• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Olimpinėse žaidynėse vyrų ledo ritulio turnyras yra svarbiausių renginių, tačiau čia egzistuoja milžiniška problema – varžybų kokybė išties nekokia, nes čia negali varžytis geriausi pasaulio žaidėjai. Netrūksta siūlymų varžybas perkelti į vasaros žaidynių programą, tačiau to, bent kol kas, daryti neketinama.

Olimpinėse žaidynėse vyrų ledo ritulio turnyras yra svarbiausių renginių, tačiau čia egzistuoja milžiniška problema – varžybų kokybė išties nekokia, nes čia negali varžytis geriausi pasaulio žaidėjai. Netrūksta siūlymų varžybas perkelti į vasaros žaidynių programą, tačiau to, bent kol kas, daryti neketinama.

REKLAMA

Taip teigiama su visa pagarba Šiaurės Amerikos ledo ritulio lygos (NHL) veteranams, profesionaliems Europos lygos sportininkams ir jauniesiems ledo ritulio žaidėjams, kurie žaidimui atiduoda visas jėgas ir labai stengiasi kaip galėdami geriau atstovauti savo šalį, rašo „Yahoo”.

Tai – ne jų kaltė. Iš dalies žemą varžybų lygį galima paaiškinti tuo, kad sportininkai tiesiog sumetami į komandas, turi mažai laiko treniruotėms, o tada jiems liepiama eiti žaisti į pasaulines varžybas.

REKLAMA
REKLAMA

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) visada laikėsi pozicijos, kad NHL reikia olimpinių žaidynių, todėl NHL lygos tvarkaraštis turi būti derinamas prie olimpinių žaidynių. Bet tiesa ta, kad TOK reikia NHL lygos. Ledo ritulio varžybos turėtų būti vienas svarbiausių žiemos olimpinių žaidynių akcentų – jos visada buvo kvapą gniaužiantis įgūdžių ir aistros sportui kupinas šou, tačiau artėjant finalams, šio varžybos panašesnės į ne esminės svarbos priedą, nes geriausių pasaulio žaidėjų ten nėra.

REKLAMA

NHL pirmininko Gary Bettmano patarimas – perkelti ledo ritulį į vasaros olimpines žaidynes, kai NHL sezonas yra pasibaigęs – taip dalyvavimas ir pasiruošimas žaidynėms būtų maksimalus. Teigiama, kad G. Bettmanas šį pakeitimą siūlo įgyvendinti jau nuo devyniasdešimtųjų, bet jo pasiūlymai vis atmetami.

NHL lygos žaidėjams pirmą kartą olimpinėse žaidynėse dalyvauti buvo leista 1998 metais. Dalyvavimas tęsėsi iki 2014 metų, ir per tą laikotarpį žiemos olimpinėse žaidynėse buvo galima pamatyti ne vienerias įdomiausioms ir įspūdingiausioms pasaulyje priskiriamų ledo ritulio rungtynių.

REKLAMA
REKLAMA

Žaidynėse susirinkdavo ne tik daug talentų (tikros žvaigždės visos keturiose žaidimo pozicijose), bet ir erdvi olimpinė arena idealiai tiko greičiui bei įgūdžiams pademonstruoti. Vienas dalykas yra šiaip ledo ritulys, bet visai kitas dalykas – Pavelas Datsiukas ant olimpinio ledo po atviru dangumi. Galima tik bandyti įsivaizduoti, ką būtų nuveikęs Conoras McDavidas.

NHL atstovai 2018 metų olimpinėse žaidynėse nedalyvavo dėl laiko trūkumo ir dėl tvarkaraščio sunkumų Pietų Korėjoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš pradžių buvo planuojama, kad NHL prisijungs prie Pekino olimpinių žaidynių, bet galiausiai šio plano atsisakyta, motyvuojant griežtais COVID–19 ribojimais ir kitomis tvarkaraščio problemomis.

Šiuo metu NHL yra įsiregistravusi dalyvauti 2026–ųjų žiemos olimpinėse žaidynėse Italijoje, bet kas žino, ar taip ir bus. NHL lygai dėl olimpinių žaidynių reikia sustabdyti sezoną, o tai – didžiulė auka. Taigi, dėl dalyvavimo olimpinėse žaidynėse nuolat abejojama.

REKLAMA

Žaidėjai dalyvauti nori – dalis jų, garsiausiai atstovaujama Brado Marchando iš Bostono „Bruins“ komandos, skundžiasi negalėdami dalyvauti, nepaisant visų protokolų ir rizikos, kad reikės izoliuotis. Geriausių pasaulio žaidėjų noras dalyvauti olimpiniame ledo ritulio turnyre visada buvo aiškus. Olimpinės žaidynės yra kiekvieno svajonė – tai toli gražu ne tik viešųjų ryšių ar prekės ženklo formavimo galimybė. Varžybos olimpinėse žaidynėse gali būti neįtikėtino intensyvumo. Atkrintamosios varžybos gali alsuoti įtampa nuo pirmųjų iki paskutinių sekundžių. Olimpinio turnyro kraujas, prakaitas ir ašaros nenublanksta prieš nieką kitą.

REKLAMA

Vienas prieš kitą žaidžiantys geriausi iš geriausių, kupini patriotiškumo dvasios – būtent taip turėtų atrodyti olimpinės žaidynės. Vyrų ledo ritulio turnyre tai galėtų būti įgyvendinta.

Žinoma, ledo ritulys yra žiemos sportas, žiemos olimpinėse žaidynėse varžomasi visose sporto šakose, kurioms reikalingas užšalęs vanduo – ledas ar sniegas. Tačiau šiuo atveju kalba eina apie realius tvarkaraščius, o ne filosofiją. Moterų ledo ritulio turnyras turėtų likti žiemos olimpinėse žaidynėse, kur, be vyrų, gautų dar daugiau dėmesio – jų varžybų ir komandų galėtų būti daugiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyrų ledo ritulio varžybas perkėlus į vasarą visi galėtų dalyvauti, greičiausiai pailsėję ir tinkamai pasiruošę. Šalių rinktinės taip galėtų organizuoti vasaros stovyklas su treniruotėmis, žaisti draugiškas rungtynes ir į olimpines žaidynes atvykti geriausios formos. Žaidimo lygis būtų aukštesnis ir olimpinių žaidynių ledo ritulio turnyras būtų dar labiau laukiamas.

Šiuo metu, net jei dalyvauja NHL žaidėjai, suskridę atletai varžosi vos 11 dienų trunkančiame turnyre. Tai – smagi rungtynių virtinė per labai trumpą laiką, bet jei būtų daugiau laiko turnyro metu atsikvėpti ir pagalvoti, būtų dar geriau.

Galima kelti argumentą, kad ledo ritulys pasimestų jau ir taip perpildytame vasaros olimpinių žaidynių tvarkaraštyje, kuriame jau turi tilpti ir krepšinio turnyras su NBA žaidėjais. Tačiau vasaros olimpinės žaidynės pritraukia daugiau žiūrovų, o ledo rituliui nereikėtų bijoti konkurencijos ir dėmesio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų