„Civiliai gyventojai visada turi būti apsaugoti“, – vyriausybės pasitarime sakė Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Christoferis Burgeris.
Jo teigimu, pranešimai apie civilių aukas per Turkijos oro reidus „kelia daug nerimo“.
„Raginame Turkiją reaguoti proporcingai ir laikytis tarptautinės teisės“, – pridūrė jis.
Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi stebėsenos grupė „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) pranešė, kad per Turkijos surengtus naktinius reidus Sirijos šiaurėje ir šiaurės rytuose žuvo mažiausiai 31 žmogus.
Ši Ankaros operacija buvo nukreipta daugiausia prieš Sirijos kurdų pajėgų pozicijas.
Šis puolimas kodiniu pavadinimu „Operacija „Claw-Sword“ buvo surengtas praėjus savaitei po bombos sprogimo Stambulo centre, nusinešusio šešias gyvybes. Dar 81 žmogus buvo sužeistas. Turkija dėl šio išpuolio kaltina uždraustą Kurdistano darbininkų partiją (PKK).
Tačiau PKK neigia jai mestus kaltinimus dėl sprogimo.
PKK, kelis dešimtmečius vykdančią kruviną sukilimą, Ankara ir jos sąjungininkės Vakaruose laiko teroristine organizacija.
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį pareiškė, kad jo šalis gali pradėti sausumos operaciją Sirijoje.
Ch. Burgerio teigimu, Vokietija ragina „Turkiją ir visus kitus dalyvius nedaryti nieko, kas dar labiau pablogintų ir taip įtemptą padėtį Sirijos šiaurėje ir Irake“.