• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių lieka 100 dienų. Viso pasaulio sportininkai ruošiasi svarbiausiam startui, o organizatoriai dėlioja paskutinius štrichus, kad viskas praeitų kuo sklandžiau.

Iki 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių lieka 100 dienų. Viso pasaulio sportininkai ruošiasi svarbiausiam startui, o organizatoriai dėlioja paskutinius štrichus, kad viskas praeitų kuo sklandžiau.

REKLAMA

Tiesa, nors laiko lieka ne tiek ir daug, klaustukų vis dar yra. Vis neramina saugumo klausimas, o dėl to išlieka neaiškumas ir dėl atidarymo ceremonijos. 

Nepaisant to, olimpinės žaidynės turėtų būti tikrai išskirtinės, su daug prancūziškos elegancijos bei naujovių. 

Paryžiaus olimpinės žaidynės skaičiais

2024 m. žaidynės bus didžiausias kada nors Prancūzijoje organizuotas renginys. Olimpinės žaidynės vyks 2024 m. liepos 26 d. – rugpjūčio 11 d., o tuo metu Paryžius taps pasaulio – sporto pasaulio – centru. 

Organizatoriai planuoja, kad per visas 19 dienų žiniasklaidos kanalai parodys net 350 tūkst. valandų transliacijų ir 35 skirtingų vietų, kuriose vyks įvairios rungtys. 

REKLAMA
REKLAMA

Žaidynėse varžysis 10,5 tūkst. atletų, turėtų dirbti apie 20 tūkst. žurnalistų iš viso pasaulio, o sklandų renginį užtikrins net apie 31,5 tūkst. savanorių.

REKLAMA

Iš viso Paryžiuje bus 329-erios varžybos iš 32 sporto šakų. Atletai atvyks iš daugiau nei 200 nacionalinių olimpinių komitetų, taip pat ir olimpinės pabėgėlių komandos. 

Nauji nariai sporto šakų šeimoje

Kaip jau minėta, olimpinėse žaidynėse sportininkai varžysis 32 skirtingose sporto šakose. Kol kas lietuviai turi kelialapius į 10 iš jų. 

Mūsų šalies atstovus tikrai išvysime lengvosios atletikos, plaukimo, šiuolaikinės penkiakovės, baidarių ir kanojų irklavimo, žirginio sporto, irklavimo, graikų-romėnų imtynių, dviračių sporto, buriavimo ir breiko rungtyse. 

REKLAMA
REKLAMA

Būtent pastaroji rungtis yra nauja sporto šakų šeimoje ir debiutuos būtent Paryžiuje. 

Apskritai 2024 m. žaidynių organizatoriai Tarptautiniam olimpiniam komitetui (TOK) pateikė pasiūlymą įtraukti keturias papildomas sporto šakas, glaudžiai susijusias su jaunimu. Šios sporto šakos yra breikas, sportinis laipiojimas, riedlenčių sportas ir banglenčių sportas. 

Tiesa, trys sporto šakos iš šių (išskyrus breiką) pasirodė jau 2020 m. Tokijo žaidynėse. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be jau išvardintų naujų sporto šakų bei tų, kuriose kelialapius lietuviai jau turi, olimpinėse žaidynėse vyks 3x3 krepšinio, šaudymo iš lanko, meninės gimnastikos, meninio plaukimo, badmintono, krepšinio, paplūdimio tinklinio, bokso, kanojų slalomo, kanojų sprinto, BMX dviračių, kalnų dviračių sporto, plento dviračių, nardymo, fechtavimo, futbolo, golfo, rankinio, žolės riedulys, dziudo, ritminės gimnastikos, regbio, šaudymo, stalo teniso, tekvondo, teniso, batutų gimnastikos, triatlono, tinklinio, vandensvydžio ir sunkiosios atletikos rungtys.   

REKLAMA

Išskirtinė atidarymo ceremonija

Prancūzai neabejotinai išsiskiria savo stiliaus pojūčiu, tad nenuostabu, kad žaidynėse turėtų būti ir netradicinių sprendimų. 

Vienas tokių – atidarymo ceremonija, kuri suplanuota ne stadione, kaip įprasta, o ant Senos upės kranto. Renginys prasidės prie Nacionalinės bibliotekos ir baigsis Trocadero, Chaillot rūmų (Palais de Chaillot) vietoje, esančioje priešingame upės krante nei Eifelio bokštas.

REKLAMA

Žadama, kad tai bus akį traukiantis reginys, tačiau išlieka abejonių, ar jį pavyks įgyvendinti, ypač atsižvelgiant į padidėjusią saugumo riziką

Po išpuolio koncertų salėje Maskvoje praėjusį mėnesį, per kurį žuvo daugiau kaip 130 žmonių, Prancūzija padidino terorizmo pavojaus lygį iki aukščiausio.

