Kemperių nuomos ir pardavimo įmonės „Puikūs kemperiai“ atstovas Marius Balandis pasakojo, kad keliautojų kemperiais daugėja. Anot jo, žmonės keliauja tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
„Dažniausiai keliauja šeimos, vyras sus žmona ir du vaikai. Kartais keliauja ir poros, jos renkasi mažesnius kemperius.
Lietuvoje žmonės kemperius nuomojasi ir savaitei, tuo metu vykstantys į užsienį ilgesniam laikui. O kelionių kryptis renkasi labai įvairias – Skandinaviją, pietų Europą. Kai kurie nuvyksta net iki Graikijos“, – pasakojo M. Balandis.
Anot jo, vasarai išsinuomoti kemperį kainuoja 130–140 eurų parai.
„Tačiau žmonės klysta, manydami, kad kelionė kemperiu kainuos mažiau nei nuskristi į Turkiją. Šis būdas nėra pats pigiausias. Vis tik norintys sutaupyti renkasi keliones ne vasaros sezonu, bet pavasarį ar rudenį, kai kemperio nuoma pigesnė.
O didžiausias kelionių kemperių privalumas yra nepriklausomybė – žmonės gali keliauti kur nori, sustoti ir nakvoti irgi gali beveik bet kur“, – pliusus vardijo M. Balandis.
Anot jo, kemperio nuoma reiktų pasirūpinti iš anksto.
„Pavyzdžiui, pas mus šiuo metu kemperį būtų galima išsinuomoti tik rugpjūčio antroje pusėje“, –sakė – M. Balandis.
Populiariausias maršrutas – pajūryje
Kitos kemperių nuomos įmonės „Julturas“ direktorius Jurijus Silašinas pastebėjo, kad karantino metu keliautojų maršrutai sutrumpėjo.
„Žmonės dažniausiai keliauja Lietuvoje, vyksta aplankyti Baltijos šalių ar kaimyninės Lenkijos. Paprastai gyventojai maršrutą pradeda Lietuvos pajūryje, Karklėje, toliau važiuoja į Liepoja į Ventspilį ir grįžta per Rygą ar Taliną. Šį maršrutą keliautojai dažniausiai įveikia per dvi savaites“, – pasakojo įmonės vadovas.
Pasak jo, kai kurie žmonės taupo, tad išsiruošia trumpesnei, savaitės kelionei.
„Jeigu lyginsime kelionių kainas skrendant lėktuvu ir važiuojant kemperiu, turėsime žiūrėti, koks žmonių skaičius keliauja. Jeigu atostogauti vyksta 4 ar 5 asmenų šeima, labiau apsimoka vykti kemperiu, bus pigiau, juk tokiam skaičiui žmonių, vien kiek lėktuvo bilietai atsieis.
O kemperio nuoma kainuoja 100–120 eurų parai. Kaina priklauso nuo pasirinkto kemperio“, – sakė J. Silašinas.
Jis pastebėjo, įmonės klientai dažniausiai būna lietuviai, nors anksčiau atvykdavo daug ir užsieniečių.
„Turėjome daug klientų iš Didžiosios Britanijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos. Dabar jų sumažėjo, karantinas padarė savo.
Nors dabar štai neseniai turėjome klientus iš Prancūzijos, šeima nuomojosi ir kemperį, ir dviračius kelionei po Baltijos šalis“, – teigė įmonės vadovas.
Keliauja šeimos arba poros
Dar vienos kemperių nuomos ir pardavimo įmonės „Keliauju kemperiu“ atstovas Darius teigė, kad šiemet klientai neskubėjo rezervuoti kelionių kemperiu.
„Kelionės prasidėjo birželio viduryje, žmonės laukė palankesnės pandemijos situacijos, neskubėjo keliauti. Dalis žmonių apskritai vis dar bijo keliauti. Tačiau tie, kurie jau išdrįsta, keliauja ne tik Lietuvoje, bet vyksta ir į Italiją, Kroatiją, Lenkiją, Ispaniją.
Kemperiais keliaujantys žmonės sako, kad jaučiasi laisvesni. Turkijoje keliautojai skundžiasi, kad tenka leisti laiką uždarytiems viešbutyje, nes dėl pandemijos ne visur gali vykti į ekskursijas“, – apie žmonių atsiliepimus kalbėjo įmonės atstovas.
Anot jo, dalis žmonių kemperį nori išsinuomoti labai trumpam laikui, 3 ar 4 dienoms.
„Tačiau mes patariame imti ilgesniam laikui, bent 5 dienoms, nes vien pasiruošimas kelionei, daiktų susidėjimas, o paskui išsikrovimas užtrunka. Tad Lietuvoje keliaujantiems patariame kemperį nuomotis savaitei, o vykstantiems į užsienį bent 10 ar 15 dienų.
Paprastai kemeperiais keliauja šeimos. Draugų kompanijos nelabai renkasi tokias keliones. Žmonės skundžiasi, kad išvykę didelėmis grupėmis pavargsta tiek vieni nuo kitų, tiek nuo mažos erdvės. 10 kvadratinių metrų ploto patalpoje nelengva gyventi savaitę ar dvi“, – pasakojo įmonės atstovas.
Anot jo, dažnai poros keliauja dviem atskirais kemperiais.
Ne tik nuomoja, bet ir perka kemperius
„Paprastai kiekvienais metais daugiausiai klientų turime naujokų, kurie pirmą kartą išsiruošia į tokią kelionę. O tie keliautojai, kuriems kelionė kemperiu „prilimpa“, patys jį perka. Nuomoti kemperį gana brangu, o nusipirkus jo kaina mažai nuvertėja, tad apsimoka nusipirkti savo.
Dažnai turime klientų, kurie išsinuomoja, o paskui įsigyja kemperį. Jo nuoma vasarai kainuoja apie 140–160 eurų parai. O pardavimo kainos prasideda nuo 40 tūkst. eurų“, – pasakojo įmonės atstovas.
Jis tikino, kad kemeperį prieš perkant būtina išbandyti, kitaip žmonės nežinos, ar šis keliavimo būdas jiems tinkamas ir priimtinas.
„Štai jau turėjome atvejį, kai žmonės iš mūsų nusipirko kemperį už 120 tūkst. eurų, o dabar jį pardavinėja už 70 tūkst. eurų vos po 2 kelionių. Tai gana didelė suma, todėl patartina gerai apgalvoti prieš perkant“, – patarė įmonės atstovas.