Šalies valdžia nusprendė dislokuoti daugiau karinių lėktuvų Ladako provincijoje dėl pavojingų Kinijos karinių oro pajėgų manevrų ir apkaltino Kiniją nesilaikant susitarimų. Skelbiama, kad kaip tik šiuo metu vyksta derybos dėl abiejų šalių veikimo ginčytinose teritorijose, o Kinija nekreipia dėmesio netgi po išreikšto protesto derybų metu.
„The Economic Times“ šaltiniai kariuomenėje patvirtino, kad kinų lėktuvų pavojingi skrydžiai nutolus vos per 10 kilometrų nuo Indijos sienos padažnėjo nuo birželio pabaigos.
Šiuo metu dvi didžiausias pagal gyventojų skaičių pasaulio valstybes – Indiją ir Kiniją – skiria santykinė siena (McMahono linija), nubrėžta dar 1914-aisiais. Indija ir faktinė Tibeto valdžia pripažino šį nutarimą, o Kinija – ne. 1962-aisiais kilusio karinio konflikto metu Indija neteko apie 38 tūkst. kv. kilometrų žemių, įskaitant ir vietoves Ladako regione.
Po to dar buvo bandymų išspręsti ginčus, tačiau 1993 ir 1996 metų susitarimai faktiškai nieko neišsprendė – tarp šalių iki šiol tvyro karinė įtampa. 2020-aisiais vienoje iš kalnų perėjų ginčytinose teritorijose žuvo 20 indų karių po to, kai kilo konfliktas su kinų pasieniečiais, o jo metu buvo panaudoti akmenys ir lazdos.