• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslinio tyrimo rezultatai parodė, kad mitybos gerinimas gali pagerinti ir žmonių elgesį - padaryti juos geranoriškesnius ir draugiškesnius, praneša laikraštis „Independent“.

REKLAMA
REKLAMA

Atsižvelgus į agresyvaus elgesio tyrimo išvadas, kai kuriems iš pačių maištingiausių jaunų Didžiosios Britanijos kalinių bus duodama specialių maisto papildų.

REKLAMA

Oksfordo universiteto mokslininkai tvirtina, kad poveikis, kurį daro mityba žmogaus elgsenai, iki šiol nebuvo deramai įvertintas. Jų tvirtinimu, tai, kad per 50 pastarųjų metų mityba pablogėjo, lėmė ir nusikalstamumo padidėjimą.

Universitetas sudarė išsamią tyrimo programą, kuri kainuos 1,4 milijono svarų.

REKLAMA
REKLAMA

Anglų ir škotų įkalinimo įstaigose atsitiktine tvarka bus išrinkti 1000 dalyvių nuo 16 iki 21 metų amžiaus. Per 12 mėnesių jauni teisėtvarkos pažeidėjai vartos vitaminų ir mineralų papildus ir placebą bei po tris žuvies taukų kapsules.

Atliekant panašų tyrimą 2002 metais, agresijos pasireiškimo atvejų tarp kalinių, vartojusių papildus, sumažėjo daugiau nei trečdaliu. Kalėjimo administracija teigė, kad įvairių pažeidimų sumažėjo ketvirtadaliu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pirminiai tyrimo rezultatai rodo, kad mitybos gerinimas gali pagerinti ir žmonių elgesį - padaryti juos draugiškesnius, - sako Oksfordo psichologijos profesorius Džonas Steinas. - Šis aspektas iki šiol nebuvo turimas galvoje vertinant dietos pranašumus. Mes netvirtiname, kad mityba yra vienintelis būdas paveikti elgesį, tačiau manome, kad šis faktorius nebuvo pakankamai vertinamas.“

REKLAMA

Jeigu maisto papildų poveikis elgsenai pasitvirtins, teks iš naujo pažvelgti į teisėtvarkos arba, pavyzdžiui, vaikų auklėjimo problemas.

Tyrėjai remiasi teorija, kad smegenys, stokojančios maisto medžiagų, ypač riebalinės rūgšties omega-3 (svarbiausios medžiagos smegenų neutronams gaminti), praranda „lankstumą“. Tai sutrumpina atminties koncentracijos tarpsnius ir sumažina savikontrolės lygį.

REKLAMA

Nors kalėjimo maistas sotus, kaliniai linkę rinktis nesveikus produktus ir todėl jiems būtina duoti specialių priedų, tvirtina mokslininkai.

Įstatymai padarytus nusikaltimus traktuoja kaip laisvos valios rezultatą. Tačiau neįmanoma tikėtis laisvos valios iš smegenų, kurios dėl maisto medžiagų trūkumo funkcionuoja netinkamai. Todėl bandymas pakeisti situaciją gerinant mitybą gali pasirodyti esąs paprastas ir efektyvus būdas spręsti asocialaus ir nusikalstamo elgesio problemas. Todėl

Didžiosios Britanijos teisingumo ministerija palaiko idėją atlikti trejus metus truksiantį tyrimą, kuris prasidės šių metų gegužės mėnesį.



Parengė Vilma Skiotienė


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų