Vis dėlto, visi vartotojai turi įsitikinti, kad savo paskyrose yra nurodę papildomą telefono numerį arba el. pašto adresą, kuriuo būtų galima atsakyti į saugumo klausimus ir patvirtinti tapatybę. „Google“ teigia, kad visi, kurie dar nėra susikūrę atsarginių kopijų, turėtų tai padaryti dabar.
Šis viešasis pranešimas buvo paskelbtas vos prieš kelias savaites, kai „Google“ patvirtino apie ataką, nukreiptą prieš visus 1,8 mlrd. „Gmail“ vartotojus.
Apie sukčių ataką pirmą kartą pranešė Nickas Johnsonas, kriptovaliutos platformos „Ethereum“ įkūrėjas. N. Johnsonas pasidalijo ekrano kopija, kurioje matyti elektroninis laiškas, kuriame teigiama, kad jis šaukiamas į teismą ir turi atsisakyti prieigos prie savo paskyros.
„Google“ atstovas sakė: „Mes žinome apie šios grėsmės vykdomus tikslingus išpuolius ir įdiegėme apsaugos priemones, kad užkirstume kelią piktnaudžiavimui.“
„Tuo tarpu raginame vartotojus naudoti dviejų faktorių autentifikavimo kodą ir slaptažodžius, kurie užtikrina patikimą apsaugą nuo tokių sukčių atakų“, – tęsė jis.
N. Johnsonas teigė, kad paspaudęs ant elektroniniame laiške pateiktos sukčių nuorodos, jis pateko į „labai įtikinamą „pagalbos portalo“ puslapį“.
Tuomet jis paspaudė „pridėti papildomus dokumentus“ ir „peržiūrėti bylą“, ir abi nuorodos nukreipė jį į „tikslias“ teisėtų „Google“ puslapių kopijas.
Šiuose puslapiuose N. Johnsonas buvo paprašytas prisijungti prie savo „Google“ paskyros.
„Iš ten, tikriausiai, jie surenka jūsų prisijungimo duomenis ir juos naudoja, kad įsilaužtų į jūsų paskyrą; toliau netikrinau“, – paaiškino jis.
Bendrovė pateikė būdus, kaip apsisaugoti nuo sukčių
„Google“ teigė, kad užblokavo mechanizmą, leidusį veikti šiam atakos būdui, ir neseniai pasidalijo gairėmis, kaip atpažinti ir išvengti sukčių, kurie kėsinasi į el. paštus.
„Google“ neprašys jūsų pateikti jokių paskyros prisijungimo duomenų, įskaitant slaptažodį, vienkartinius slaptažodžius. „Google“ jums neskambins“, – teigė technologijų milžinas.
Tokiomis sukčiavimo atakomis siekiama priversti vartotojus dalytis savo asmenine informacija, kurią sukčiai gali panaudoti aukos tapatybės nustatymui ar pinigų vagystei.
Tačiau, jei naudodamiesi slaptažodžiu bandote prisijungti prie „Gmail“ paskyros ir netyčia atskleidžiate jį sukčiams, niekas negali jiems sutrukdyti įsilaužti.
Jie gali panaudoti jūsų slaptažodį ir dviejų faktorių autentifikavimo kodą (2FA) savo įrenginyje, kad prisijungtų prie paskyros. Tačiau naudojant prieigos raktą ir 2FA, sukčiui įsilaužti tampa daug sudėtingiau.
Prieigos raktas yra sistemos sukurtas, labai saugus prisijungimo kodas, kurio negalima lengvai atspėti, pavogti ar išgauti sukčiavimo būdu. Jis veikia tik fiziniame įrenginyje, su kuriuo yra susietas, o tai reiškia, kad įsilaužėliai negali jo naudoti, kad prisijungtų prie jūsų paskyros savo įrenginiuose.
Be to, kad pakeistumėte slaptažodį prieigos raktu, galite išmokti atpažinti sukčiavimo požymius, kad apsaugotumėte savo internetines paskyras.
Nors šiuos sukčiavimo atvejus vis sunkiau atpažinti, yra keletas detalių, pagal kurias juos galima atpažinti.
Sukčių siunčiamuose pranešimuose paprastai naudojama bendra informacija: „Yra skubus klausimas, kurio negalima išspręsti be jūsų veiksmų, todėl kviečiame paspausti nuorodą.“
Nors tokios teisėtos įmonės kaip „Google“ gali bendrauti su vartotojais el. paštu, jos nesiunčia nuorodų, kad būtų galima išspręsti tokius klausimus kaip prisijungimo ar mokėjimo informacijos atnaujinimas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
JŪS tik pažiūrėkite ką kliedi ŠADŽIUS RIMANTAS:
facebook • com/reel/1220434246279832
Konkrečiai mes - mokame už gatvių apšvietimą, galių pateikti apmokėtas sąskaitas.
Ir už infrastruktūros priežiūrą mokame, keliams šiais metais:
-> l r t • lt/naujienos/eismas/7/2375228/viceministras-kitamet-keliams-bus-skirta-bent-700-mln-euru
-> dar kuro akcizai
-> ir kiti mokesčiai
Taip, kad nekliedėk ŠADŽIAU, bent pasidomėk pradžiai. Ar žinai, tiesiog naglų veidu meluoji?
#BoikotasNePirmoBūtinumoDalykųIkiBusPanaikintasNT“mokestis“Apskritai