Iždo ministras Johnas Glenas pranešė, kad šią savaitę buvo atliktas paskutinis 1,1 mlrd. svarų mokėjimas, siekiant išspręsti ginčą dėl tekstilės ir avalynės, importuojamos į Didžiąją Britaniją iš Kinijos.
Nuo tada, kai „Brexitas“ visiškai įsigaliojo prieš trejus metus, Didžioji Britanija nebėra saistoma Europos Sąjungos taisyklių.
Visgi paveldėtos problemos, tokios kaip prekybos ginčas su Kinija, ir toliau kenkė ryšiams „Brexito“ šalininkų JK parlamento pykčiui.
Pranešime Bendruomenių Rūmams J. Glenas teigė, kad vyriausybė „norėjo kartą ir visiems laikams išspręsti šią ilgai besitęsiančią bylą ir yra įsipareigojusi vykdyti savo tarptautinius įsipareigojimus“.
Jis sakė, kad galutinis palūkanų mokėjimas Briuseliui „nubrauks brūkšnį“ šiame klausime.
Byla prasidėjo 2017 metais, praėjus metams po to, kai Didžioji Britanija nubalsavo už išstojimą iš ES, bet tada, kai ji vis dar buvo bloko dalimi ir laukė derybų dėl skyrybų.
ES kovos su sukčiavimu tarnyba apkaltino JK institucijas užmerkus akis į prekybininkų, importuojančių drabužius ir batus iš Kinijos į Didžiąją Britaniją, taigi ir į bendrąją bloko rinką, muitų vengimą.
„JK įrodinėjo, kad ji ėmėsi atitinkamų veiksmų, kad atremtų aptariamą sukčiavimą“, – sakė J. Glenas.
Vis dėlto jis norėjo panaikinti bet kokią galimybę sumokėti daugiau, jei ginčas būtų tęsiamas.