Kaip antradienį teigė V. Zelenskis, Bachmute Ukrainos ginkluotosios pajėgos iš viso nukovė 21 tūkst. „Wagner“ kovotojų, dar 60 tūkst. buvo sužeisti.
„Deja, mes taip pat turime praradimų, tačiau jie neįmanoma palyginti“, - sakė prezidentas.
Pasak V. Zelenskio, Ukrainos gynėjai, kovojantys netoli Bachmuto apylinkių, gavo geriausius ir naujausius Vakarų partnerių ginklus, kurie buvo perduoti Kyjivui.
„Nenoriu detalizuoti. <...> Aš manau, kad tai pati galingiausia gynyba, kokia tik galėjo būti sukurta“, – kalbėjo jis.
V. Zelenskis Vatikano pasiuntiniui: ugnies nutraukimas nenuves prie taikos
V. Zelenskis antradienį Vatikano taikos pasiuntiniui pasakė, kad ugnies nutraukimas nenuvestų prie taikos ir kad bet koks susitarimas turėtų būti grindžiamas ukrainiečių sąlygomis.
Vatikano pasiuntys, italų kardinolas Matteo Zuppi su V. Zelenskiu susitiko dviejų dienų trukmės vizito Kyjive, kur vedė derybas su pareigūnais, metu.
Kardinolo vizitas įvyko tą pačią dieną, kai Ukraina ir Rusija viena kitą apkaltino susprogdinus didelę užtvanką okupuotoje pietinėje Ukrainos dalyje.
„Valstybės vadovas pabrėžė, kad ugnies nutraukimas ir konflikto įšaldymas nenuves prie taikos“, – sakoma Ukrainos prezidentūros pareiškime.
V. Zelenskis svečiui taip pat sakė, kad Kachovkos užtvankos sugriovimas turės baisių pasekmių žmonėms ir gamtai.
„Šis nusikaltimas kelia didžiules grėsmes ir turės baisių pasekmių žmonių gyvenimui ir aplinkai“, – Kyjive susitikęs su M. Zuppi sakė ukrainiečių prezidentas.
Kyjivas pranešė, kad pora aptarė humanitarinę Ukrainos ir Šventojo Sosto sąveiką.
V. Zelenskis katalikų dvasininkui sakė, kad tik izoliacija ir spaudimas Rusijai gali atnešti taiką Ukrainai.
Tačiau jis pažymėjo, kad Šventasis Sostas galėtų veiksmingai prisidėti siekiant paleisti ukrainiečių karo belaisvius ir grąžinti į Rusiją deportuotus vaikus.
Vatikanas pirmadienį pranešė, kad dvasininkas „nuodugniai išklausys Ukrainos valdžios institucijas apie galimus būdus pasiekti teisingą taiką“.
Popiežius Pranciškus ne kartą ragino siekti taikos Ukrainoje. Pirmaisiais mėnesiais po to, kai 2022-ųjų vasarį Rusija įsiveržė į kaimyninę šalį, jis sulaukė kritikos dėl to, kad aiškiai nepasmerkė Maskvos.