Dusyk nemenką deficitą panaikinęs Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (2-2) iš pajūrio grįžta su pergale Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) turnyre. Gedimino Petrausko auklėtiniai išvykoje 88:86 (17:22, 22:23, 25:25, 24:16) parklupdė Klaipėdos „Neptūną“ (1-3), kuriam, įskaitant ir „Betsafe-LKL“ kovas, tai jau trečiasis pralaimėjimas paeiliui.

Mačo pradžioje nei viena komanda nesikrovė persvaros, tačiau pirmojo kėlinio pabaigoje į priekį šiek tiek truktelėjo šeimininkai – 22:17.

Antrajame ketvirtyje atrodė, kad „Neptūnas“ gali nepavejamai pabėgti (36:20).

Antrajame ketvirtyje vis labiau ėmė dominuoti Tomašas Pavelka, kuris įpusėjus antrajam ketvirčiui jau turėjo 10 pelnytų taškų, 7 atkovotus kamuolius bei 20 naudingumo balų.

Šiose rungtynėse klaipėdiečių gretose taip pat debiutavo traumuotą Martyną Pavevičių pavaduojantis graikas Dimitrios Agravanis, su kuriuo pasirašyta trumpalaikė sutartis.

Visgi antrojo ketvirčio pabaigoje Josephas Girardas III dviem tritaškiais įpūtė gyvybės savo komandai, o „Nevėžis-Optibet“ dar iki pertraukos buvo priartėjo per vieną metimą.

Įpusėjus trečiajam kėliniui uostamiesčio krepšininkai vėl buvo bepabėgą nuo oponentų (63:46), tačiau ir ši persvara sparčiai ėmė tirpti. Lemiamą 10 minučių atkarpą „Neptūnas“ pasitiko su 6 taškų rezervu – 70:64.

Po kelių minučių Igno Vaitkaus tritaškis po ilgo laiko persvėrė rezultatą Kėdainių ekipos naudai (74:72). Nuo to laiko ant parketo užvirė nuožmi kova taškas į tašką. Paskutinę minutę komandos pasitikio švieslentėje degant lygybei (86:86). Svečiai tuomet apsigynė, o Darylas Doualla išvedė juos į priekį (88:86). Po vandens pertraukėlės šeimininkai neužpuolė ir pergalė atiteko kėdainiečiams.

Pagrindiniu pergalės kalviu šįkart tapo Vitalijus Kozys. Kovingojo puolėjo sąskaitoje – 18 taškų, 7 atkovoti kamuoliai, 7 išprovokuotos pražangos bei 25 naudingumo balai.

Klaipėdiečių negelbėjo Tomašo Pavelkos dvigubas dublis (11 tšk., 11 atk. kam., 26 naud. bal.) bei solidus naujoko Dimitrio Agravanio debiutas. Graikas per 23,5 minutės pasižymėjo 21 taškų (8/9 dvit.), 5 atkovotais kamuoliais, 6 išprovokuotomis pražangomis bei 23 naudingumo balais. Tiesa, jis savo pasirodymo neužbaigė dėl išnaudoto asmeninių pražangų limito.

„Neptūnas“: Dimitrios Agravanis 21, Nate'as Johnsonas 15, Arnas Beručka ir Deividas Gailius po 12, Tomašas Pavelka 11, Žygimantas Janavičius 7.

„Nevėžis-Optibet“: Vitalijus Kozys 18, Fahrudinas Manjgafičius 14, Josephas Girardas III 11, Leslie Nkereuwemas 9, Matas Vaitkus ir Nedas Montvila po 7, Ignas Vaitkus ir Darylas Doualla po 6.