Pekino olimpinėse žaidynėse pirmadienį išdalinti medaliai greitojo čiuožimo trumpuoju taku varžybose. Čia netrūko intrigos, o vyrų 1000 m rungties finalas padovanojo įspūdingą kovą.

Moterų 500 m lenktynėse jau pirmame rate griuvo italė Arianna Fontana, todėl lenktynes teko pradėti iš naujo.

Galiausiai ta pati A. Fontana ir triumfavo finale – jį trasą įveikė per 42,48 sek. Antra liko Suzanne Schulting (Nyderlandai) – 42,57 sek., trečia Kim Boutin (Kanada) – 42,73 sek.

A. Fontana iškovojo jau dešimtą olimpinį medalį per savo karjerą ir antrą Pekino žaidynėse.

Vyrų 1000 m varžybos buvo dar įspūdingesnės – viduryje lenktynių jas teko stabdyti ir pradėti iš naujo, nes trasoje buvo šiukšlių – greičiausiai dalis kažkurio dalyvio pačiūžų.

Galiausiai lenktynėse triumfavo vengras Liu Shaongas, but vienas jo veiksmas buvo peržiūrėtas ir teisėjai jam skyrė geltoną kortelę – dėl jos L. Shaongas neteko aukso ir turėjo tenkintis bronza.

Auksas atiteko kinui Renui Ziwei (1 min. 26,768 sek.), sidabras – kitam kinui Li Wenlongui (1 min. 29,917 sek.).

Vengro L. Shaongo galutinis rezultatas – 1 min. 35,693 sek.

Vyrų finišą ir už ką buvo nubaustas vengras galite pamatyti vaizdo įraše straipsnio viršuje,