• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas patvirtino, kad šalis gali būti priversta svarstyti sausumos pajėgų įvedimo į Ukrainos teritoriją klausimą – jeigu pati Ukraina to paprašytų.

114

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas patvirtino, kad šalis gali būti priversta svarstyti sausumos pajėgų įvedimo į Ukrainos teritoriją klausimą – jeigu pati Ukraina to paprašytų.

REKLAMA

„Jeigu rusai prasiveržtų per fronto liniją, jeigu būtų pateiktas toks Ukrainos prašymas (kurio šiandien nėra), mums pagal teisę tektų užduoti sau tokį klausimą. Todėl aš manau, kad a priori tai atmesti – reiškia neišmokti pastarųjų dviejų metų patirčių“, – pareiškė E. Macronas leidiniui „The Economist“.

Jis priminė, kad Paryžius jau siuntė karius į kitas šalis, pavyzdžiui, Afriką, kur kovojo su terorizmu. Anot E. Macrono, Vakarų šalys neturėtų atmesti tokios idėjos vien todėl, kad 2022 m. taip pat buvo kategoriškai atmesta idėja siųsti tankus, tolimojo nuotolio raketas ir aviaciją, tačiau dabar visa tai tiekiama Ukrainai.

„Turiu aiškų strateginį tikslą: Rusija negali laimėti Ukrainoje, – pareiškė E. Macronas. – Jei Rusija laimės Ukrainoje, Europoje saugumo nebus.“ 

REKLAMA
REKLAMA

„Negi turėtume apsimesti, kad Rusija tuo apsiribos? Koks bus saugumas kitoms kaimyninėms šalims, Moldovai, Rumunijai, Lenkijai, Lietuvai ir kitoms?“ – pridūrė jis.

REKLAMA

Kovo viduryje jis šokiravo savo kolegas Europoje pareiškęs apie galimybę įvesti sausumos pajėgas į Ukrainą. „Šiandien nesame tokioje situacijoje, kad mums reikėtų siųsti karius į Ukrainą, tačiau tokio scenarijaus neatmetame“, – kalbėjo jis vietos žiniasklaidai.

Siekia sukurti bendrą Europos gynybą

E. Macronas šeštadienį paskelbtame interviu taip pat pareiškė, kad yra pasirengęs pradėti diskusijas dėl branduolinių ginklų klausimo bendroje Europos gynyboje.

REKLAMA
REKLAMA

E. Macronas jau ne pirmą kartą per pastaruosius mėnesius pabrėžė Europos vadovaujamos gynybos strategijos poreikį.

„Esu pasirengęs pradėti šias diskusijas, kurios turi apimti priešraketinę gynybą, tolimojo nuotolio pajėgumus ir branduolinius ginklus tiems, kurie juos turi arba kuriems priklauso Amerikos branduolinė ginkluotė“, – sakė Prancūzijos prezidentas per interviu regioninei spaudos grupei EBRA.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Padėkime viską ant stalo ir pažiūrėkime, kas iš tiesų mus patikimai apsaugos“, – pridūrė jis.Jungtinei Karalystei pasitraukus iš Europos Sąjungos, Prancūzija yra vienintelė branduolinį ginklą turinti bloko narė.

Jis paragino senąjį žemyną sukurti patikimą gynybos strategiją, mažiau priklausomą nuo Jungtinių Valstijų.

„Būti patikimu taip pat reiškia turėti tolimojo nuotolio raketų, kurios atgrasytų rusus“, – tvirtino jis.

REKLAMA

„Ir dar yra branduoliniai ginklai: pagal Prancūzijos doktriną galime juos panaudoti, kai kyla grėsmė mūsų gyvybiniams interesams“, – nurodė jis.

„Jau sakiau, kad šie gyvybiškai svarbūs interesai turi europinį aspektą“, – tęsė Prancūzijos prezidentas.

Bendros Europos saugumo ir gynybos politikos sukūrimas jau seniai yra Prancūzijos tikslas, tačiau tam priešinasi kitos ES šalys, manančios, kad NATO apsauga yra patikimesnė.

Tačiau Rusijos įsiveržimas į Ukrainą ir galimas Donaldo Trumpo sugrįžimas į JAV prezidento postą atgaivino raginimus siekti didesnės karinės bloko autonomijos.

vėl tie makaronai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų