„Viena vertus, tai susiję su infliacija, tačiau, kita vertus, pastaruoju metu gana smarkiai pakilo bazinės palūkanos, todėl valstybės skolų aptarnavimai ir biudžetų deficitų padengimai pabrango. Tai dar viena priežastis, dėl kurios reikėtų mažinti biudžetų deficitus“, – sakė jis.
Kalbėdamas apie energetikos krizę V. Dombrovskis pažymėjo, kad paramos priemonės turėtų būti tęsiamos, tačiau problema ta, kad dauguma iki šiol ES šalyse narėse taikytų paramos priemonių nėra nukreiptos į tas gyventojų grupes, kurioms paramos reikia labiausiai.
Be to, jo žodžiais, nemažai paramos priemonių neprisideda prie energijos vartojimo mažinimo, o EK rekomendacijose dėl elektros energijos nurodoma, jog tam tikras jos kiekis gali būti tiekiamas vartotojams subsidijuojamomis kainomis, tačiau virš šio kiekio turėtų būti taikoma visa rinkos kaina. Viena vertus, taip padedama toms gyventojų grupėms, kurių suvartojamos energijos kiekis nėra didelis, kita vertus, išlaikoma paskata mažinti suvartojimą tiems vartotojams, kurie sunaudoja daug elektros.
Kalbėdamas apie galimybes mažinti infliaciją, V. Dombrovskis paaiškino, kad ši problema iš esmės yra susijusi su šiuo metu aukštomis energijos kainomis.
„Daugelyje šalių paramos priemonės bus taikomos iki šio šildymo sezono pabaigos. Prieš kitą šildymo sezoną turės būti įvertintos bendros energijos kainų tendencijos, vartojimo tendencijos ir tik tada bus galima spręsti, kokių paramos priemonių reikės. Tuo ir grindžiamos EK rekomendacijos“, – sakė V. Dombrovskis.