„Visi Rusijos piliečiai faktiškai yra kolonizatoriai, nes jie atvyko atvyko į okupuotą teritoriją pakeisti demografinę padėtį. Jie yra nusikaltimo bendrininkai. Todėl mes juos išsiųsime, jeigu [Rusijos piliečiai] neišvyks patys iki to laiko, kol teritorija bus išlaisvinta“, – kalbįjo K. Taševa.
K. Taševa atkreipė dėmesį, kad tarptautinėje teisėje nėra numatyta galimybės kolektyviai išsiųsti užsienio piliečius iš šalies teritorijos, todėl su kiekvienu Rusijos piliečių, kuris į Krymą atvyko nelegaliai, būtų kalbama atskirai, t.y. sprendimas dėl išsiuntimo iš Ukrainos teritorijos būtų priimamas individualiai.
Pastebima, kad šalies piliečiams, kuriems rusų okupantai liepė priimti Rusijos Federacijos pilietybę, pasak K. Taševos, ir toliau bus laikomi ukrainiečiais, todėl jiems išsiuntimas iš Krymo negresia.
Tiesa, K. Taševa taip pat priduria, kad jei Rusijos piliečiai pageidaus gauti Ukrainos pilietybę, jie tai galės padaryti pagal šiuo metu galiojančias visas įstatymines procedūras.
Teigiama, kad pirmenybė bus teikiama asmenims, negavusioms Ukrainos pilietybės iki 2014 m., politinių kalinių advokatams, neteisėtai įkalintų asmenų artimiesiems ir kitiems gyventojams, kurie tendencingai rėmė Ukrainą.
V. Zelenskis: Ukraina supranta, jog negalės įstoti į NATO, kol nesibaigs karas
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pareiškė, kad Ukraina supranta, jog negalės įstoti į NATO vis dar kovodama su Rusija.
„Esame realistai, žinome, kad per karą nebūsime NATO sudėtyje“, – sakė V. Zelenskis po susitikimo su Nyderlandų ir Belgijos premjerais Marku Rutte ir Alexander'u De Croo.
„Tačiau mes norime labai aiškios žinutės, kad būsime NATO po karo“, – pridūrė Ukrainos lyderis.
V. Zelenskis netikėtai apsilankė Nyderlanduose kitą dieną po susitikimo su Šiaurės šalių vadovais Suomijoje, siekdamas pritraukti paramą prieš laukiamą Ukrainos kontrpuolimą prieš Rusiją.
„Svarbiausia kuo greičiau įvykdyti tai, kas buvo pažadėta mūsų kariams“, – žurnalistams sakė V. Zelenskis.
„Tikimės, kad Nyderlandai ir kiti mūsų partneriai padės kuo greičiau“, – sakė V. Zelenskis.
Nyderlandai iki šiol Ukrainai skyrė arba pažadėjo skirti 1,2 mlrd. eurų karinės paramos.
Ją sudaro 45 tankai T-72, šarvuočiai ir mažiausiai 100 tankų „Leopard 1“ kartu su Danija ir Vokietija, taip pat 14 tankų „Leopard 2“ kartu su Danija.
Pagalbos Ukrainai pakete taip pat yra aštuonios haubicos ir 120 mm sviediniai, dvi raketų sistemos „Patriot“, 100 mobiliųjų oro gynybos patrankų, raketos „Stinger“ ir kita ginkluotė, savo interneto svetainėje pranešė Nyderlandų gynybos ministerija.
Olandų instruktoriai kartu su kitomis Vakarų šalimis taip pat padeda mokyti Ukrainos karius.
Vėliau ketvirtadienį V. Zelenskis turi apsilankyti olandų karinėje bazėje centrinėje Nyderlandų dalyje ir apžiūrėti Ukrainai skirtą įrangą.
Anksčiau tą pačią dieną jis lankėsi Tarptautiniame baudžiamajame teisme (TBT), kur ragino sukurti specialų tribunolą Ukrainai.