Dienraštis „Bild“ rašė, kad naujasis vidaus reikalų ministras Alexanderis Dobrindtas davė įsakymą prie Vokietijos sienų nusiųsti 2–3 tūkst. papildomų federalinių pareigūnų be jau esamų 11 tūkstančių.
Naujienų portalas „Der Spiegel“ taip pat pranešė, kad A. Dobrindtas įsakė dislokuoti papildomų policijos pareigūnų, kurie turės dirbti pamainomis iki 12 valandų per parą, kad užtikrintų naujosios tvarkos laikymąsi.
Federalinės policijos profesinės sąjungos vadovas Andreas Rosskopfas laikraščiui „Rheinische Post“ teigė, kad „pajėgų didinimas pasienyje prasidėjo“ pagal A. Dobrindto nurodymus.
Koalicijos susitarime tarp F. Merzo konservatyviojo aljanso CDU/CSU ir Socialdemokratų partijos (SPD) teigiama, kad visi asmenys, atvykstantys prie Vokietijos sienų be dokumentų, bus neįleidžiami, įskaitant prieglobsčio prašytojus.
Pastarasis punktas sukėlė ginčų, kai kuriems SPD nariams išreiškus susirūpinimą, kad jis gali būti nesuderinamas su Europos Sąjungos (ES) teise.
Susitarime taip pat teigiama, kad Vokietijos sienos bus tikrinamos dažniau, kol „bus užtikrinta veiksminga ES išorės sienų apsauga“.
Policijos profesinės sąjungos anksčiau yra sakiusios, kad joms gali pritrūkti darbo jėgos tokiai kontrolei vykdyti neribotą laiką.
Prieš vasarį vykusius visuotinius rinkimus, kai dėl smurtinių išpuolių buvo kaltinami užsienio piliečiai, F. Merzas didžiausią dėmesį savo kampanijoje skyrė kovai su neteisėta migracija.
Jis mano, kad veiksmai šiuo klausimu yra labai svarbūs siekiant sustabdyti kraštutinių dešiniųjų partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD), kuri rinkimuose pasiekė geriausią per visą istoriją rezultatą ir surinko kiek mažiau nei 21 proc. balsų, iškilimą.
Vėliau AfD populiarumas visuomenės apklausose dar labiau padidėjo. Kartais ji net lenkė F. Merzo CDU/CSU aljansą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!