• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Devynmečio palestiniečių berniuko, kuris per Izraelio puolimą Gazos Ruože neteko abiejų rankų, nuotrauka ketvirtadienį pelnė 2025 metų „World Press Photo“ apdovanojimą. 

Devynmečio palestiniečių berniuko, kuris per Izraelio puolimą Gazos Ruože neteko abiejų rankų, nuotrauka ketvirtadienį pelnė 2025 metų „World Press Photo“ apdovanojimą. 

REKLAMA

Samar Abu Elouf (Samar Abu Eluf) iš laikraščio „The New York Times“ padarė šią nuotrauką, kurioje užfiksuotas Mahmoudas Ajjouras (Mahmudas Adžuras) – berniukas, kuris buvo evakuotas į Kataro sostinę, kai pernai per sprogimą neteko vienos rankos, o kitą teko amputuoti dėl patirtų sužalojimų. 

„Vienas sunkiausių dalykų, kuriuos man papasakojo Mahmoudo mama, buvo tai, kad kai Mahmoudas pirmą kartą suvokė, jog jo rankos amputuotos, pirmas sakinys, kurį jis jai pasakė, buvo: „Kaip aš galėsiu tave apkabinti?“ – teigė S. Abu Elouf. 

Fotografė taip pat yra kilusi iš Gazos Ruožo ir 2023 metų gruodžio mėnesį buvo priversta evakuotis iš šio palestiniečių anklavo. Dabar ji fotografuoja palestiniečius, kurie paliko Gazos Ruožą ir prieglobstį rado Dohoje. 

„Tai tyli nuotrauka, kuri kalba garsiai. Ji pasakoja ne tik vieno berniuko, bet ir platesnio masto karo istoriją, kuri turės įtakos ištisoms kartoms“, – teigė apdovanojimą teikiančios organizacijos „World Press Photo Foundation“ vykdomoji direktorė Joumana El Zein Khoury. 

Žiuri pabrėžė stiprią nuotraukos kompoziciją ir dėmesį apšvietimui, taip pat stiprią žinutę, verčiančią susimąstyti ne tik apie padėtį Gazos Ruože, bet ir apie devynmečio ateitį. 

Žiuri nurodė, kad berniukas dabar mokosi gyventi iš naujo ir bando atlikti kasdienius darbus, pavyzdžiui, naudotis telefonu ir rašyti kojomis. 

REKLAMA
REKLAMA

„Mahmoudo svajonė paprasta: jis nori gauti protezus ir gyventi kaip bet kuris kitas vaikas“, – sakoma „World Press Photo“ organizatorių išplatintame pranešime. 

Žiuri taip pat išrinko dvi nuotraukas, kurioms buvo skirtas antrosios vietos prizas.

Viena iš antrą vietą laimėjusių nuotraukų pavadinta „Amazonės sausra“. Ją padarė Musukas Nolte iš nuotraukų agentūros „Panos Pictures“ ir organizacijos „Bertha Foundation“. Nuotraukoje vaizduojamas išdžiūvusios Amazonės upės dugne stovintis vyras, nešantis atsargas į kaimą, į kurį kadaise buvo galima patekti laivu.

REKLAMA

Kitą antrosios vietos laimėtojo nuotrauką padarė vaizdinės medijos įmonės „Getty Images“ fotografas Johnas Moore'as. Šioje nuotraukoje, pavadintoje „Naktinis perėjimas“, užfiksuoti nelegaliai JAV ir Meksikos sieną kirtę kinų migrantai, kurie šalto lietaus metu glaudžiasi prie ugnies.

Žiuri peržiūrėjo 59 320 nuotraukų, kurias pateikė 3 778 fotožurnalistai, ir apdovanojimams atrinko 42 nuotraukas iš viso pasaulio. 

Naujienų agentūros AFP fotografai regioniniam apdovanojimui buvo atrinkti keturis kartus.

Nairobyje gyvenantis Luisas Tato pelnė prizą Afrikos regiono kategorijoje už nuotraukas, kuriose užfiksuotas Kenijos jaunimo sukilimas.

REKLAMA
REKLAMA

Jerome'as Brouillet laimėjo Azijos, Ramiojo vandenyno ir Okeanijos kategorijoje už banglentininko Gabrielio Medinos nuotrauką, kurioje jis tarsi plūduriuoja virš bangų.

Clarensas Siffroy pelnė apdovanojimą Šiaurės ir Centrinės Amerikos kategorijoje už reportažą apie gaujų krizę Haityje.

Galiausiai, Anselmas Cunha (Anselmas Kunja) buvo apdovanotas už nuotrauką, kurioje užfiksuotas Brazilijos Salgado Filho (Salgado Filu) tarptautiniame oro uoste įstrigęs lėktuvas „Boeing 727-200“, triumfavo Pietų Amerikos kategorijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų