mityba
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mityba“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mityba“.
Priaugtų kilogramų neliks nė kvapo: ekspertė išdavė, kas padės
Treniruotės – tai ne tik kelias į sveikesnį kūną, bet ir emocinę gerovę. Tačiau kaip išsirinkti sau tinkamiausią sportą? Su šia dilema susiduria daugelis pradedančiųjų. Kiekvienais metais sporto pasaulyje atsiranda vis daugiau naujovių – nuo tradicinių jėgos pratimų iki šiuolaikinių pilates užsiėmimų.
Dabar ragina valgyti šiuos produktus: poveikį pajusite akimirksniu
Naujieji metai – tai laikas, kai daugelis iš mūsų išsikelia įvairiausius naujus tikslus. Vienas iš jų gali būti imuniteto stiprinimas.
„Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė sako, kad sveika mityba yra vienas iš pagrindinių būdų, padedančių stiprinti imuninę sistemą.
Taigi, ji dalinasi, kokių maisto produktų ir vitaminų reikėtų daugiau įtraukti į mitybą, o ko galbūt atsisakyti, rašoma pranešime spaudai.
„Lidl“ siunčia žinią pirkėjams: kreipiasi į visus
Jau trečius metus iš eilės prekybos tinklas „Lidl“ skelbia augalinio sausio mėnesio iššūkį – „Augalausį“, kurio metu kviečia pirkėjus į savo kasdienę mitybą įtraukti daugiau augalinės kilmės produktų ir atrasti naujų skonių. Kadangi visiškas perėjimas prie augalinės mitybos gali pasirodyti sudėtingas, specialistai pataria tai daryti pamažu bei atskleidžia, kokių klaidų reikėtų vengti.
Sutrikusią skydliaukę Margaritai išdavė šie simptomai: viskas pasikeitė atsisakius 1 produkto
Klaipėdietė Margarita Pavlovič – funkcinės mitybos specialistė, kuriai prieš aštuonerius metus buvo diagnozuotas autoimuninis tiroiditas. Tai – liga, kuomet organizmo imuninė sistema klaidingai pradeda atakuoti skydliaukės fermentą, reikalingą skydliaukės hormonų aktyvavimui, laikydama jį svetimu. Dėl šios priežasties gali būti sutrikdyta hormonų gamyba.
Nustokite tikėti mitybos mitais: štai 10 „pavojingų“ maisto produktų, kurie iš tiesų yra visiškai saugūs
Pastaraisiais metais moksliniai tyrimai ne kartą paneigė įsitvirtinusius mitus apie tam tikrus „nesveikus“ maisto produktus, kurie ilgą laiką buvo laikomi kenksmingais sveikatai. Portalas „Zerkalo“ nusprendė išskirti dešimt tokių maisto produktų, kurių reputacija gerokai pagerėjo dėka šiuolaikinių mokslinių atradimų.
Kaip pakelti nukritusį kraujospūdį? 1 gėrimas daro stebuklus
Žemas kraujo spaudimas yra dar kitaip vadinamas hipotenzija arba hipotomija. Pacientai, susiduriantys su žemu kraujospūdžiu, patiria tokius simptomus kaip galvos svaigimas, nuovargis ar netgi alpimas. Tad kokiais būdais galima normalizuoti žemą kraujospūdį?
Naujienų portalui tv3.lt apie žemą kraujospūdį, jo sukeliamas problemas bei maisto produktus, kurie gali padėti atstatyti kraujospūdį į įprastas vėžes, papasakojo „BENU“ budinčios vaistinės vedėja Inga Norkienė.
Ar nesveika mityba per šventes gali sugadinti kraują? Patarė, kaip išvengti bėdų
Šventiniu laikotarpiu, kurį praleidžiame su artimaisiais prie stalų, apkrautų skirtingomis vaišėmis, Nacionalinis kraujo centras (NKC) ragina gyventojus atkreipti dėmesį į sveiką gyvenseną, mitybą ir judėjimą. Nesubalansuota mityba ir per didelis maisto kiekis gali ne tik sukelti virškinimo sutrikimų, bet ir paveikti kraujo sudėtį. Ypač – vieną iš svarbiausių donoro aukojamo kraujo komponentų – kraujo plazmą.
Šį gėrimą per Kūčias turite vartoti patį paskutinį: to nežino daugelis lietuvių
Kai ant gausaus Kūčių vakarienės stalo nukrauti unikalūs šeimos receptai, o iškilmingoms Kalėdų vaišėms ruošiami ypatingi patiekalai – paragauti norisi visko. Dažnas, norėdamas įvertinti ir savo, ir artimųjų pastangas pasiduoda instinktams, kurie įveikia valią, o vakaras netrukus tampa persivalgymo švente.
Jokiu būdu per šventes nevalgykite šių produktų kartu: gali baigtis blogai
Kalėdos – metas, kai visi susėda prie šventinio stalo ir dažnai viskas baigiasi persivalgymu. Be to, į burną dedame viską, kas yra ant stalo, tačiau specialistai įspėja, kokių produktų šiukštu negalima valgyti kartu – gali baigtis blogai.
Teigiama, kad reikėtų vengti tam tikrų maisto produktų derinių, nes manoma, kad jie sukelia sulėtėjusį virškinimą, dujų kaupimąsi ir pilvo pūtimą.
Unikauskas įspėja: šie ženklai išduoda, kad jūsų skydliaukė veikia blogai
Skydliaukė yra mažas, bet itin svarbus organas, valdantis daugelį organizmo procesų. Sutrikus jos veiklai, gali pasireikšti daugybė įvairių simptomų, kuriuos nesunku sumaišyti su kitomis ligomis.
REKLAMA
REKLAMA
Žaibiškai plinta dieta, padėjusi Adele numesti svorio: štai ką ji valgė
Britų dainininkė ir dainų autorė Adele ne vieną nustebino savo drastiška transformacija – per pandemiją ji numetė apie 45 kilogramus. Ne vienas, pamatęs, kaip ji pasikeitė, ėmė domėtis, kaip tai pavyko, todėl žaibiškai išplito kalbos apie tai, kokios dietos ji laikėsi.
Ragina iš baltos mišrainės išmesti 1 produktą: čia jam ne vieta
Balta mišrainė – tradicinis ir mylimas lietuvių patiekalas, kurį kiekviena šeimininkė pagal savo firminį receptą ruoš šventiniam stalui. Visgi, nors balta mišrainė užima ypatingą vietą ne tik lietuvių širdyse, bet ir kulinariniame kontekste, ar tikrai yra sveika valgyti šį valgį?
Mitybos specialistas Mantas Liekis pasakojo, kad balta mišrainė – nors ir mėgstamas lietuviškas patiekalas, tačiau turi savų niuansų.
Pasak jo, visų pirma, tai nėra itin subalansuotas maistas.
Gydytojai įspėja dėl pavojingos slaptos būklės: paskatina ne tik lėtinės ligos, bet ir skurdas
Mitybos nepakankamumas yra vis aktualesnė problema, ypač tarp sergančių lėtinėmis ligomis ir ilgai ligoninėse gydomų pacientų. Europos klinikinės mitybos ir metabolizmo draugijos duomenimis, su šia būkle susiduria 37 proc. vyresnių nei 70 metų ligoninėse gydomų pacientų, 35 proc. pacientų, sergančių onkologinėmis, ir apie 30 proc. – lėtinėmis širdies, kraujagyslių, plaučių, virškinamojo trakto ligomis.
Kraujospūdį mažina šie maisto produktai: valgykite kasdien
Hipertenzija, dar vadinama aukštu kraujospūdžiu, yra labiausiai paplitęs širdies ligų rizikos veiksnys. Ja serga daugiau kaip 1 mlrd. žmonių visame pasaulyje. Ši liga diagnozuojama, kai sistolinis kraujospūdis siekia 130 mm/Hg arba daugiau, o diastolinis kraujospūdis (DBP) – daugiau nei 80 mm/Hg.
Laimei, pakeitus gyvenimo būdą ir mitybą, galima veiksmingai sumažinti kraujospūdį ir sumažinti širdies ligų riziką.
Ar riebūs pieno produktai yra toks blogis? Gydytojas išdėstė, kam jų vengti ir ką rinktis sveikiausia
Pieno produktai daugelio lietuvių mitybos racione užima nemažą vietą. Vis tik nesiliauja ginčai, kokius – riebius ar liesesnius – šiuos produktus reikėtų vartoti. Gydytojas dietologas Edvardas Grišinas teigia, kad riebūs pieno produktai vis tik nepelnytai kaltinami dėl įvairių ligų rizikos.
Žvelgiant į pasaulines – JAV ar Europos kardiologų asociacijų – rekomendacijas, išvysime kaip prioritetą siūlomus vartoti liesesnius pieno produktus.
