudosime, žmonės, konsoliduokimės.
Vairuotojams – naujas kirtis: aiškėja, kaip Kaune apmokestins įvažiavimą į šią miesto zoną
Kauno savivaldybės tarybos posėdžio pabaigoje antradienį pirmą kartą surengta tarybos mažumos valanda. Opozicija aktyviai klausinėjo apie svarbiausius miesto projektus ir procesus, taip pat buvo paliestas mažų emisijų zonos apmokestinimas. Administracijos direktoriaus pavaduotojas kiek praskleidė, kaip ketinama organizuoti šią rinkliavą.
Paskutiniu klausimu šiandienos posėdžio darbotvarkėje buvo įtraukta tarybos mažumos valanda.
TV3 Žinios. Konservatoriai siūlo naują NT mokestį; Norima leisti pareigūnams tikrinti mokinių kuprines be sutikimo
Šalyje daugėjant narkotikais apsinuodijusių ar net dėl jų mirusių paauglių, Seime kelią skinasi siūlymas leisti pareigūnams periodiškai tikrinti mokinių kurprines bei spinteles mokyklose net ir neturint tėvų leidimo. Pasak įstatymo iniciatorių, šiandien mokyklų spintelės yra tapusios narkotikų saugyklomis, į kurias teisės patekti neturi niekas. Iki šiol mokyklų pareigūnai tikrinti periodiškai negali, nes esą taip pažeidžia mokinių teisę į privatumą.
Viceministrė: savivalda gydymo įstaigas galės atleisti nuo NT mokesčio
Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijai siūlant palikti nekilnojamojo turto (NT) mokesčio lengvatą privačioms medicinos įstaigoms, finansų viceministrė sako, kad sprendimą, atleisti nuo mokesčio ar jį sumažinti, turi priimti savivalda.
„Bendras yra principas, kad (medicinos įstaigas – BNS) įtraukti į bazę, o atleidimas (nuo mokesčio – BNS) yra savivaldos teisė“, – trečiadienį Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje teigė viceministrė Rūta Bilkštytė.
Turite NT? Sukluskite, nes mokestį už jį siūlo didinti iki 66 kartų
Artimiausiu metu Seimas turėtų grįžti prie Vyriausybės pasiūlyto Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisų projekto. Ministrų kabineto patvirtintą modelį dabar siūloma iš esmės pakeisti ir numatyti, kad didžiausias mokesčių tarifas būtų kur kas didesnis.
Atitinkamą pasiūlymą oficialiai registravo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė, atstovaujantis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai.
Lėšas iš automobilių taršos mokesčio siūloma skirti kelių tvarkymui
Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūno pavaduotojas Eugenijus Sabutis siūlo tobulinti Vyriausybės teikiamą Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatymo projektą ir numatyti, kad surenkamos pajamos iš automobilių taršos mokesčio būtų skirtos kelių tinklui tvarkyti. Toks siūlymas trečiadienį registruotas Seimo posėdžių sekretoriate.
Pasak E. Sabučio, kelių sektorius dėl nepakankamo finansavimo drastiškai blogėja kasmet, todėl privaloma ieškoti papildomų lėšų.
Socialiniai tinklai nebebus nemokami? Muskas svarsto galimybę apmokestinti visus „X“ vartotojus
Elonas Muskas sukėlė savo socialinės žiniasklaidos platformos „X“ gerbėjų pasipiktinimą, užsiminęs, kad gali įvesti mėnesinį mokestį visiems vartotojams – tai būtų didžiausias sukrėtimas nuo tada, kai pernai spalį jis įsigijo svetainę, kuri tuomet dar vadinosi „Twitter“.
Pirmadienį per nuotolinį pokalbį su Izraelio ministru pirmininku Benjaminu Netanjahu E. Muskas sakė, kad įvedus nedidelį mėnesinį mokestį už naudojimąsi „X“, būtų galima kovoti su „botų armijomis“ svetainėje.
Lingė: dabar pirmenybė bus naujai NT apmokestinimo tvarkai
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovas Mindaugas Lingė sako, kad valdantiesiems konservatoriams, liberalams ir „laisviečiams“ koalicinės taryboje nutarus neskubėti mokesčių reformos Seime tvirtinti šiais metais, įstatymų pataisų svarstymas nestos, tik vyks lėčiau, o pirmenybė ir dagiau dėmesio bus teikiama nekilnojamojo turto (NT) mokesčio pertvarkai.
„Judėsime nebe tokiu tempu, kokį buvome suplanavę ir kokio reikėtų. Bet pats procesas nestos.
Nenustebkite – už automobilio stovėjimą mokėsite ir prie Vilniaus paplūdimių: pateikia vietų sąrašą
Vasaros metu Vilniuje už automobilio stovėjimą reikia susimokėti ir prie kai kurių miesto paplūdimių. Sostinės savivaldybės susisiekimo įmonė „JUDU“ pateikia sąrašą vietų, kuriose taikomas mokestis, ir primena tarifus.
„JUDU“ kviečia Vilniaus gyventojus ir svečius vasarą mieste keliauti pėsčiomis, dviračiu, el. paspirtuku, viešuoju transportu ar rinktis kitokį judėjimo būdą.
Po Juozo Statkevičiaus pasipiktinimo sukilo ir kiti gyventojai: „Kažkoks siaubas!“
Po dizainerio Juozo Statkevičiaus pasipiktinimo Palangos paplūdimiams nešvara, socialiniuose tinkluose sujudo ir kiti gyventojai. Žmonės nirsta dėl Palangoje mąžtančių viešųjų tualetų. J. Statkevičius dar seniau minėjo, kad poilsiautojai yra priversti gamtinius reikalus atlikti kopose arba jūroje, o dėl smarvės neįmanoma ilsėtis. Jis priduria, kad ši problema išlieka jau 30 metų ir prašo greičiau reaguoti.
Žmonės keičia apsipirkimo įpročius – viskas įvyko apmokestinus maišelius
Baigiantis pirmam mėnesiui, kai reikia mokėti už vienkartinius plastikinius maišelius, prekybininkai skelbia – tokių maišelių sunaudojimas sumažėjo kartais. Vienuose prekybos tinkluose jų sunaudojama perpus, o kituose – 3 ar 4 kartus mažiau nei iki apmokestinimo.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Nors tenka už vienkartinį plastikinį maišelį mokėti centą, kai kurie žmonės juos ir toliau ima ne po vieną.
Šiaulių bankas skaičiuoja, kad solidarumo mokestis šiemet jo veiklos nepaveiks
Šiaulių bankas tikisi, kad laikinas solidarumo įnašas jo veiklai šiemet poveikio neturės, o kitais metais jam tai kainuos iki 10 mln. eurų per metus.
Tai aiškėja po konsultacijų su valdžios institucijomis, sako Šiaulių banko Finansų tarnybos vadovas Donatas Savickas.
„Nebuvo lengva suprasti, kaip reikėtų atlikti skaičiavimus, todėl konsultavomės ir laukėme valdžios institucijų paaiškinimų dėl konkrečių klausimų.
Vyriausybė – prieš, kad pavėžėjai užsieniečiai mokėtų avansinį pelno mokestį
Vyriausybė nepritaria konservatoriaus Jurgio Razmos parengtai ir Seime svarstomai Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisai, pagal kurią savarankiškai Lietuvoje dirbantys ir mokesčių nemokantys užsieniečiai, pavyzdžiui, pavėžėjai, mokėtų avansinį pelno mokestį.
Tokia Vyriausybės išvada, kuriai, Finansų ministerijos siūlymu, pritarta pirmadienį, bus teikiama Seimui.