Po ketvirtadienio potvynių buvo rasti mažiausiai 394 kūnai, sakė Kalehės teritorijos, kurioje yra nukentėję kaimai, administratorius Thomas Bakenga. Šeštadienį jis buvo paskelbęs, kad žuvo mažiausiai 203 žmonės.
Ketvirtadienį po smarkių liūčių Pietų Kivu provincijos Kalehės teritorijoje išsiliejo upės, dėl to susidarė žemės nuošliaužos, kurios užgriuvo Bušušu ir Njamukubi kaimus.
Kalvos šlaitas nuslinko ir Njamukubi kaime, kur ketvirtadienį vyko kassavaitinis turgus, anksčiau sakė Th. Bakenga.
„Dabar turime daugiau kaip 390 rastų kūnų“, – sekmadienį telefonu jis sakė naujienų agentūrai AFP.
Jis pridūrė, kad 142 kūnai buvo aptikti Bušušu, 132 – Njamukubi, o 120 kūnų rasta plūduriuojančių Kivu ežere aplink Idžvi salą viduryje didelio vulkaninės kilmės ežero.
„Nuo ketvirtadienio kiekvieną minutę randame kūnus ir juos laidojame“, – sakė Th. Bakenga.
Jis sakė, kad provincijos vyriausybė atsiuntė laivą su pupelėmis, miltais ir kitais maisto produktais, brezentu ir vaistais.
Iš viso keli kaimai buvo apsemti, daugybė namų nunešti srovės, o laukai nuniokoti, kai po smarkių liūčių upės ėmė veržtis iš savo krantų.
Šeštadienį Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Gutteresas (Antoniju Guterišas) pareiškė užuojautą „katastrofiškų potvynių“ Ruandoje ir Kongo Demokratinėje Respublikoje aukoms.
„Tai dar vienas spartėjančios klimato kaitos ir jos pražūtingo poveikio šalims, kurios niekaip neprisidėjo prie visuotinio atšilimo, pavyzdys“, – sakė jis lankydamasis Burundyje.
Ekspertai teigia, kad dėl klimato kaitos ekstremalūs orų reiškiniai dažnėja ir intensyvėja.