Didžiausios futbolo aistros užvirs jau šiandien, birželio 14-osios. O fanus šioje nepamirštamoje kelionėje palydės – kad ir kur bebūtumėte, kad ir kokias rungtynes bestebėtumėte – TV3 žiniasklaidos grupė, parodysianti visas 51 čempionato rungtynes.
Lietuva jau seniai nebėra tik krepšinio šalis
Tuo, kad Lietuva – krepšinio šalis, šiandien jau neabejoja niekas. Tačiau ar tai tikrai vis dar vienintelė sporto šaka, kuriai jaučiame tokią meilę? Ar ji – vienintelė, kuri paverčia mus aistringais?
Kaip pastebi „OlyBet Sporto baro“ vadovas Austumas Maliauskas, Lietuva jau seniai nebėra tik krepšinio šalis. „Net drįsčiau teigti, jog pamažu tampame futbolo šalimi. Mūsų organizuojamuose renginiuose futbolo rungtynės neretai sulaukia didesnio susidomėjimo už krepšinį. Manau, kad krepšinio fanai Lietuvoje įprastai palaiko rinktinę arba vieną klubą, tuo metu futbolu, kaip pasauliniu reiškiniu, domisi didžiulė sporto fanų dalis net nepriklausomai nuo to, žaidžia jų palaikoma komanda, ar ne“, – sako jis.
Jam pritaria ir jau 10 metų prie Baltojo tilto į fanų zonas sirgalius kviečiantis Linas Zareckas-Choras. „Prieš 10 metų, kai pasaulio futbolo čempionato metu įkūrėme pirmąją fanų zoną, visi į tai žiūrėjo skeptiškai. Visgi, pamatę finalinius etapus, kurių metu prie Baltojo tilto susirinkdavo virš 5 tūkst. žiūrovų, net ir skeptikai pradėjo tikėti, kad Lietuvai futbolas tikrai įdomus. Futbolas iš tiesų traukia žiūrovus“, – sako jis.
Anot L. Zarecko, pagrindinis krepšinio ir futbolo čempionatų skirtumas yra tas, kad itin stiprios nacionalinės rinktinės futbole neturime. Tai reiškia, kad žmonės patys renkasi, už kokią šalį ar komandą sirgti. „Taip pat Vilniuje turime daug užsieniečių bendruomenių. Pavyzdžiui,
vietiniai italai praėjusio čempionatu metu netgi užsilipę ant stalų prieš prasidedant mačui su Italija kartu giedojo himną. Nuotaika čia tikrai visai kitokia“, – sako jis.
Tyliai futbolo niekas nežiūri
Žmones atvykti į sporto barus ar fanų zonas labiausiai traukia atmosfera – su tuo vieningai sutinka sirgaliams skirtų erdvių įkūrėjai.
Anot sporto baro vadovo A. Maliausko, stebėti mačą dešimčių ar šimtų sirgalių apsuptyje daugeliui yra kur kas smagiau nei daryti tą vieniems ar nedidelėje kompanijoje. Vis dėlto, jo nuomone, į sporto barus sirgaliai traukia ir dėl kitos priežasties. Tai – maistas, gėrimai, patogios vietos stebėti rungtynes, daugybė ekranų, garso sistemos ir papildomos pramogos.
Tuo tarpu L. Zareckas išskirtinę Baltojo tilto fanų zonos atmosferą lygina su mini stadionu. „Čia gali skanduoti, rėkti, šaukti – tyliai futbolo niekas nežiūri“, – sako jis.
Gausiausiai fanų, anot Lino, sostinėje futbolo stebėti susirenka tuomet, kai varžosi labiausiai Lietuvoje palaikomos komandos – Anglija, Prancūzija, Vokietija bei Olandija. Baltojo tilto zonoje svarbus veiksnys yra ir oras – kuo jis geresnis, tuo daugiau žmonių susirenka. Vis dėlto kiečiausių fanų nebaido ir šiltas vasariškas lietus.
„Futbolas yra šventė, nes čempionatas ne tik trunka visą mėnesį, bet ir yra rodomas kiekvieną dieną. Tai – tarptautinis, kitokio žiūrėjimo renginys“, – prideda jis.
Tokio fanų antplūdžio svarbiausių rungtynių metu sulaukia ir sporto barai. Anot vieno iš tokių vadovo A. Maliausko, tą žinodami, sirgaliai vietas skuba rezervuotis gana anksti. Todėl, tikintis rasti laisvą vietą, tuo reikėtų pasirūpinti nedelsiant.
Futbolo renginiai traukia ne tik fanus
Sporto baruose apsilanko pačių įvairiausių žmonių – tiek prisiekusių sporto aistruolių, tiek kokybiškos patirties ir gerai laiką praleisti norinčių žiūrovų. Anot A. Maliausko, tai – džiugina, kadangi sporto renginiu sudominti tuo ne itin besidomintį žmogų yra didžiulis įvertinimas.
„Stebėti sporto rungtynių žmonės įprastai ateina poromis ar didesnėmis kompanijomis, tačiau tikrai pasitaiko ir pavienių lankytojų. Visgi, sportas žmones vienija, o įsitraukti tiek į rodomas rungtynes, tiek į papildomas mūsų veiklas, yra labai paprasta. Todėl net ir pavieniai lankytojai lengvai randa bendraminčių ir tampa sporto mylėtojų bendruomenės dalimi“, – sako jis.
Kad prie Baltojo tilto nuolat užsuka tokių stebėtojų, kurie yra ne futbolo fanai, pastebi ir L. Zareckas. Visgi labiausiai jį džiugina griūvantys stereotipai. „Didžiausias stereotipas – kad futbolą žiūri vien vyrai. Tačiau tiesa ta, kad fanų zonoje kas kartą yra išskirtinai daug moterų. O ir šiemet, kadangi žais Cristiano Ronaldo, stebėtojų tikrai bus“, – įsitikinęs jis.
Pramogos – ne tik sporto mylėtojams
Visi sporto fanams skirtų erdvių rengėjai didelį dėmesį skiria ir pramogoms. Siekiant kilstelti patirtį į kitą lygį, anot A. Maliausko, sporto bare reguliariai paįvairinamas meniu specialiais pasiūlymais, kurie būtų susiję su konkrečia diena ar renginiu.
Tiesa, baro lankytojai bandomi sudominti ir kitaip: „Sportas yra neatsiejamas nuo konkurencijos ir azarto, todėl savo bare nuolat rengiame papildomus žaidimus, konkursus ar protmūšius, kuriuose lankytojai gali varžytis tarpusavyje ir laimėti prizų.“
Visa tai futbolo fanai gali rasti ir atviroje erdvėje prie Baltojo tilto, stebėdami rungtynes didžiausiame ekrane. „Čia bus įvairiausio maisto ir gėrimų, o taip pat ir pramogų – kuo arčiau finalo, tuo jų daugiau. Turėsime ir sėdimų vietų, bet labai kviečiame visus ateiti su savais pledais, kėdėmis. Fanų zonoje kas kartą apsilanko tokių sirgalių, kurie čia grįžta metai iš metų, todėl jie puikiai žino, kad tai – lauko sporto festivalis“, – prideda ir L. Zareckas-Choras.
EURO 2024 su TV3 žiniasklaidos grupe – jau nuo šiandien, birželio 14-osios!