Jokiu būdu neduokite šių produktų šunims: gali baigtis net mirtimi
Visi mylime savo augintinius, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kas atsiduria jų burnose, nes kai kurie maisto produktai šunims gali būti itin kenksmingi. Veterinaras įspėja šiukštu neduoti kelių produktų savo šunims, nes jiems tai gali baigtis net mirtimi.
Amiras Anwary, „TikTok“ geriau žinomas kaip „amirthevet“, dažnai susiduria su augintinių apsinuodijimais toksinėmis medžiagomis, esančiomis maisto produktuose, netinkančiuose šunims.
Išklojo visą tiesą apie protarpinį badavimą: daugelis to nežino
Protarpinis badavimas yra mitybos strategija, kuri pastaraisiais metais įgavo didelį populiarumą dėl savo nesudėtingo pritaikymo kasdieniame gyvenime ir teikiamos naudos. Ši praktika susideda iš numatytų laiko periodų, kai atsisakoma maisto, ir periodų, kuomet leidžiama valgyti.
Apie tai, kokią realią naudą ir žalą organizmui gali padaryti protarpinis badavimas, papasakojo Vilniaus dietologijos centro gydytoja dietologė Eglė Kliukaitė-Sidorova.
Atskleidė, ar galima kasdien valgyti kiaušinius: štai kokia tiesa
Kasdien valgant kiaušinius galima išvengti svorio augimo ir sumažinti demencijos riziką.
Dėl įtempto gyvenimo daugelis iš mūsų ieško skanių, nebrangių ir maistingų patiekalų. Paprastas kiaušinis yra ne tik skani dienos pradžia. Apie tai ir kalbama šiame „Express“ straipsnyje.
Kiaušinių nauda sveikatai
Mitybos specialistė Juliette Callow teigia, kad kiaušiniai teigiamai veikia jūsų sveikatą, ypač didina vitaminų kiekį ir apsaugo nuo svorio augimo, kaulų problemų ir demencijos.
Kuo skubiau atsisakykite šių kasdienių dalykų: gali sukelti sunkias ligas
Šiandien vis daugiau žmonių domisi sveika mityba, tačiau nepaisant lengvai prieinamos informacijos vis tiek nesiryžta pokyčiams. Mitybos įpročių treneris Jonas Kalinauskas „Žinių radijo“ laidoje „Gyvenu ir spėju“ dalijasi mintimis, kodėl sunku keisti mitybos įpročius, nuo ko pradėti ir ką žinoti, siekiant sveikesnio gyvenimo.
Daugelis žmonių puikiai žino, kas yra sveika mityba. Tačiau informacijos gausa dažnai sukelia daugiau klausimų nei atsakymų.
Radviliškietė Deimantė atsikratė 33 kilogramų: išdavė savo sėkmės paslaptį
28-erių Deimantė Bliznikaitė iš Radviliškio, šiuo metu Anglijoje jau 11 metų gyvenanti moteris stebina ne tik savo ištverme, bet ir drąsa. Po daugelio metų ieškojimų ir savęs analizės, Deimantė per 11 mėnesių prarado 33 kilogramus. Tai antras kartas, kai ji ėmėsi didelių pokyčių savo gyvenime, tačiau šįkart jos kelionė buvo ne tik apie išorę, bet ir vidinę būseną.
Liucina Rimgailė paatviravo apie dailios figūros paslaptis – laikosi kelių taisyklių
„Sveikatai palankesnis yra kuo švaresnis maistas, kurio sudėtyje nedaug sudedamųjų dalių. Namuose dažniausiai gaminu salotas, troškinius, o daržoves naudoju netgi maltinukuose“, – sako receptų kūrėja, knygų autorė Liucina Rimgailė.
Žinoma moteris šypsosi – tačiau ji turi ir dar kelias paslaptis.
Sėdimas darbas – kas nutinka, kai žmogus visai nesportuoja?
Sėdimas gyvenimo būdas šiandien tapo daugelio kasdienybe. Valandos, praleidžiamos prie kompiuterių ar biuro stalų, dažnai virsta sveikatos problemomis, ypač jei kartu nėra fizinio aktyvumo. Tad kokį poveikį sveikatai daro sėdimas darbas ir kaip su tuo kovoti?
„Dauguma mano klientų yra ofiso darbuotojai, kartais freelanceriai, tačiau visus juos vienija sėdimas darbas“, – teigia sporto treneris Augustinas Rukas.
