Anot leidinio, šis bauginantis ginklas gali sutrikdyti priešo energetikos infrastruktūros veiklą, sukeldamas „visišką elektros energijos tiekimo nutraukimą“ maždaug 26 tūkst. kvadratinių kilometrų plote (Taivano plotas, tuo tarpu, yra apie 36 tūks. kv. km.). Bomba buvo pristatyta animaciniame vaizdo įraše, kurį rodė Kinijos nacionalinis transliuotojas „China Central Television“ (CCTV).
Ši grafito bomba, kuri gali būti paleista nuo žemės platformų, išskleidžia daugiau nei 90 mažų cilindrinių submunicijų, kurios prieš sprogdamos šokinėja ir sprogsta ore, sukeldamos anglies pluoštų trumpąjį jungimą elektros sistemose.
Ši bomba, kurios veikimo nuotolis siekia apie 290 kilometrų ir kuri gali nešti 490 kg naudingąją apkrovą, yra skirta smogti kariniams objektams ir kritinei infrastruktūrai.
Kita vertus, CCTV nepateikė jokių papildomų duomenų apie ginklą ar jo veikimą, o apibūdino jį kaip „paslaptingą vidaus gamybos raketą“.
Ar ši technologija tikrai nauja?
Vaizdo įrašas sukėlė susidomėjimą socialiniuose tinkluose, kur vartotojai diskutavo apie jo bauginamąjį poveikį; kai kurie teigia, kad ši technologija nėra nauja, praneša „Mirror US“.
Vienas vartotojas pareiškė, kad „tokia technologija egzistuoja jau daug metų“, o kitas pažymėjo: „JAV ir NATO grafito, kitaip vadinamo anglies pluošto, bombas naudoja bent jau nuo 1991 m. – jos buvo panaudotos Irake (1991 m., 2003 m.), Serbijoje (1999 m.) ir galbūt kitur“.
Didėja susirūpinimas dėl karo ateities, vienas vartotojas išreiškė nerimą: „Užblokuoti visą miestą nenaudojant jokių ginklų. Šiuolaikinis karas tampa labai tylus ir labai bauginantis“.
Kitas vartotojas išreiškė nuogąstavimus dėl sparčios Kinijos pažangos: „Atrodo, kad Kinija skrieja greitkelio juosta, – baiminosi dar vienas. – Jie greitai vejasi – nuo milijonų mirčių nuo bado iki supervalstybės statuso“.
Žmonių nuotaikos bjūra
Tuo tarpų žmonių nuotaikos bjūra, kadangi tai tik dar vienas ženklas, kad pasaulyje didėja konfliktų tikimybė – nuo JAV įsitraukimo į Izraelio ir Irano karą iki didėjančio įtapos Azijoje dėl pranešimų, kad Kinija planuoja invaziją į Taivaną.
Birželio pradžioje Kinijos karinės pajėgos netoli Taivano sustiprėjo – greta salos pastebėti šeši kariniai lėktuvai, šeši kariniai laivai ir du oficialūs laivai. Kinija laiko Taivaną savo teritorijos dalimi ir neatmeta galimybės panaudoti jėgą siekdama perimti salos kontrolę.
JAV gynybos sekretorius Pete‘as Hegsethas tarptautiniame gynybos viršūnių susitikime „Shangri-La Dialogue“ išreiškė griežtą įspėjimą, kad Kinijos puolimas prieš Taivaną yra „neišvengiamas“.
P. Hegsethas įspėjo, kad Kinija tobulina savo pajėgumus perimti kontrolę Taivane, ir užsiminė, kad ji „repetuoja tikrąjį scenarijų“. Jis leido suprasti, kad vadinamoji „naujoji“ „Tamsos Bomba“ gali reikšti didelį Kinijos pajėgumų perimti salos kontrolę šuolį.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!