Kai kurie pradėjo raginti visuomenę melstis už E. Raisi ir kitus sraigtasparnyje buvusius asmenis.
Valstybinė televizija nurodė, kad incidentas įvyko Rytų Azerbaidžano provincijoje, netoli Džolfos miesto, esančio pasienyje su Azerbaidžanu, maždaug už 600 km į šiaurės vakarus nuo Irano sostinės Teherano.
Į atokią kalnų vietovę išvyko paieškos ir gelbėjimo komanda, pranešė valstybinė žiniasklaida ir pridūrė, kad lėktuve taip pat buvo užsienio reikalų ministras Hosseinas Amirabdollahianas (Hoseinas Amirabdolahianas).
Pranešama, kad gelbėtojai bando pasiekti nelaimės vietą, tačiau jiems trukdo prastos oro sąlygos – smarkus lietus ir vėjas – vietovėje, kurią valstybinė naujienų agentūra IRNA apibūdino kaip mišką.
Pagelbėti kaimyninei šaliai vykdyti paieškos ir gelbėjimo operacijas pasisiūlė Irakas, taip pat Azerbaidžanas.
Irako ministras pirmininkas Mohamedas Shia al Sudani „nurodė Vidaus reikalų ministerijai, Irako Raudonajam pusmėnuliui ir kitoms atitinkamoms valdžios institucijoms pasiūlyti Irano Islamo Respublikai turimus išteklius, kurie padėtų ieškoti Irano prezidento orlaivio“, sakoma vyriausybės atstovo spaudai Bassemo al Awadi pareiškime.
Pasak naujienų agentūros „Tasnim“, prezidento konvojų sudarė trys sraigtasparniai, o kiti du saugiai pasiekė kelionės tikslą.
IRNA teigė, kad užsienio reikalų ministras ir vietos pareigūnai keliavo tuo pačiu sraigtasparniu kaip ir E. Raisi.
Reformistinis dienraštis „Shargh“ taip pat pranešė, kad „prezidentą skraidinęs sraigtasparnis sudužo“, o kiti du sraigtasparniai saugiai nusileido.
Vėliau Irano vidaus reikalų ministras Ahmadas Vahidi (Ahmadas Vahidis) sakė, kad vienas iš sraigtasparnių nesėkmingai nusileido dėl blogų oro sąlygų ir kad su orlaiviu nepavyksta užmegzti ryšio.
Nei IRNA, nei valstybinė televizija nepateikė jokios informacijos apie E. Raisi būklę.
Jis buvo nuvykęs į Azerbaidžaną, kad kartu su šios šalies prezidentu Ilhamu Aliyevu atidarytų užtvanką – trečiąją, kurią abi šalys pastatė Arakso upėje.