3 auksinės taisyklės gerai savijautai: verta išbandyti kiekvienam
Gera savijauta kiekvieną dieną: vaistininkė įvardija 3 auksines taisykles
Gera savijauta yra esminė sąlyga norint mėgautis pilnaverčiu ir džiaugsmingu gyvenimu. Kiekvieną dieną mūsų pasirinkimai lemia, kaip jaučiamės tiek fiziškai, tiek emociškai. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė teigia, kad kartais paprasti įpročiai gali reikšmingai pagerinti mūsų bendrą sveikatą. Tad ji išskiria tris auksines geros savijautos taisykles, kurias vertėtų išbandyti kiekvienam.
Šiuos produktus vadina imuniteto stiprintojais: profesorius perspėja, ką rudenį valgyti ir ko šiukštu neliesti
Lietuvą vis dar lepina šilti orai, tačiau vėsi rugsėjo temperatūra nenumaldomai vejasi. Po truputį atšąlant orams prasideda peršalimai, slogos, o imunitetas silpnėja. Tam, kad būtų lengviau pasiruošti žvarbesnėms oro sąlygoms, yra labai svarbu pilnavertiška mityba.
Mitybos klausimai žmonėms yra dažnai aktualūs, į juos atsakė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto, Sveikatos mokslų instituto, Visuomenės sveikatos vedėjas, profesorius Rimantas Stukas.
Dabar nevalgykite šių produktų: įspėja visus Lietuvos gyventojus
Prasidėjus rudeniui ir atšalus orams, vis dažniau susimąstome apie sveikatą, nes ima trūkti vitaminų, mineralų ir saulės šviesos, o tai gali lemti dažnesnes ligas ir įvairius susirgimus. Dėl šios priežasties yra svarbu pasirūpinti savo mityba, kad gautume pakankamai vitaminų.
Naujienų portalui tv3.lt sveikatingumo mentorė Evelina Kasinskaja atskleidė, kokie sezoniški rudens produktai yra geriausi mūsų sveikatai ir į kokius produktus turėtume atkreipti dėmesį.
Garsios Lietuvos mamos prabilo širdį veriančia tema: „Daugiau nebegalima tylėti“
Ketvirtadienio rytą garsios Lietuvos moterys pradėjo kitaip, nei įprasta. Pasipuošusios sportine apranga nuomonės formuotojos ir verslininkės susirinko į sveikos gyvensenos ir mitybos specialistės Gretės Brokienės pilateso pamoką Vilniaus centre įsikūrusiame viešbutyje.
Mėgstate varškės sūrelius? Turi jums prastų žinių
Prekybos centrų lentynos nukrautos įvairiausiais varškės sūreliais – glaistytais, be glajaus, su šokoladu, vanile, želė gabaliukais ar kitais priedais. Be viso to, sūreliai tapę ir populiariu pusryčių maistu, tačiau licencijuota dietistė pabrėžia – varškės sūrelis neturėtų pakeisti rytinės košės ar kitų maistingų pusryčių patiekalų.
Licencijuotos dietistės, maisto technologės, sveikataipalankus.
1 produktą Victoria Beckham valgo kasdien: suteikia odai švytėjimo
Victoria Beckham garsėja jaunatviška išvaizda ir lieknu sudėjimu. Ji pasidalijo savo pusryčių maistu, kurį valgo, kad oda kasdien „švytėtų“.
Victoria Beckham garsėja savo dailiomis kūno linijomis ir skaisčia veido oda. Tačiau 50-metė savo nuostabią išvaizdą puoselėja kasdien, rašoma express.co.uk.
Moters dailumą lemia disciplinuoti mitybos įpročiai ir Viduržemio jūros regiono dieta.
Šis gėrimas pilvo pūtimą panaikina akimirksniu: ragina išbandyti
Pilvo pūtimas, pilnumo jausmas – kartais šiuos pojūčius lemia persivalgymas ar tam tikri maisto produktai, o kartais jie kyla tarsi iš niekur. Pilvo pūtimą arba meteorizmą gali sukelti ir netinkamai sukramtytas maistas, ir vaistai.
„Virškinamajame trakte dujų yra visuomet. Jos ten atsiranda, kai valgydami ir gerdami nuryjame po truputį oro, šiek tiek – virškinant maistą. Problema, kai šių dujų per daug ir dėl to pasireiškia pilvo skausmas, tempimas, pilnumo jausmas.
