Europos Komisijos pirmininkė pareiškė, kad Europa yra geriausia vieta demokratijai, lygybei, sveikatos apsaugai ir viduriniajai klasei.
„Visi prašo daugiau prekybos su Europa – ir kalbama ne tik apie ekonominius ryšius. Taip pat kalbama apie bendrų taisyklių nustatymą ir apie nuspėjamumą, – cituojama ji „The Times“. – Europa garsėja savo nuspėjamumu ir patikimumu, o tai vėl pradedama laikyti labai vertingu dalyku.“
Ji palygino Amerikos prezidento vidinį „brolijos“, tokių kaip Elonas Muskas, ratą su Rusijos oligarchais. „Mes neturime brolijų ar oligarchų, nustatančių taisykles, – sakė ji. – Mes nepuldinėjame savo kaimynų ir jų nebaudžiame.“ Tai buvo nuoroda į D. Trumpo tarifus „Make America great again“ ir V. Putino imperializmą prieš Ukrainą.
von der Leyen įvardijo Europos privalumus: galios svertai plačiau paskirstyti
D. Trumpas apkaltino ES, kad ji buvo sukurta tam, kad „prisijaukintų“ JAV, suabejojo Amerikos parama NATO, o jo pavaduotojas J. D. Vance’as kritikavo Europą, kad ji yra minkšta migracijos atžvilgiu, priešiška Europos rinkėjams ir neryžtinga laisvės, ypač žodžio, atžvilgiu.
U. von der Leyen priešpastatė Europą JAV, atkreipdama dėmesį į didesnę nelygybę Amerikoje ir mažesnę gyvenimo trukmę.
„Europoje vaikai gali lankyti geras mokyklas, kad ir kokie neturtingi būtų jų tėvai. Pas mus išmetama mažiau CO2 [ir] ilgesnė gyvenimo trukmė“, – sakė ji ir pridūrė, kad „mūsų universitetuose leidžiami kontroversiški debatai“, turėdama omenyje D. Trumpo bandymą pažaboti akademinę bendruomenę universitetų reguliavimais.
Ji apkaltino Rusiją ir „kitas autokratines valstybes“ kišimusi į Europos visuomenės gyvenimą, tačiau sakė, kad žemynas yra mažiau pažeidžiamas, nes jame didesnis solidarumas.
„Nelygybė čia ne tokia ryški, iš dalies dėl to, kad turime socialinę rinkos ekonomiką ir dėl to, kad galios svertai yra plačiau paskirstyti, – sakė ji. – Turime stipresnę ir platesnę viduriniąją klasę nei, pavyzdžiui, JAV.“
U. von der Leyen taip pat padėkojo D. Trumpui po jo politinių šokių su muitais: „Dažnai lengviau pamatyti savo stiprybes kieno nors kito veidrodyje“.
Politikė pažymėjo, kad nors 13 proc. pasaulinės prekybos sudaro prekyba su JAV, 87 proc. „nori nuspėjamumo ir patikimų taisyklių, o Europa gali tai užtikrinti.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!