Teigiama, kad bendrą pareiškimą per 29-ąjį ESBO Ministrų Tarybos posėdį priėmė 31 šalis.
„Raginame Rusiją nedelsiant nutraukti karą, kurį ji pradėjo savo noru, ir visiškai bei besąlygiškai išvesti savo kariuomenę iš Ukrainos“, – rašoma pranešime.
Jame taip pat yra raginimas Rusijai „sustabdyti savo agresiją ir tarptautinės teisės pažeidimus bei ESBO principų ir įsipareigojimų nepaisymą visuose trijuose Helsinkio baigiamajame akte numatytuose saugumo aspektuose“.
NATO valstybės narės ir Suomija bei Švedija patikino savo „visišką solidarumą su Ukrainos žmonėmis ir vyriausybe, didvyriškai ginant savo šalį“.
„Mes dar kartą patvirtiname savo paramą Ukrainos nepriklausomybei, suverenitetui ir teritoriniam vientisumui jos tarptautiniu mastu pripažintose sienose, įskaitant jos teritorinius vandenis. Mes smerkiame ir niekada nepripažinsime neteisėtų Rusijos bandymų aneksuoti Ukrainos teritorijas, įskaitant Krymą. Visiškai remiame Ukrainos teisę savigynai. <…> Mes ir toliau teiksime visapusę paramą Ukrainai tol, kol jos reikės“, – sakoma pareiškime.
Jame taip pat keliamas susirūpinimas dėl Baltarusijos, kuri buvo raginama „sustabdyti bendrininkavimą neteisėtame Rusijos kare“, retorikos ir veiksmų.
„Rusija yra didžiausia ir tiesioginė grėsmė mūsų taikai, saugumui ir stabilumui. Ji siekia nustatyti įtakos sferas ir tiesioginę kontrolę per prievartą, perversmą, dezinformaciją, agresiją ir neteisėtus bandymus aneksuoti. Rusijos kariuomenės stiprinimas, įskaitant Baltijos, Juodosios ir Viduržemio jūros regionai bei Tolimoji Šiaurė, taip pat jos karinė integracija su Baltarusija meta iššūkį mūsų saugumui“, – sakė NATO valstybės narės.
Kartu jie pažymėjo, kad nesiekia konfrontacijos su Rusija ir nekelia jai grėsmės, tačiau toliau „vieningai ir atsakingai reaguos į Rusijos grasinimus ir priešiškus veiksmus“.
Pareiškimas padarytas NATO valstybių narių vardu: Albanijos, Belgijos, Bulgarijos, Kanados, Kroatijos, Čekijos, Danijos, Estijos, Prancūzijos, Vokietijos, Graikijos, Vengrijos, Islandijos, Italijos, Latvijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Juodkalnijos , Nyderlandų, Šiaurės Makedonijos, Norvegijos, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos, Ispanijos, Turkijos, Jungtinės Karalystės ir Jungtinių Amerikos Valstijų, taip pat Suomijos ir Švedijos, kurios yra pakviestos į NATO.