Kankina nuolatinis alkio jausmas? Štai, kas jums padės
Šiuolaikinė mityba dažnai tampa ne tik energijos šaltiniu, bet ir gyvenimo būdo bei emocinės būklės atspindžiu. Natūropatinės mitybos specialistė Tautvilė Šliažaitė-Miller atkreipia dėmesį į tai, kad sotumo jausmo nebuvimas gali signalizuoti įvairias sveikatos problemas – nuo anemijos iki skydliaukės veiklos sutrikimų ar net hormonų disbalanso.
Kuo greičiau atsikratykite šiais produktais: jie – cholesterolio bomba
Nors cholesterolis yra organizmui būtina medžiaga, visgi per didelis jo kiekis kraujyje gali sukelti rimtų sveikatos problemų, tokių kaip širdies ligos ir kraujagyslių užsikimšimai. Nors daugelis cholesterolį sieja su neigiamas padariniais, svarbu suprasti, kas lemia jo kiekio padidėjimą.
Aukštas cholesterolio kiekis dažnai neturi akivaizdžių simptomų, todėl jis paprastai nustatomas tik atliekant kraujo tyrimus.
Nedėkite šių produktų vaikams į mokyklą: įspėja visus
Artėjant naujiems mokslo metams, tėvams ir visuomenės sveikatos specialistams, atsakingiems už vaikų maitinimo priežiūrą mokyklose ir darželiuose, svarbu atkreipti dėmesį į ugdymo įstaigų valgiaraščius.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) patikrinimų metu dažniausiai nustato porcijų dydžio neatitikimus, o kai kurie produktai, tokie kaip sausainiai, bandelės, keksai, turi per didelį cukraus kiekį.
Šie produktai – aukso gysla žarnynui: valgykite dabar
Kai vasara baigiasi ir orai ima vėsti, vis dažniau susiduriame su peršalimo ligomis. Tačiau, norint išlikti sveikiems, būtina ne tik stiprinti imuninę sistemą, pasitelkiant vitaminus ir įvairius mineralus, bet ir rūpintis savimi kitais būdais.
Naujienų portalui tv3.lt vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas atskleidžia, kaip užtikrinti bendrą imuninės sistemos veiklą ir kokie veiksniai gali prisidėti prie ligų atsiradimo.
Įspėja visus Lietuvos gyventojus: dabar negerkite šių gėrimų
Vasarą, kai oras prisipildo saulės šilumos, daugelis leidžia sau atsipalaiduoti ir pasimėgauti įvairiais gardumynais. Tačiau svarbu prisiminti, kad karštomis vasaros dienomis organizmui reikia ypatingos priežiūros. Vienas pagrindinių veiksnių, padedančių išlikti sveikiems, yra subalansuota mityba, užtikrinanti gerą savijautą.
Išklojo tiesą apie protarpinį badavimą: pasakė, ar sveika
Kone kiekvienas yra girdėjęs apie vis labiau populiarėjantį protarpinį badavimą. Šis mitybos metodas, kai sąmoningai ribojamas valgymo laikas, vis dažniau pasirenkamas norint pagerinti fizinę ir psichinę sveikatą. Tačiau ne visi žino, kad protarpinis badavimas gali padėti ne tik sumažinti svorį, bet ir skatinti organizmo savireguliacijos procesus.
Šis produktas – aukso gysla žarnynui: gerina virškinimą
Atkeliavusios iš Pietų Amerikos regiono ir skaičiuojančios daugiau kaip 7 tūkst. metų, paprikos netruko išpopuliarėti visame pasaulyje ir tapti daugelio virtuvių pažibomis. Pasirodo, margaspalvės paprikos yra ne tik patrauklios ir savo spalvomis žadinančios apetitą, bet ir sveikatai itin palankios, įvairiapusiškai virtuvėje panaudojamos daržovės, kai kurių vitaminų kiekiais smarkiai lenkiančios kitas daržo gėrybes.
Valgyk kaip sporto žvaigždė: kokių mitybos taisyklių laikosi plaukimo talentas iš Lietuvos?
Lietuvos plaukimo rinktinės narys Aleksas Savickas ką tik grįžo iš kol kas svarbiausių savo varžybų Prancūzijos sostinėje.
Po trumpų atostogų Lietuvoje 21-erių vienas perspektyviausių Lietuvos plaukikų vėl grįš į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), kuriose rengsis ten po ketverių metų vyksiančiai dar vienai didžiajai sporto šventei. Vienas svarbiausių pasirengimo plano dalykų yra tinkama mityba.
