21 metų Karolis Janulionis yra unikalus sportininkas – jis užsiima dviem sporto šakomis: kalnų slidinėjimu ir buriavimu. Kalbama, jog lietuvis taip gerai sportuoja, kad galėtų atstovauti šaliai ir vasaros, ir žiemos olimpinėse žaidynėse.
Portalui balsas.lt K. Janulionis pasakoja apie gyvenimą tarp dviejų sporto šakų, bandymus derinti treniruotes ir sporto užkulisius.
– Kaip tavo gyvenime atsirado dvi sporto šakos? – paklausėme K. Janulionio.
– Viskas prasidėjo nuo tėčio įtakos. Jis mane nuvedė ir į kalnų slidinėjimą, ir į buriavimą. Tikrai ne pats susiradau ir ėmiau sportuoti.
– Kuri sporto šaka tau labiau patinka?
– Patinka abi vienodai, tačiau buriavime galbūt galima daugiau pasiekti pasaulyje. Lietuva nėra kalnų šalis, taigi tai daugiau sezoninis užsiėmimas.
– Kurią sporto šaką kultivuoti pradėjai anksčiau?
– Sportuoti pradėjau gal dešimties metų. Bet nuo pat mažumės su tėvais ir buriuodavau, ir į kalnus važinėdavome.
– Kaip pavyksta suderinti abiejų sporto šakų treniruotes?
– Anksčiau žiemą slidinėdavau, vasarą buriuodavau. Tačiau kuo toliau, tuo sunkiau pavyksta viską suderinti, nes norint siekti geresnių rezultatų tenka žiemą buriuoti, vasarą slidinėti.
– Ar jau lauki pavasario, kai prasidės buriavimo sezonas?
– Taip, jau neilgai liko laukti. Kovo mėnesį išvažiuoju į pirmąsias buriavimo varžybas.
– Kalbama, kad galėtum Lietuvai atstovauti vasaros ir žiemos olimpinėse žaidynėse. Ar tai realu?
– Jeigu mano karjera itin sėkmingai susiklostytų, tai būtų įmanoma. Dar nesu girdėjęs, kad kas nors būtų atstovavęs Lietuvai ir žiemos, ir vasaros olimpiadoje.
– Abi sporto šakos labai skirtingos. Kuo kiekviena tave žavi labiausiai?
– Labiausiai patinka, kad užsiimdamas abiem sporto šakomis esi pats už save atsakingas ir už visas klaidas gali kaltinti tik save. Ką pasieki, yra tik tavo paties nuopelnas.
– Kokios yra buriavimo ir slidinėjimo treniruočių sąlygos Lietuvoje?
– Slidinėjimo sąlygos Lietuvoje sunkios – sniego būna vos kelis mėnesius, dėl to tenka daugiau važinėti į kitas šalis. Važiuojame ir į ledynus, ir į Austriją, Italiją. Žinoma, dabar yra Druskininkų „Snow“ arena, bet sąlygos ten nėra pačios geriausios. Kai negalime išvažiuoti, tai būna išsigelbėjimas. Vis dėlto kalnas ten trumpokas, gal šiek tiek ir per minkštas.
Buriavimo sąlygos priešingai – Lietuvoje yra puikios. Blogai tik tai, kad negalima treniruotis jūroje. Iš Klaipėdos uosto labai sudėtinga išplaukti, o Šventojoje kyla sunkumų dėl gylio. Kuršių ir Kauno mariose sąlygos puikios. Žiemą treniruotis važiuojame dažniausiai į Ispaniją.
– Ar niekada nekilo minčių atsisakyti kurios nors sporto šakos?
– Kol nėra labai didelio reikalo pasirinkti, stengiuosi suderinti. Tikrai nenorėčiau atsisakyti nei vienos, nei kitos sporto šakos.
– Kurios varžybos per karjerą buvo įsimintiniausios?
– Ką tik grįžome iš kalnų slidinėjimo pasaulio čempionato. Tai buvo visai kitokia patirtis mano karjeroje, visai kitokio lygio varžybos. Pamatėme geriausius slidininkus iš arti, buvo ne tik labai įdomu, bet ir naudinga. O iš buriavimo varžybų, įsimintiniausias buvo jaunimo pasaulio čempionatas, vykęs Turkijoje. Ten irgi buvo visai kitokio lygio varžybos ir organizavimo, ir dalyvių prasme.
