Pirmadienį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse vyko įtemptas moterų 5000 m bėgimo finalas, kuriame dalyvavo daugybė žvaigždžių.

Pirma distanciją įveikė Beatrice Chebet iš Kenijos (14:28.56). Ji aplenkė tituluotąją tautietę Faith Kipyegon bei garsiąją Nyderlandų atstovę Sifan Hassan.

Visgi, po finalo praėjus maždaug pusvalandžiui pasirodė informacija, kad F.Kipyegon yra diskvalifikuojama. Teisėjai peržiūrėjo vaizdo įrašą ir pastebėjo, jog F.Kipygon bėgimo metu sugriebė pasaulio rekordininkei etiopei Gudaf Tsegay už rankos. Už trukdymą varžovei F.Kipyegon ir buvo diskvalifikuota, o pati G.Tsegay užėmė tik 8-ą vietą.

Diskvalifikavus F.Kipyegon, bronzą į sidabrą iškeitė S.Hassan, o į trečią vietą pakilo daug ką nustebinusi ir Italijos rekordą pasiekusi Nadia Battocletti.

F.Kipyegon pernai pasaulio čempionate laimėjo auksą tiek 1500 m, tiek 5000 m distancijose. Ji Paryžiuje svajojo tai pakartoti ir įsirašyti į olimpinių žaidynių istoriją, bet dabar aišku, kad dublio nebus.

Įspūdingą programą Paryžiuje yra paruošusi ir S.Hassan. Ji po 5000 m bėgimo dar bėgs 10 000 m ir netgi maratoną.