Visai neseniai pasaulyje buvo minima energijos taupymo savaitė. Vykdyta kampanija, kurios tikslas buvo siekti pagerinti šalies energijos vartojimo įpročius, padėti žmonėms taupyti pinigus ir siekti išsaugoti planetą.
Pavyzdžiui, namai Didžiojoje Britanijoje išmeta maždaug 25 procentus visos šalies išmetamo anglies dioksido (CO2). Tai yra didžiausia išmetamų dujų dalis.
Vienas nedidelis pakeitimas, pavyzdžiui, prietaisų namuose išjungimas, o ne palikimas budėjimo režimu, Jungtinėje Karalystėje galėtų sutaupyti apie 690 mln. svarų ir sustabdyti 1,3 mln. tonų anglies išmetimą į atmosferą.
Didžioji dalis namų mano, kad nedideli energijos vartojimo įpročių pokyčiai finansų nepaveiks. Trečdalis žmonių, kuriuos apklausė „Energy Saving Trust“ kompanija, nemano, kad energijos vartojimo pokyčiai turėtų būti jų prioritetas. Ir tai yra netiesa.
Šildytuvų temperatūros sumažinimas bent vienu laipsniu padėtų sutaupyti apie 800 mln. svarų, o CO2 išmetimas kasmet sumažėtų bent per 3.3 mln. tonų. Remiantis „MoneySuperMarket“ analize, tokie pokyčiai kiekvieno namo sąskaitą už komunalines paslaugas sumažintų bent 75 svarais per metus.
Namuose paprastas lemputes pakeitus į LED pavyktų sutaupyti apie 230 mln. svarų, o CO2 išmetimas į atmosferą sumažėtų 430 tūkst. tonų.
O virdulyje šildydami tik tiek vandens, kiek ir sunaudojate, per metus sutaupytumėte apie 1,1 mlrd. svarų ir anglies išmetimą per metus sumažintumėte bent 2 mln. tonų.
Geresnė namo sienų izoliacija taip pat gali padėti sutaupyti nemažai pinigų. Kokybiškas sienų ertmės apdirbimas gali leisti jums kiekvienais metais sutaupyti papildomus 245 svarus, teigia „MoneySuperMarket“.
Jungtinės Karalystės parlamento narės Andrea Leadsom remiama energijos taupymo savaitė šalyje skirta šviesti žmones, padėti jiems taupyti pinigus ir bandyti iki 2050 m. pasiekti užsibrėžtus tikslus.
Taigi, protingas ir atsakingas energijos vartojimas gali padėti ne tik sulėtinti globalinį atšilimą, tačiau ir sutaupyti nemažai pinigų.