– Ar užsiimant dviem sporto šakomis dar lieka laiko laisvalaikiui?
– Tikrai per daug laisvalaikio nėra. Kai būna laisvo laiko, dažniausiai tenka mokytis. Studijuoju Vilniaus universitete informacinių sistemų vadybą. Stengiuosi, kad nereikėtų atsisakyti nei sporto, nei mokslo. Čia galbūt ir tėvų įtakos yra, nes jeigu nepavyktų mokytis, tai nepavyktų ir sportuoti.
– Gal domiesi dar kokiomis nors sporto šakomis?
– Daugiau domėtis nelieka laiko. Stengiuosi stebėti ir buriavimo, ir kalnų slidinėjimo varžybas. Buriavimo nelabai transliuoja televizijos kanalai, tačiau slidinėjimo varžybos rodomos beveik kiekvieną savaitgalį, jų stengiuosi nepraleisti. Taip pat man įdomus futbolas, tikrai nesu krepšinio sirgalius.
– Ar turi kokių nors sėkmės ritualų prieš varžybas?
– Ritualų neturiu, bet vadovaujuosi posakiu: nesėkmingas pasiruošimas yra pasiruošimas nesėkmei.
– Kokia yra didžiausia tavo sporto svajonė?
– Atstovauti Lietuvai abiejose olimpiadose. Tai daugiausia, ką galima būtų pasiekti.
KOMENTARAI
Linas Gabnickas, K. Janulionio buriavimo treneris:
„Karolis yra vienas iš dviejų stipriausių buriuotojų olimpinėje klasėje. Turime du vienodo pajėgumo sportininkus vienoje komandoje. Tikiuosi, kad vienas iš jų dalyvaus 2016 metų Rio de Žaneiro olimpiadoje Brazilijoje. Karolis taktiškai itin stiprus buriuotojas, stiprios savybės – šaltas protas, išskaičiavimai. Dėl dviejų sporto šakų sunku ką nors pasakyti. Kuo aukštesnių rezultatų sieki, tuo daugiau laiko reikia tam skirti. Galbūt pradės kirstis šie dalykai. Kol kas neturiu jokių pretenzijų, jis visur spėdavo atvažiuoti. Be to, slidinėjimas bendru fiziniu pasirengimu nesikerta su buriavimu.“
Audrius Santackas, Lietuvos kalnų slidinėjimo rinktinės treneris:
„Yra trys stipriausi vaikinai: Rokas Zaveckas, Karolis Janulionis ir Aivaras Tumas. Jie visi tarpusavyje konkuruoja, nors vykti į Sočio olimpines žaidynes kandidatas kol kas yra tik Rokas. Tačiau viskas gali pasikeisti, nes Rokas dabar traumuotas. Jie visi yra labai panašūs, todėl tas, kuris tą dieną bus geriausias, geriausios sportinės formos, surinks daugiausia taškų, ir važiuos. Karolis labiau atsiduoda buriavimui, bet norint būti profesionaliu sportininku reikia sportuoti 12 mėnesių per metus. Galbūt šis dalykas ir atsilieps kada nors. Konkuruoti su tais, kurie treniruojasi 12 mėnesių, Karoliui bus problematiška.“
TIK FAKTAI
K. Janulionis ketvirtus metus neužleidžia šalies čempiono titulo ir yra vienas geriausių slidininkų Lietuvoje. Taip pat jis tapo 2012 metų geriausiu Lietuvos jaunuoju buriuotoju.
Savaitgalį kalnų slidinėjimo varžybose K. Janulionis laimėjo Anykščių mero taurę. Ant garbės pakylos jis lipo kartu su antrąją vietą iškovojusiu savo dėde Jurgiu Janulioniu ir trečiąją vietą užėmusiu Miroslavu Juchnevičiumi.
Austrijoje vykusiose pasaulio pirmenybėse K. Janulionis neįveikė atrankos barjero. Tarp 124 dalyvių slalomo milžino rungties jis galutinėje įskaitoje buvo 57-as. Į pasaulio čempionato pagrindines varžybas pateko 50 stipriausių planetos kalnų slidininkų ir 50 atrankos dalyvių. Slalomo rungtyje K. Janulionis nefinišavo.