Naujose atakose naudojamas dirbtinis intelektas.
Nauja sukčių taktika
Nukentėjusieji sako, kad sukčiai ne tik pasisavina tapatybę, bet ir pavagia lėšas iš sąskaitų.
„Sukčiai, pasitelkę dirbtinį intelektą, kuria labai įtikinančias balso ar vaizdo žinutes ir elektroninius laiškus, kad galėtų vykdyti sukčiavimo schemas tiek prieš asmenis, tiek prieš įmones“, – sako FTB agentas Robertas Trippas.
„Ši sudėtinga taktika gali lemti didžiulius finansinius nuostolius, žalą reputacijai ir konfidencialių duomenų atskleidimą“, – priduria jis.
Anot „Malwarebytes“ ekspertų, sukčiavimo operacijos prasideda skambučiais telefonu, kuriuose pranešama, kad jūsų „Gmail“ paskyrai gresia pavojus. Tada į jūsų „Gmail“ išsiunčiamas elektroninis laiškas iš tariamo asmens, prisistatančio „Google“ darbuotoju.
Sukčiai bando jus įtikinti, kad pasakytumėte kodą, kurį gaunate, kad atkurtumėte paskyrą. Taip sukčiai prisijungia prie jūsų paskyros ir iš esmės ją pavagia.
Specialistai pastebi, kad reikia būti labai atidiems, nes sukčių kalbos ir laiškai atrodo labai įtikinami. Jeigu kyla įtarimas, geriau padėti ragelį arba laiškus ignoruoti.
Pasaulyje „Gmail“ turi daugiau nei 1,8 mlrd. aktyvių naudotojų, yra populiariausia el. pašto paslauga pasaulyje.
Nuo „Google“ darbuotojais apsimetusių sukčių yra nukentėję ir lietuviai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!