Po metų pertraukos Barselonos „Barcelona“ komanda, treniruojama Šarūno Jasikevičiaus, susigrąžino čempionų titulą Ispanijos pirmenybėse. Katalonai šį kartą svečiuose 93:82 (20:21, 18:20, 29:25, 26:16) pranoko Madrido „Real“ komandą.

Finalo seriją lietuvio auklėtiniai laimėjo „sausu“ rezultatu 3-0.

Tris kėlinius vyko apylygė kova, o lemiamą pranašumą svečiai susikrovė ketvirtajame.

Likus maždaug keturioms minutėms po tritaškio šeimininkai atsilikinėjo 80:85, tačiau tada Rokas Jokubaitis realizavo baudas, katalonų lyderis Nikola Mirotičius pataikė svarbų metimą ir Šaro kariauna atitrūko iki 90:80.

Per likusį laiką „Real“ varžovų prisivyti jau nesugebėjo.

20 minučių ir 53 sekundes aikštėje praleidęs Rokas Jokubaitis pelnė 13 taškų (4/7 dvit., 0/1 trit., 5/6 baud.), atkovojo 2 atšokusius kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas, padarė klaidą bei surinko 17 naudingumo balų.

Nugalėtojams 21 tašką įmetė Janas Vesely, 14 pridėjo Nikola Mirotičius, 13 – R.Jokubaitis, o 12 – Nicolas Laprovittola (6 rez. perd.).

Madrido klubui 19 taškų surinko Walteris Tavaresas (11 atk. kam.), 11 pasižymėjo Fabienas Causeuras, 10 pelnė Guerschonas Yabusele.

Finalo serijos MVP pripažintas N. Mirotičius.

„Barcelona“ šalies čempione tapo 20-ąjį kartą istorijoje. Pernai titulas buvo atitekęs „Real“ klubo atstovams.

Verta paminėti, kad rungtynes šį vakarą stebėjo ir Pau Gasolis, kuris anksčiau yra vilkėjęs „Barcelona“ marškinėlius.