„Taip, mes žinome, kad europiečiai bando pakeisti Rusijos energijos išteklius“, – „Reuters“ cituoja jį.
„Tačiau mes tikimės, kad tokių veiksmų rezultatas bus dujų kainų padidėjimas neatidėliotinų sandorių rinkoje ir energijos išteklių brangimas galutiniams vartotojams“, – sakė jis.
„Visa tai dar kartą parodo, kad sankcijų apribojimai Rusijai daug daugiau žalos padaro jas įvedusioms šalims. Tolesnis sankcijų taikymas gali sukelti dar sunkesnių, neperdedant, net katastrofiškų pasekmių pasaulinei energetikos rinkai“, – kalbėjo V. Putinas.
Įvesdamos sankcijas Vakarų šalys siekia sukurti Kremliaus režimui spaudimą dėl karo Ukrainoje. Sankcijos taip pat taikomos ir Baltarusijos režimui.
ES dar birželio pradžioje patvirtino šeštąjį sankcijų Rusijai paketą.
Sankcijos Rusijai veikia jau keturis mėnesius. Ekspertų skaičiavimu, vartojimas Rusijoje kas mėnesį susitraukia maždaug dešimtadaliu, taip pat rekordiškai smuko ir automobilių pramonė. Vis dėlto Kremliaus režimas slepia ekonominę situaciją šalyje.
Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.
Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.
Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyko aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas. Sekmadienį pranešta, kad ukainiečiai pasitraukė iš Lysyčansko.