Ilgai žadėjo ir grasino tarifais, savaitės viduryje juos paskelbė demonstruodamas lenteles Baltųjų rūmų kieme, o šiandien ėmė taikyti tarifus.
Daugiau – TV3 Žinių reportaže.
Brangs ne tik prekės, bet ir tūkstančiai gali likti be darbo
JAV pareigūnai jūrų ir oro uostuose, o taip pat ir muitinės sandėliuose nuo šiandien ėmė skaičiuoti 10 proc. bazinį muitą daugumai į JAV importuojamų prekių. O visi didesni muitai dar beveik 60-čiai šalių įsigalios trečiadienį – praėjus savaitei po D. Trumpo paskelbimo. Taigi įsigalios 20 proc. tarifas mūsų, Europos Sąjungos, gyventojų kuriamai produkcijai, ir papildomi 24 proc. muitai Japonijai ir 34 proc. – Kinijai.

„Tai ekonominis armagedonas, kurį pradėjo Trumpas,“ – teigia Danas Ivesas, „Wedbush Securities“ analitikas.
Į ekonominį armagedoną jau ne pirmą dieną neigiamai reaguoja pasaulio rinkos, nors dar nežinia, kuo visa tai baigsis.
Skelbia, kad Europa ruošiasi pigių kiniškų prekių antplūdžiui
Įtakingas dienraštis „Financial Times“ skelbia, kad mes Europoje, dėl Trumpo tarifų Kinijai, artimiausiu metu galime sulaukti didelio pigių prekių antplūdžio iš Kinijos ir kitų Azijos šalių. O mūsų gamintojams tai bus dar vienas smūgis po D. Trumpo tarifų. Todėl Briuselis esą jau ruošia savo muitus prekėms iš Azijos.
D. Trumpo tarifų pasekmių su nerimu laukia ir Europos aludariai, mat europietiškam alui Amerika paskelbė 25 proc. tarifus, ir aludariai niekaip neišsiaiškina, ar didesnis nei kitiems produktams tarifas bus taikomas visam, ar tik skardinėse tiekiamam alui. Kaip ten bebūtų – didieji Europos alaus gamintojai skaičiuoja, kad dėl mažėsiančio eksporto į Ameriką – mūsų žemyne darbo gali netekti 100 tūkst. aludarių.
O patiems amerikiečiams pabrangs ne tik europietiškas alus, kurio jie gali atsisakyti. Bet ir jų mylimi „iPhone“ telefonai, be kurių dažnas neįsivaizduoja gyvenimo.
„Vien tarifas pabrangins juos iki 2 tūkst. dolerių (1,8 tūkst. eurų). O jei „iPhone“ gamintume JAV – jie kainuotų po 3,5 tūkst. dolerių (3,1 tūkst.) ir dar prireiktų 7–8 metų, kad galėtume juos gaminti,“ – nurodo Danas Ivesas.
O dabar, anot ekspertų – Amerikoje nėra nei gamyklų, nei darbuotojų, kurie galėtų surinkti šiuos telefonus. Mat „iPhone“ telefonai surenkami Azijoje – didžiąja dalimi Kinijoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!