Viskas sudėtinga ir neaišku daugiausia dėl to, kad atidaryme ketina dalyvauti daugybė žmonių, ir dėl to, kad sunku užtikrinti upės saugumą. Pirminės viltys, kad renginyje dalyvaus daugiau nei milijonas žmonių, greitai žlugo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ceremonijoje dalyvaus ne tik 10,5 tūkst. sportininkų, bet ir apie 600 tūkst. žmonių. Iš jų 104 tūkst. – Olimpinio komiteto parduodami mokami bilietai, 220 tūkst. – organizatorių (valstybės, Paryžiaus ir olimpinių žaidynių) bilietai, o 200 tūkst. – baržose ar balkonuose sėdintiems ir viską stebintiems žmonėms.

Kiek viskas kainuos?

TOK duomenimis, 96 proc. žaidynių organizavimo biudžeto sudaro privataus sektoriaus lėšos: TOK, bendrovių partnerių, žaidynių bilietų ir licencijavimo.

REKLAMA

2022 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių biudžeto apžvalgoje buvo nurodoma, kad organizaciniam komitetui iš viso skirta 4,38 mlrd. eurų, iš kurių TOK skyrė 1,2 mlrd. eurų (įskaitant 750 mln. eurų televizijos teisių ir 470 mln. eurų partnerystės įnašą). 

Remiantis apžvalga, iš bilietų pardavimo, apgyvendinimo ir licencijavimo bus atitinkamai gauta 1,1 mlrd. eurų, 170 mln. eurų ir 127 mln. eurų, o iš partnerystės – 1,226 mlrd. eurų. 

REKLAMA

Kalbant apie bilietų kainas, šiuo metu likusių bilietų į atidarymo ceremoniją kaina svyruoja nuo 900 iki 2,7 tūkst. eurų, tačiau anksčiau jų buvo galima įsigyti ir už 90 eurų. 

Tuo tarpu, pavyzdžiui, krepšinio sirgaliai į grupių etapo kovas gali įsigyti bilietą nuo 24 iki 200 eurų, o dienai, kai vyksta vyrų disko metimo kvalifikacija, bilietų yra nuo 24 iki 275 eurų. 

Likusi infrastruktūros išlaidų dalis ir modifikavimas turėtų padvigubinti šį biudžetą, kaip teigiama ataskaitose, iki maždaug 8,8 mlrd. eurų. eurų, tačiau tai vis dar mažesnė suma nei Londono, Rio de Žaneiro ir Tokijo žaidynėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šį mėnesį buvęs Prancūzijos audito rūmų pirmininkas Pierre Moscovici „France Inter“ sakė, kad žaidynės „turėtų kainuoti“ nuo 3 iki 5 mlrd. eurų, nors tikrosios išlaidos bus žinomos tik pasibaigus žaidynėms.

Išnaudos gražiausias Paryžiaus vietas

Paryžius siekia surengti tvarias, ekologiškas žaidynes, nes 95 proc. turnyro vietų yra laikinos arba jose naudojama jau esama infrastruktūra.

Naujos vietos – specialiai olimpinėms žaidynėms pastatytos arenos – jau beveik įrengtos. Vasario mėn. atidaryta vienintelė nauja sporto vieta Paryžiaus centre – „Adidas“ arena „Porte de la Chapelle“. Dviejų hektarų ploto aikštelėje vyks badmintono, meninės gimnastikos, badmintono ir sunkiosios atletikos varžybos.

REKLAMA

Kiti du nauji objektai – olimpinis kaimelis ir vandens sporto centras – yra į šiaurę nuo Paryžiaus esančiame Sen Deni priemiestyje, netoli nacionalinio stadiono „Stade de France“. Olimpinis kaimelis organizaciniam komitetui buvo perduotas vasario mėnesį, o vandens sporto centras atidarytas šį mėnesį.

Vis dėlto ne viskas baigta. Laikinosios ir renovuotos aikštelės baigiamos įrengti, o kai kurios treniruočių vietos dar neparuoštos. Tarp rekonstruojamų objektų – atnaujintas „Yves du Manoir“ stadionas, kuriame 1924 m. vyko olimpiada ir kuriame vyks žolės riedulio varžybos. 

REKLAMA

Laikinosios aikštelės taip pat įrengiamos aplink garsius objektus, tokius kaip Eifelio bokštas (paplūdimio tinklinis), Santarvės aikštė (joje bus žaidžiamas 3×3 krepšinis, vyks BMX dviračių laisvojo stilius varžybos ir riedlenčių rungtis), Marso laukas (dziudo ir imtynės) ir „Hotel de Ville“ (šaudymas iš lanko, lengvoji atletika, dviračių sportas). Eliziejaus laukuose esančiame „Grand Palais“ vyks tekvondo ir fechtavimo varžybos.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat naudojama esama infrastruktūra, o kartais ir keičiama jos paskirtis, pavyzdžiui, „French Open“ namai „Roland-Garros“ kortai bus skirti tenisui ir boksui, o „La Defense“ arenoje, kurioje žaidžia regbio klubas „Racing 92“ ir vyksta dideli koncertiniai renginiai, bus rengiami plaukimo ir vandensvydžio renginiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų