„Išvengiant rimtų problemų – ši injekcija yra labai, labai naudinga. Labai gera“, – sako Dalai Lama.
Dalai Lama pirmą vakcinos dozę gavo kartu su dešimčia savo kolegų, gyvenančių jo rezidencijoje Indijos kalnuose. Dvasiniam lyderiui suleistas kompanijos „AstraZeneca“ preparatas, kuris Indijoje turi savo pavadinimą – „CoviShield“.
„Jis norėjo ateiti į ligoninę, kaip bet kuris eilinis pilietis. Siekdami saugumo pakvietėme jį atvykti šiandien ryte“, – sako vyriausiasis medikas Gurdarshan Gupta.
Dalai Lama Indijos Daramšaloje gyvena nuo 1959 m. po Kinijos valdžios užgniaužto budistinio Tibeto sukilimo. Kinijai apkaltinus Dalai Lamą separatizmu, jis buvo priverstas palikti Tibetą.
O štai Brazilijos Amazonėje gyvenančios aborigenų gentys skiepijamos kiniška vakcina „Sinovac“. Brazilijos čiabuviai pernai smarkiai kritikavo šalies valdžią už tai, kad COVID-19 šienauja jų senolius ir nieko dėl to nedaroma. Prispausta prie sienos brazilų valdžia dabar gabena vakcinas į nuošalias teritorijas. Pirmąją dozę gavo jau per 260 tūkst. aborigenų. Čiabuviams nesvarbu, kokio gamintojo vakcina. Sveikata svarbiau.
Ir panašu, kad skiepijimas džiunglėse vyksta civilizuočiau nei Rio de Žaneire. Čia vyresnio amžiaus brazilai išsirikiavo net į 7 km ilgio eiles bijodami, kad vakcinavimo centruose baigsis atsargos. Kol kas pirmąją vakcinos dozę gavo 3,5 proc. brazilų. 200 mln. gyventojų šalyje vakcinų smarkiai trūksta.
Tuo metu šioje Atlanto pusėje šiaurės Prancūzijoje, regione prie Kalės uosto – savaitgalio karantinas. Savaitgalio apribojimai čia įvesti kaip anksčiau padarytą Nicoje ir Diunkerke. Siekiant suvaldyti koronavirusą gatvės čia turi būti tuščios nuo vėlaus penktadienio iki ankstaus pirmadienio.
O Belgijoje atvirkščiai – nepaisant atvejų augimo, nuo pirmadienio įsigalioja atlaisvinimai. Belgijos valdžia pasidavė po virtinės karantinu nepatenkintų įvairių sektorių darbuotojų protestų. Taigi nuo kitos savaitės lauke bus galima susitikti 10 žmonių grupėms iš skirtingų namų ūkių. O studentams leista lankyti penktadalį paskaitų gyvai. Nuo balandžio 1 d. žadama leisti koncertus ir pramogas lauke, taip pat sporto treniruotes. Barus ir kiną planuojama atidaryti gegužę.
Tuo metu Australijoje – sėkmingai kovojančioje su pasaulį apėmusiu COVID – šiandien įvyko įspūdingas gėjų ir lesbiečių Užgavėnių paradas, vadinamasis „Mardi Gras“. Tiesa masinis renginys šiemet dėl pandemijos vyko ne, kaip įprasta, gatvėse, o didžiuliame Sidnėjaus kriketo stadione, talpinančiame 36 tūkst. žmonių. Jis beveik užpildytas. Skelbiama, kas vien parado dalyvių aikštėje buvo 5000. Šventės metu surengti įspūdingi pasirodymai.
Užgavėnių paradą Sidnėjuje pavyko surengti todėl, kad Naujajame Pietų Velse jau pusantro mėnesio visiškai nefiksuojama vidinių COVID plitimo atvejų. Taigi linksmybės vyksta ne tik čia – kol vieni šėlsta stadione, kiti linksminasi baruose, užeigose ir restoranuose.