Pastaraisiais metais, įskaitant laikotarpį nuo Maskvos agresijos Ukrainoje pradžios 2022 m., šių dviejų šalių santykiai darosi vis šiltesni.
Praėjusią savaitę surengta Xi Jinpingo kelionė į Rusiją smarkiai papiktino Kyjivo sąjungininkus, kaltinančius Pekiną dėl to, kad šis teikia Maskvai ekonominę ir politinę priedangą tęsti jos pradėtą karą.
Tuo tarpu Pekinas teigia, kad šio konflikto atžvilgiu laikosi neutraliteto ir nuolat deda pastangas siekti taikos.
Ketvirtadienį, atsakydama į klausimą apie tai, kaip Kinija Xi Jinpingo vizito kontekste plės karinius santykius su Rusija, gynybos ministerija atsakė, kad šie santykiai „vyksta labai aukštu lygmeniu“.
„Kinijos kariuomenė yra pasirengusi bendradarbiauti su Rusija, kad stiprintų strateginį tarpusavio supratimą, kurtų strateginius ryšius ir plėstų praktinį bendradarbiavimą“, – atsakydamas į socialinių tinklų platformoje „WeChat“ užduotą klausimą atsakė gynybos ministerijos atstovas Jiangas Binas.
Tokios pastangos „praturtins visapusiškos Kinijos ir Rusijos strateginės partnerystės derinant veiksmus naujos eros belaukiant turinį“, – teigė Jiangas B.
Jis pridūrė, kad jos taip pat „padės išsaugoti ir stiprinti pasaulinį strateginį stabilumą“.
Vizito Maskvoje metu Xi Jinpingas ilgai kalbėjosi su prezidentu Vladimiru Putinu, o pasibaigus jųdviejų susitikimui sakė, kad Kinijos ryšiai su Rusija įneša „pozityvios energijos“ į neramumų kupiną pasaulį.
Jis pridūrė, kad abi šalys yra tvirtai nusistačiusios prieš „didžiųjų šalių bauginimą“, šia savo remarka greičiausiai norėdamas įgelti Jungtinėms Valstijoms.
Savo ruožtu V. Putinas reporteriams sakė su Xi Jinpingu turėjęs „kaip įprasta šiltą, draugišką“ pokalbį, kinų vadovą pavadindamas „brangiu draugu“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!