Anot jo, akivaizdu, kad ilgai lauktas Ukrainos kontrpuolimas „nepavyko“.
Tačiau, kaip pastebi analitikas, „neaišku“, ar Rusija ketina pradėti kitą puolimą.
S. Digginsas taip pat sureagavo į aukšto rango NATO pareigūno, olandų admirolo Robo Bauerio, komentarus, kad civiliai gyventojai Vakaruose turėtų ruoštis konfliktui su Rusija.
„Putinas nepasidavė“, – pastebi S. Digginsas.
Anot analitiko, V. Putinas pasaulį mato per Sovietų Sąjungos prizmę.
„Manau, kad NATO pareigūnas yra teisus įspėdamas mus apie Rusijos ir V. Putino ambicijas – jos neišnyko“, – pastebi S. Digginsas.
„Iki šiol vyravęs požiūris, kai daugelis Europos šalių beveik neskyrė pinigų gynybai, turi pasikeisti“, – tęsia jis.
„Manau, kad taip manys labai daug kariuomenės pareigūnų“, – priduria analitikas.
Karas Ukrainoje tęsiasi beveik dvejus metus
Plataus masto karas Ukrainoje prasidėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) 2023 m. kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.