Socialinio tinklo „Telegram“ kanaluose analizuojamas Rusijos Federacijos gynybos ministerijos paviešintas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip neva yra paleidžiamas smūgis į Ukrainai perduotą „Leopard 2“ tanką.
Tačiau UNIAN, o taip pat „Astra“ šaltiniai skelbia, kad Rusijos karinės pajėgos iš tiesų nesunaikino ukrainiečiams perduoto tanko, o tai viso labo buvo amerikiečių gamybos „John Deere“ markės purkštuvas, kuris yra naudojamas žemės ūkyje.
Negana to, įtariama, kad Rusijos gynybos ministerijos paviešinta vaizdinė medžiaga, kur yra matoma Ka-52 atakos sraigtasparnio valdymo sistema, buvo nufilmuota dar pernai metais.
V. Zelenskis Vatikano pasiuntiniui: ugnies nutraukimas nenuves prie taikos
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį Vatikano taikos pasiuntiniui pasakė, kad ugnies nutraukimas nenuvestų prie taikos ir kad bet koks susitarimas turėtų būti grindžiamas ukrainiečių sąlygomis.
Vatikano pasiuntys, italų kardinolas Matteo Zuppi (Matėjus Dzupis) su V. Zelenskiu susitiko dviejų dienų trukmės vizito Kyjive, kur vedė derybas su pareigūnais, metu.
Kardinolo vizitas įvyko tą pačią dieną, kai Ukraina ir Rusija viena kitą apkaltino susprogdinus didelę užtvanką okupuotoje pietinėje Ukrainos dalyje.
„Valstybės vadovas pabrėžė, kad ugnies nutraukimas ir konflikto įšaldymas nenuves prie taikos“, – sakoma Ukrainos prezidentūros pareiškime.
V. Zelenskis svečiui taip pat sakė, kad Kachovkos užtvankos sugriovimas turės baisių pasekmių žmonėms ir gamtai.
„Šis nusikaltimas kelia didžiules grėsmes ir turės baisių pasekmių žmonių gyvenimui ir aplinkai“, – Kyjive susitikęs su M. Zuppi sakė ukrainiečių prezidentas.
Kyjivas pranešė, kad pora aptarė humanitarinę Ukrainos ir Šventojo Sosto sąveiką.
V. Zelenskis katalikų dvasininkui sakė, kad tik izoliacija ir spaudimas Rusijai gali atnešti taiką Ukrainai.
Tačiau jis pažymėjo, kad Šventasis Sostas galėtų veiksmingai prisidėti siekiant paleisti ukrainiečių karo belaisvius ir grąžinti į Rusiją deportuotus vaikus.
Vatikanas pirmadienį pranešė, kad dvasininkas „nuodugniai išklausys Ukrainos valdžios institucijas apie galimus būdus pasiekti teisingą taiką“.
Popiežius Pranciškus ne kartą ragino siekti taikos Ukrainoje. Pirmaisiais mėnesiais po to, kai 2022-ųjų vasarį Rusija įsiveržė į kaimyninę šalį, jis sulaukė kritikos dėl to, kad aiškiai nepasmerkė Maskvos.