Kaip atskleidžia dokumentai, veiksmas vyko Kovrovo mieste, Vladimiro srityje. Spalio 18 d. vyras tiesiog peršoko savo karinio dalinio tvorą ir nuėjo gerti į kavinę. Kai kavinė užsidarė, vyriškis persikėlė į barą ir iš jo neišėjo dvi savaites.
Iki pats spalio 30 d. mobilizuotasis dienomis gerdavo bare, o naktimis jame miegojo. Visa tai tęsėsi tol, kol į barą neatvyko karo prievolės policija ir šauktinio neišsivedė. Jis buvo nuteistas dviem metams kalėjimo pataisos namų kolonijoje.
Sausio 23 d. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas teigė, kad dalinė mobilizacija Rusijos Federacijoje vis dar vyksta. Nors Rusijoje vis garsiau kalbama apie dar 500 tūkst. šauktinių mobilizaciją, jau ir patys kariuomenės atstovai prasitaria, kad tokiu atveju iškiltų problemų su jų aprūpinimu.
Markas Feiginas teigia, kad be mobilizacijos Rusija nebepajėgs kariauti šio karo.
Už savanorišką pasidavimą – 15 metų kalėjimo
Rugsėjo mėnesį prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, kuriuo sugriežtino bausmes už dezertyravimą mobilizacijos ar karo metu. Pagal jį, pažeidėjams gresia laisvės atėmimas iki 10 metų, o dėl savo įsitikinimų kariauti atsisakę asmenys už grotų gali praleisti iki trejų metų. Įstatymas taip pat kriminalizuoja „savanorišką“ pasidavimą – už jį baudžiama iki 15 metų nelaisvės.
Vis dėlto tai neatbaido ir vis daugiau karių išdrįsta surizikuoti būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn.