„Pagal tai, ką teigia meras, išvertus procentus, indeksavimo suma, nekalbu apie papildomų objektų atsiradimo kainą, galėtų būti apie 30 mln. eurų. Norima indeksavimo kainą ir ji gali didėti priklausomai nuo to, kad reikės didinti vietų skaičių stadione ir jeigu reikės nereikalingai statyti dar vieną krepšinio areną“, – penktadienį žurnalistams teigė A. Zuokas.
„Bet kuriuo atveju sveikinu šiandieninį veiksmą, pagaliau „BaltCap“ pasakė, kad projekto negali tęsti. Bet esmė kiek ir kokio dydžio bus indeksacija ir nuo to priklausys Tarybos balsavimas“, – pažymėjo jis.
Teigiamai vertina „Hanner“ įsitraukimą
A. Zuokas teigiamai vertino Arvydo Avulio įsitraukimą į projektą bei sprendimą plėsti stadiono vietų skaičių iki 18 tūkst. vietų, tačiau kritiškai vertino sprendimą statyti krepšinio areną.
„Indeksavimo dydį sudarys dvi dalys, pirma, kurią norima indeksuoti dėl pasikeitusių statybos kainų, antra dėl keičiamo projekto apimties. Tai labai teigiamas dalykas, nes mes visada pasisakėme, kad stadionas būtų ne mažiau 18 tūkst. vietų, atitinkamai tai daliai turės didėti statybos kainą“, – sakė buvęs sostinės meras.
„Tačiau manome, kad visiškai nereikalinga yra statyti dar vieną krepšinio aikštę, nes šiandien turime dvi geras ir dar yra statoma privačių investuotojų. Čia yra nepagrįstos išlaidos, kurios didins bendrą projekto sąmatą“, – tvirtino jis.
Buvęs Vilniaus meras tikino, kad šiuo metu esminis klausimas yra dėl kainos indeksavimo, o derybos dėl detalių, anot jo, dar tik prasideda.
„Prasideda derybos, kurios buvo prieš dvejus metus, iš naujo. Daug detalių, neabejoju, kad ponas Avulis stiprus derybininkas, svarbiausia, kad čia laimėtų miestas ir miesto viešasis interesas“, – kalbėjo A. Zuokas.
„Mano duomenimis „BaltCap“ turėjo sutartį su „Veikmės statyba“ už 122 mln. eurų + PVM, viso komplekso statybai. Ji galiojo dar pernai, tai turime labai aiškią sumą, kiek viskas kainuoja. Kai kas atpigo, netgi buvo galima derėtis mažinant tą sumą. Kita sutartis yra su „Neresta“, kuri buvo pradėjusi darbus, tai 79,2 mln. eurų + PVM ir tai apima stadioną, jo prieigas ir dar vieną objektą“, – dėstė jis.
Projektą perima „Hanner“
Penktadienį pranešta, kad Nacionalinio stadiono projektą Vilniuje iš investicijų bendrovės „BaltCap“ perima nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“. Be to, daugiafunkciame komplekse Šeškinėje turėtų atsirasti universali tiek kultūros, tiek sporto renginiams tinkama arena, o pačiame stadione 3 tūkst. didinamas vietų skaičius, iki 18 tūkst.
Projekto koncesijos sutartyje vasarį turėtų būti sutarta dėl kainų indeksavimo. Pasak sostinės mero Valdo Benkunsko, vien faktinė statybų kaina nuo 2020 m. pradžios iki 2022 m. vidurio padidėjo 40 proc. Tačiau savivaldybė ruošiasi prisiimti tik dalį šio pabrangimo.
ELTA primena, kad „BaltCap“ yra susidūrusi su reputacijos problemomis, po to, kai paaiškėjo, kad buvęs fondo partneris Šarūnas Stepukonis kazino galėjo pralošti daugiau nei 30 mln. eurų.
„Hanner“ savininkas Arvydas Avulis nurodo, kad stadiono statybas ketina baigti 2026 m.
--Benkunskas tik bergiu pastumdelis...