Azijos akcijų rinkos smarkiai smuko dėl naujų JAV muitų. Honkongo Hang Seng indeksas prekybos pradžioje smuko 8,7 proc., „Alibaba“ ir „Tencent“ akcijos prarado daugiau nei 11 proc., o Kinijos milžinės CATL akcijos – beveik 10 proc., rašoma „Telegram“ kanale „Unian“, kuris cituoja „Financial Times“.
Žemyninės dalies indeksas CSI 300 smuko 4 proc., o MSCI Azijos ir Ramiojo vandenyno indeksas, apimantis 13 regiono šalių bendroves, smuko daugiau kaip 7 proc., pranešė „Bloomberg“.
Pagrindinis Kinijos akcijų indeksas Honkonge taip pat prarado daugiau kaip 10 proc.
Frankfurto akcijų biržos indeksas per pirmąją pirmadienio prekybos sesijos valandą nukrito daugiau nei 5 proc., Paryžiaus – apytikriai 5 proc., Milano – 5,6 proc., Madrido – 4,5 proc., Londono – beveik 5 proc., rodo „Trading Economics“ skelbiami prekybos duomenys realiuoju laiku.
Volstrito akcijų rinkos paskutines dvi praėjusios savaitės prekybas fiksavo didelius nuostolius. Penktadienį plataus „S&P 500“ indeksas smuko dar 6 proc., technologijomis turtingas „Nasdaq Composite“ – beveik 6 proc., „Dow Jones Industrial Average“ – 5,5 proc., pasiekdamas žemiausią lygi nuo pernai rugpjūčio.
Gali pasikartoti „juodasis pirmadienis“
Pasak „Live Mint“ ekspertų, yra didelė rizika, kad gali pasikartoti 1987 m. „juodasis pirmadienis“, kai žlugo rinkos.
CNBC „Mad Money“ laidos vedėjas Jimas Crameris perspėjo, kad dėl tarifų nestabilumo gali įvykti 1987 m. rinkos griūtis, nurodydamas, kad D. Trumpo eskaluojami muitai ir pastarojo meto rinkos svyravimai yra atsinaujinusio ekonominio neapibrėžtumo katalizatoriai, rašoma „Bitcoin News“.
Jis taip pat kritikavo D. Trumpo neveiklumą, teigdamas, kad be įsikišimo rinkoms gali grėsti „sąmoningas sunaikinimas“, panašus į „juodąjį pirmadienį“.
J. Cramerio palyginimas su „juoduoju pirmadieniu“ reiškia 1987 m. spalio 19 d. rinkų žlugimą. Nors dėl greitos centrinio banko reakcijos pavyko išvengti depresijos, šis „juodasis pirmadienis“ atskleidė automatizuotos prekybos ir minios efekto riziką – veiksnius, kurie, J. Cramerio teigimu, ir vėl yra akivaizdūs.
„Tai tarsi viena iš tų akimirkų prieš 1987 m. spalio mėnesio rinkų žlugimą“, – sakė jis, prisimindamas savo sprendimą parduoti turtą prieš „juodąjį pirmadienį“.
Dėl Trumpo muitų krito naftos kainos
Maža to, naftos kainos po D. Trumpo įvestų muitų ir toliau krenta. Rusijos eksportas taip pat kenčia, rašoma „Reuters“.
Penktadienį „Brent“ ir WTI naftos rūšys atpigo apie 7 proc. po to, kai Kinijos atsakomieji muitai suintensyvino prekybos karą.
Smarkiai atpigo ir Rusijos „Urals“ rūšies nafta: dabar ji kainuoja 56,3 JAV dolerius (apie 51,7 eurus) už barelį, o Rusijos biudžete buvo numatyta 70 JAV dolerių (apie 63,6 eurų) už barelį.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!