• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pensijos sulaukę gyventojai neskuba į užtarnautą poilsį. Jie ir toliau dirba: vieni be darbo neįsivaizduoja savo gyvenimo, o kiti neslepia, kad iš pensijos būtų sunku pragyventi. Dirbantys pensijų gavėjai norėtų nebemokėti ir mokesčių, tačiau „Sodra“ nuo jų atleidžia ne visus.

Pensijos sulaukę gyventojai neskuba į užtarnautą poilsį. Jie ir toliau dirba: vieni be darbo neįsivaizduoja savo gyvenimo, o kiti neslepia, kad iš pensijos būtų sunku pragyventi. Dirbantys pensijų gavėjai norėtų nebemokėti ir mokesčių, tačiau „Sodra“ nuo jų atleidžia ne visus.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt gyventojai pasakojo, kodėl išėję į pensiją nusprendė toliau dirbti.

Štai skaitytojas Stasys pasakojo, kad į pensiją išėjo prieš 3 metus, tačiau ir toliau dirba.

„Esu elektrikas, dirbau įmonėje. Sulaukęs pensinio amžiaus iš darbo išėjau. Tačiau kaimynai, draugai, dažnai prašydavo jiems ką nors sutaisyti. Todėl nusprendžiau išsiimti individualią veiklą ir pradėjau vėl dirbti elektriku“, – pasakojo vyras.

Anot jo, per mėnesį prie atlyginimo pavyksta prisidurti kelis šimtus eurų.

„Visu etatu nedirbu, vos kelias valandas per dieną, o kartais viduryje savaitės leidžiu sau pasiimti išeiginę. Tačiau kartais prie pensijos pavyksta prisidurti ir 400 eurų ar daugiau“, – džiaugėsi vyras.

REKLAMA
REKLAMA

Jis tikino, kad iš pensijos pragyventų, tačiau sutaupyti jau nepavyktų.

„O dabar taupau pinigus ir žadu remontuoti būstą“, – pasakojo vyras.

Taip pat jis atkreipė dėmesį, kad „Sodra“ jį atleido nuo mokesčių.

„Visas uždarbis atitenka man, mokesčių mokėti man jau nebereikia“, – sakė jis.

Tuo metu kita portalo tv3.lt skaitytoja Jolanta pasakojo, kad sulaukus pensinio amžiaus net nekilo mintis išeiti iš darbo.

REKLAMA

„Neįsivaizduoju, ką reikėtų veikti per dienas, todėl ir toliau dirbu buhaltere. Darbas man patinka, jį atlikti dar sugebu, nematau priežasčių, kodėl turėčiau išeiti“, – pasakojo ji.

Moteris tikino, kad beveik niekas nepasikeitė išėjus į pensiją.

„Tiesa, dabar jau gaunu ir algą, ir pensiją. Tačiau daugiau pokyčių nėra. Toliau moku mokesčius, nuo jų niekas taip lengvai neatleidžia. Nors galėtų, dabar būdama pensininkė išlaikau ir kitus pensininkus, juk iš sumokėtų mokesčių mums mokamos pensijos“, – pastebėjo Jolanta.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo mokesčių atleidžia ne visus

„Sodra“ skaičiavo, kad dirbančių pensininkų daugėja, pernai jų buvo 74 tūkst., o šiemet jų jau 77 tūkst.

Anot „Sodros“, ne visi dirbantys pensijų gavėjai yra atleidžiami nuo mokesčių, jų nemoka tie kurie dirba su individualia veikla.

Taip pat išimtys taikomos tais atvejais, kai alga nesiekia minimalios mėnesinės algos (MMA) dydžio.

„Už žmogų, dirbantį pagal darbo sutartį, įmokos pervedamos bendrąja tvarka, nepriklausomai nuo to, ar jis gauna senatvės pensiją, ar ne. Dėl sumokėtų socialinio draudimo įmokų kasmet padidėja dirbančiojo pensijos gavėjo socialinio draudimo stažas ir pensijų apskaitos vienetų skaičius, dėl to kasmet perskaičiuojama ir papildomai padidinama jo pensija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei senatvės pensiją gaunantis ir pagal darbo sutartį dirbantis žmogus uždirba mažiau nei MMA, taikoma išimtis – tokiam asmeniui valstybinio socialinio draudimo įmokos ir privalomojo sveikatos draudimo įmokos neskaičiuojamos nuo vadinamųjų įmokų grindų, o nuo faktiškai uždirbamų pajamų“, – komentavo „Sodra“.

