Kam leisti laiką kalėjime, jei vietoje to galima ginti savo šalį? Kolonijoje Kyjivo srityje panašiai mąsto 129 iš 700 nuteistųjų, todėl jie pasiprašė į kariuomenę.
„Mano mama buvo isterijoje. Įsivaizduokite, 5 metus prasėdėjau čia, liko metai, o aš iškeliauju į karą. Bet ji susitaikė ir palaimino mane“, – pasakojo kalinys Mykola Rybalka.
Pasisiūlė jau 4 tūkst. kalinių
Mykola į kalėjimą pakliuvo už vagystes. Pagal Ukrainoje neseniai priimtą įstatymą, tokie nesunkūs nusikaltėliai, likus mažiau nei trims kalėjimo metams, gali pasirašyti kontraktą su kariuomene, jei leis teismas. Už prekybą narkotikais nuteistas Vitalijus taip pat netrukus keliaus į priešakines linijas.
„Visų pirma, noriu padėti šaliai. O visuomenė turi suprasti, kad žmogus gali pasitaisyti“, – tikino V. Jacenko.
Per kelias įstatymo galiojimo savaites ginti šalies jau pasisiūlė per 4 tūkst. Ukrainos kalinių. Kone 800-tų prašymas jau patenkintas. O štai prievartautojai, žudikai ir šalies išdavikai fronte nelaukiami. Ukraina į frontą nesiunčia sunkių nusikaltėlių.
Kitaip nei Rusija, kuri iki šiol pagal Prigožino pavyzdį formuoja „Štorm-Z“ patrankų mėsos būrius iš sunkių nusikaltėlių ir siunčia juos žudyti į svetimą šalį.
Zelenskis kviečia į susitikimą
Ukrainiečiai pasauliui rodo, ką Vladimiras Putinas per mažiau nei mėnesį padarė su Vovčansku, Charkivo srityje. Tiek siaubo prireikė, kad Vakarai bent šiek tiek atlaisvintų apribojimus Ukrainai smūgiuoti jų ginklais Rusijos teritorijoje virš Charkivo.
„Ar to pakanka? Ne. Jau minėjau pavyzdį aerodromų, iš kurių Rusija nuolat bombarduoja ir nesijaudina, nes žino, kad Ukraina jiems nesmogs atgal, nes neturi tinkamų sistemų“, – kalbėjo Volodymyras Zelenskis.
Ukrainos prezidentas dėkojo amerikiečiams ir daugiau drąsos prašė Singapūre, kur tęsiasi pasaulio gynybos ministrų susitikimas. Jame dalyvauja ir mūsų krašto apsaugos ministras. Zelenskis išnaudojo progą pakviesti dar daugiau šalių į Kyjivo organizuojamą taikos susitikimą Šveicarijoje, mėnesio viduryje.
Kyjivas susitikime labai laukė Pekino, kuris oficialiai dedasi ginantis teisę į šalių suverenitetą ir teritorinį vientisumą. Bet Kinija parodė, kad palaiko agresorių, paskelbusi, jog susitikime be jo nedalyvaus.
„Žinoma, mes teigiamai Kinijos signalo nepriimame, kad jie nepalaikys ir nedalyvaus taikos susitikime“, – tikino V. Zelenskis.
O Amerikos prezidentas Joe Bidenas dar neatsakė, ar vyks į susitikimą, skirtą sutelkti palaikymą Kyjivo taikos planui.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.