Hagoje kalbėjusi A. Baerbock ragino įsteigti „naujo formato“ teismą, kuris padėtų „patraukti Rusijos vadovus atsakomybėn“, galbūt remdamasis Ukrainos teise. Tačiau ji pabrėžė, kad jis turėtų veikti užsienyje, o jame dirbtų tarptautiniai teisėjai.
Ji sakė suprantanti Ukrainos vyriausybės susirūpinimą dėl to, kad Rusija negali būti teisiama už agresiją Tarptautiniame Baudžiamajame Teisme (TBT) Hagoje.
URM pranešime, paskelbtame prieš ministrės vizitą į Hagą, A. Baerbock sakė: „Rusijos karas prieš Ukrainą taip pat yra karas prieš pačią teisę. [Rusijos prezidentas Vladimiras] Putinas pamina svarbiausius tarptautinės teisės principus, kurie sieja visas tautas.“
„Kasetinės bombos, numestos ant taikių civilių gyventojų, kankinimų kameros tamsiuose rūsiuose, tūkstančių ukrainiečių vaikų grobimas – niekas nepateisina neteisėto ir baisaus Rusijos siautėjimo Ukrainoje, šio karo žiaurumo“, – pabrėžė ji.
A. Baerbock sakė Hagoje norinti „aiškiai parodyti, kad tarptautinė teisė yra stipri ir kad mes visi privalome užtikrinti, kad ji būtų vykdoma, o dabar labiau nei bet kada anksčiau – ją stiprinti“.
Ukraina nuo pat karo pradžios siekia specializuoto tribunolo, kuris patrauktų Kremliaus pareigūnus atsakomybėn už „agresijos nusikaltimus“, nes tai nepriklauso Tarptautinio Baudžiamojo Teismo (TBT) jurisdikcijai.
Lietuva ir kelios kitos regiono šalys jau kurį laiką ragino Vakarų partnerius steigti specialųjį tribunolą Rusijos agresijos nusikaltimams Ukrainoje tirti. Tai leistų patraukti atsakomybėn ir Rusijos vadovybę.