Anot jos, socialinio draudimo įmokų „grindys“ tai priemonė, kuri užtikrina socialines garantijas tiems darbuotojams, kurie uždirba mažesnę nei minimalią algą.

REKLAMA

„Net jei žmogaus alga mažesnė nei MMA, darbdavys privalo sumokėti įmokų nuo sumos ne mažesnės nei MMA. Pensininkams, taip pat gaunantiems netekto darbingumo (neįgalumo) pensijas socialinio draudimo įmokos netaikomos, jie gali dirbti ir už mažesnę nei minimalią algą, bet socialinio draudimo įmokų primokėti nereikia“, – sakė „Sodra“.

Gali įmokas mokėti ir savanoriškai

Jeigu žmogus gauna pensiją ir vykdo individualią veiklą, tokiam asmeniui nereikia pranešti „Sodrai“ apie gaunamą pensiją (kompensaciją). Ši informacija yra įvertinama automatiškai programiniu būdu ir VSD bei PSD įmokos tokiam žmogui neskaičiuojamos.

REKLAMA

Jeigu toks asmuo visgi norėtų mokėti socialinio draudimo įmokas – pavyzdžiui, nori dar kaupti stažą, dėl kurio jo senatvės pensija kasmet didėtų, tokiu atveju jis turi informuoti „Sodrą“.

Individualią veiklą vykdantys asmenys gali nemokėti socialinio draudimo įmokų ir tuo atveju, jei jie gauna senatvės ar netekto darbingumo pensiją iš kitos Europos Sąjungos valstybės narės, Europos ekonominės erdvės valstybės. Kad būtų neskaičiuojamos įmokos, žmogus turėtų pateikti „Sodros“ teritoriniam skyriui informaciją ir dokumentus, kad gauna minėtą išmoką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei žmogus gauna Lietuvoje paskirtą socialinio draudimo senatvės, netekto darbingumo pensiją, šalpos pensiją ar šalpos kompensaciją ir vykdo veiklą su verslo liudijimu, tokiu atveju jam reikia mokėti privalomo sveikatos draudimo įmokas už verslo liudijimo galiojimo dienas“, – atkreipė dėmesį „Sodra“.

Dirbančių pensininkų pensijos didėjo pavasarį

Kai žmogus išėjęs į pensiją toliau dirba ir moka pensijų socialinio draudimo įmokas, jo stažas ir apskaitos vienetų skaičius kiekvienais metais padidėja. Dėl to daugeliu atvejų didėja ir senatvės pensija, arba netekto darbingumo pensija.

REKLAMA

„Kiekvienais metais dirbantys pensininkai sulaukia pensijų atnaujinimo – jų gaunamos pensijos perskaičiuojamos, įvertinus papildomai įgytą stažą ir taškus. Taip pat atnaujinamos ir dirbusiųjų neįgaliųjų netekto darbingumo pensijos.

Dirbantys pensininkai naujo dydžio pensijas gavo nuo kovo. Pensijos bus atnaujintos atsižvelgiant į praeitais metais papildomai įgytą stažą ir apskaitos vienetų skaičių“, – komentavo „Sodra“.

Kadangi pensijos perskaičiuojamos nuo sausio, pradėjus mokėti atnaujintą pensiją nuo kovo, sumokama taip pat nepriemoka už pirmuosius du šių metų mėnesius.

Vidutinė pensija šiuo metu siekia 605–644 eurus.

tv3.lt

Pacioje Sodroje sedi nemazai pensijinio amziaus zmoniu. Gal valstybinese nebereiketu laikyti. Tegul eina i privatu sektoriu ir susipazysta kaip ten vyksta darbas
Gerai tiems, kurie dabar išeina į pensiją.Jeigu žmogus turi sveikatos tai pats ir sprendžia ar dar dirbti ar ne. O mums išėjusiems prieš 6 metus tokio pasirinkimo nebuvo.Kažkas viršuje buvo sugalvojęs atsinaujinimo politiką Nors pensija buvo maža ir iš jos išgyventi sunku viršininkams nebuvo svarbu .O štai po kelerių metų tie patys viršininkai sulaukę pensijos sėdi savo šiltose vietose ir net negalvoja trauktis. Veidmainių veidmainiai.
Sulaukei pensijos ir atlaisvini darbo vietą , nereikės tada jaunimui važiuoti į užsienį ir t.t.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų