Sankcijos, kurioms priešinosi Europos Sąjunga, buvo įtrauktos į didžiulės apimties gynybos išlaidų projektą. D. Trumpas šį dokumentą pasirašė per ceremoniją Andrewso jungtinių pajėgų bazėje, esančioje netoli Vašingtono.
Sankcijos yra nukreiptos prieš įmones, dalyvaujančias tiesiant beveik 11 mlrd. dolerių (9,9 mlrd. eurų) vertės dujotiekį „Nord Stream 2“ Baltijos jūros dugnu. Šis vamzdynas turi padvigubinti Rusijos gamtinių dujų eksporto į pirmaujančią Europos ekonomiką Vokietiją apimtis.
„Gazprom“ yra Šveicarijoje registruotos šį projektą vystančios bendrovės „Nord Stream 2 AG“ vienintelis akcininkas, o jo partnerės – Vokietijos „Wintershall“ bei „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“, Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų „Dutch Shell“ – yra finansavimo dalininkės bei būsimos naudos gavėjos.
55 mlrd. kubinių metrų metinio pralaidumo vamzdynas „Nord Stream 2“ Baltijos jūroje klojamas greta beveik aštuonerius metus jau veikiančio, tokio pat pajėgumo dujotiekio „Nord Stream 1“.
JAV įstatymų leidėjai perspėjo, kad dujotiekis sudarys sąlygas toliau lobti Vašingtonui priešiškai Rusijos vyriausybei ir smarkiai padidins prezidento Vladimiro Putino įtaką Europoje, žemyne tvyrant padidėjusiai įtampai.
Sankcijų projektą triuškinama balsų dauguma patvirtino abeji Kongreso rūmai. Senatas dėl jo balsavo antradienį ir išsiuntė pasirašyti D. Trumpui.
D. Trumpas, savo oponentų demokratų kaltinamas per švelniu elgesiu su V. Putinu, turėjo mažą pasirinkimą, tik pasirašyti dokumentą.
Sankcijos yra įtrauktos į daug platesnės apimties dokumentą, numatantį 738 mlrd. dolerių (665 mlrd. eurų) metinį Pentagono finansavimą. Jeigu D. Trumpas nebūtų sutikęs pasirašyti šio akto, jį tvirtai palaikęs Kongresas veikiausiai būtų šį veto atmetęs.