JAV kariuomenės interneto svetainėje ir „BAE Systems“ yra pateikta informacija apie tai, kuo ši mašina ypatinga.
Kuo ypatinga „M88 Hercules“?
Ši mašina yra skirta sunkiosios technikos evakuacijai – gelbėti iš mūšio lauko neveikiančius tankus.
Kaip skelbiama gamintojo svetainėje, šios mašinos „įsigijimo, eksploatavimo ir techninės priežiūros sąnaudos yra mažiausios iš visų 70 tonų sunkiasvorių gelbėjimo sistemų“. Todėl ši mašina atitinka ekonomiškai efektyvaus, savarankiškai veikiančio sunkiasvorio gelbėjimo įrenginio poreikius.
„M88 Hercules“ buvo pagrindinė 70-ies tonų sunkiasvorė gelbėjimo sistema operacijos „Irako laisvė“ metu. JAV kariai rado ir keletą kitų kūrybiškų šios sistemos panaudojimo būdų – 2003 m. balandžio 9 d. ją panaudojo nugriaudami Sadamo Huseino statulą Bagdade.
„Hercules“ naudoja korpusą, sukurtą gelbėjimo misijai ir kruopščiai patikrintą JAV kariuomenės bandymų metu. Stabilumas ir našumas neprilygsta jokiai kitai alternatyviai konstrukcijai“, – rašoma mašinos aprašyme.
„M88A2 Hercules“ versija turi perdangos apsaugą, balistinius apvadus, 35 tonų strėlę, 63 504 kg traukos pagrindinę gervę su 85 m kabeliu ir pagalbinę trijų tonų gervę, padedančią iškelti pagrindinės gervės kabelį.
„M88A2 Hercules“ yra sukurtas ir įrengtas taip, kad taptų pasaulio gelbėjimo čempionu“, – rašo gamintojas.

Išbandė atnaujintą versiją
Neseniai mašina buvo atnaujinta ir, kaip pernai pranešė JAV kariuomenė, buvo panaikintos ankstesnės spragos. Su naujausia mašinos versija „naujesniems, sunkesniems „Abram“ tankams pakelti ir gabenti nebereikia dviejų transporto priemonių, taip veiksmingai panaikinant vienos transporto priemonės gelbėjimo spragą“.
Senesnės versijos mašina viena negalėdavo patempti „Abrams“ tanko, todėl reikėdavo dvejų tokių mašinų.
Siekdama panaikinti šią spragą „BAE Systems“ pristatė gelbėjimo mašiną „M88A3 Hercules“. Šis variantas sukurtas remiantis patikrintu M88A2, padidinant našumą, patvarumą ir greitą reagavimą.
Atnaujinta modernizuota jėgos pavara, kuri padidina arklio galią, užtikrintas didesnis stabilumas, judrumas.
Internete rašoma, kad „M88 Hercules“ gamyba prasidėjo 1961 m. Viena tokia mašina kainuoja virš dvejų milijonų.
Viešai kol kas nėra skelbiama, kurių metų modeliu važiavo JAV kariai.
Šakalienė įžvelgia „pozityvių ženklų“, iš vandens telkinio vaduojant JAV karių mašiną
Krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė sako įžvelgianti „pozityvių ženklų“, iš vandens telkinio vaduojant amerikiečių vikšrinę gelbėjimo mašiną.
Su šia karine transporto priemone keliavo antradienį Pabradės poligone dingę keturi amerikiečių kariai.
„Yra tam tikrų pozityvių ženklų, jog galbūt vis dėlto yra vilčių, kad greitesnis scenarijus galėtų būti realus dėl tam tikrų technikos vadavimo galimybių“, – LRT ketvirtadienį sakė ministrė.

Anot jos, gelbėjimo darbai vyko visą naktį: siurbiamas vanduo, tvirtinimas gruntas, jog galėtų privažiuoti sunkioji technika, nepažeidžiant dujotiekio.
Galima įvykio vieta nustatyta trečiadienį, vandens telkinyje aptikus vikšrinę šarvuotą transporto priemonę. Tačiau kol kas neaišku, ar joje yra dingusiais laikomi Jungtinių Valstijų kariai.
„Nėra garantijos, kad kariai yra joje (karinėje transporto priemonėje – BNS). Yra kiti scenarijai tikrinami“, – sakė D. Šakalienė.
Lietuvos pareigūnai tvirtina, kad karių paieškos ir gelbėjimo operacija labai sudėtinga techniškai.
Šioje operacijoje dalyvauja Lietuvos ir JAV kariai, įvairios valstybės institucijos, privačios įmonės.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!