JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai daro prielaidą, kad Kremliui reikia pareiškimų apie kairiojo Chersono srities kranto gyvenvietės užėmimą, kad prezidento rinkimų išvakarėse būtų padidintas norimas informacinis efektas.
„Antradienį S. Šoigu pareiškė, kad Rusijos pajėgos užėmė Krynkus Chersono srities rytiniame (kairiajame) krante, nors turimi vaizdiniai įrodymai iš atvirų šaltinių, taip pat Ukrainos ir Rusijos pranešimai rodo, kad gynybos pajėgos šioje teritorijoje išlaiko ribotą atramos punktą“, – skelbia ISW analitikai.
Melagis melavo...
S. Šoigu per pasitarimą su V. Putinu antradienį sakė, kad Rusijos pajėgos „išvalė“ Krynkus, nors V. Putinas teigė, kad Rusijos generolas pulkininkas Michailas Teplinskis, kuris vadovauja Dniepro grupei, jam sakė, kad kaime liko nedidelis Ukrainos karių skaičius.
„Tuomet S. Šoigu paneigė M. Teplinskio teiginį ir pristatė Rusijos pastangas kaip sėkmingą operaciją, taip pat pagyrė oro desanto pajėgų dalinius ir 810-ąją jūrų pėstininkų brigadą už jų vaidmenį operacijoje – tai tipiškas Kremliaus pagyrimas po to, kai rusai užima taktinį objektą“, – rašo ISW analitikai.
Įrodymų, kad rusai išties šeimininkauja Krynkuose, neturi ne tik ISW, bet ir ukrainiečiai. Pietų gynybos pajėgų jungtinio spaudos centro vadovė pulkininkė Natalija Humeniuk pranešė, kad Ukrainos pajėgos ir toliau palaipsniui plečia savo priešakį šiame rajone.
Be to, net patys Rusijos kariniai tinklaraštininkai teigė, kad vasario 19 ir 20 d. prie Krynkų vyko reguliarūs poziciniai mūšiai, ir nepastebėjo jokių Rusijos laimėjimų šioje vietovėje.
Kam to reikėjo?
ISW analitikų ataskaitoje daroma prielaida, kad Kremlius greičiausiai „per anksti paskelbė“ Krynkų užėmimą, siekdamas sustiprinti norimą informacinį efektą prieš kovą vyksiančius prezidento rinkimus, nors Kremlius greičiausiai kuria lūkesčius, kurių Rusijos kariuomenė gali nepateisinti.
Tariamą Krynkų užėmimą S. Šoigu pavadino oficialia 2023 m. Ukrainos vasaros kontrpuolimo pabaiga.
Apžvalgoje daroma išvada, kad Kremlius gali vis dažniau skelbti apie pergales mūšio lauke Ukrainoje, neturėdamas visiškų Rusijos taktinės ir operatyvinės sėkmės garantijų, kad paremtų informacines pastangas, kurios ir šlovina V. Putiną, ir demoralizuoja Ukrainą, nors toks augantis retorinis pasitikėjimas gali sukelti lūkesčių Rusijos informacinėje erdvėje, kurių Rusijos kariuomenė negalės patenkinti.