Budraitytė bedė pirštu į 1 Zodiako ženklą: ragina nevalgyti mėsos
Astrologė Vaiva Budraitytė pasidalijo patarimais, ką turėtų valgyti Žuvų Zodiako ženklo atstovai, kad jaustųsi puikiai ir kokių produktų vengti.
V. Budraitytė pastebi, kad šio ženklo atstovai – ypač jautrūs maistui, tad tikėtina, kad būtent Žuvys dažniausiai apsinuodija maistu.
„Šio ženklo atstovai privalo būti ypač dėmesingi renkantis maistą, nes jis turi būti labai šviežias ir kokybiškas“, – teigia astrologė ir priduria, kad stotyse parduodamos bandelės su mėsa – tikrai ne jiems.
Pamirškite rūgščių refliuksą visam laikui: štai, kas jums padės
Rūgščių refliuksas – liga, kuri pasireiškia nevalingu skrandžio turinio grįžimu atgal į stemplę. Jis yra labai nemalonus vien dėl to, kad jį lydi tokie simptomai, kaip rėmens graužimas, rūgštaus turinio atpylimas, pilvo skausmai. Tačiau yra būdas sau padėti – tinkamos mitybos pasirinkimas.
Gydytojai dega įspėjimo signalą dėl vaikų būklės: kyla didelė grėsmė sveikatai
Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, per pastaruosius keturis dešimtmečius perteklinė kūno masė arba kitaip vadinamas nutukimas pasaulyje išaugo daugiau nei penkis kartus. 1990 metais su nutukimu gyveno 31 milijonų vaikų ir paauglių, 2022 – daugiau kaip 160 milijonų pasaulio vaikų ir paauglių turėjo antsvorį ar buvo nutukę. Nerimą kelia ir Pasaulio nutukimo atlaso (World Obesity Atlas) prognozė, jog 2035 metais nutukimu gali sirgti daugiau nei 4 mlrd. žmonių.
1 produktą kardiologas vadina aukso gysla: valgykite į sveikatą
Sveikatai palanki mityba – raktas į gerą savijautą ir sveikatą, tačiau kartais daugeliui užsinori suvalgyti ką nors saldaus. Norintiems pasisaldinti gyvenimą, gydytojas kardiologas pataria valgyti uogas – jose gausu įvairių naudingų medžiagų.
Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ gydytojas kardiologas Arnas Karužas kalbėjo apie padidėjusio cholesterolio keliamus pavojus sveikatai.
Pamatęs, kiek kiaušinių kasdien suvalgo žmona, vyras pakraupo: nebežino, ką daryti
Vyrui nerimą kelia keistas žmonos įprotis – ji kasdien suvalgo šešis virtus kiaušinius. Susirūpinęs vyras klausia „Reddit“ vartotojų, ar tiek daug kiaušinių nėra per daug vienai dienai.
Vyras atskleidė, kad nerimauja dėl savo žmonos, kuri kasdien suvalgo šešis kietai virtus virtus kiaušinius.
Jis kreipėsi į socialinį forumą „Reddit“ norėdamas sužinoti vartotojų nuomonę apie keistą žmonos meilę baltymams.
Pienas, kava, raudona mėsa – kas iš tiesų skatina vėžį ir kitas ligas? Ekspertė išklojo, ką valgyti kasdien
Ne tik sekdami įvairiomis mitybos madomis, bet ir siekdami ilgaamžio gyvenimo ir norėdami išvengti vėžio ir kitų ligų nemažai žmonių imasi radikaliai keisti savo maisto įpročius.
Priaugtų kilogramų atsikratysite be vargo: štai, kas padės
Ekspertė teigia, kad yra būdų, kaip mėgautis maistu ir gėrimais, kad nereikėtų nerimauti dėl suvartojamų kalorijų ir nepriaugti svorio.
Visiems patinka lankytis baruose ar užeigose, kur ne tik galima išgerti keletą taurių svaigiųjų gėrimų, bet ir pavalgyti.
Tačiau ekspertė perspėjo, kad renkantis tam tikrus patiekalus būtina pagalvoti ir apie savo sveikatą, rašo express.co.uk.
Budraitytė bedė pirštu į 1 Zodiako ženklą: kuo greičiau atsisakykite cukraus
Daugelis žino, kad dažnai mityba tampa lemiamu sveikos gyvensenos ir kokybiško gyvenimo veiksniu. Dėl to astrologė Vaiva Budraitytė paaiškino, kaip reikia maitintis Ožiaragiams, kad šie gerai jaustųsi bei patarė, ko verčiau atsisakyti.
Moteris ragino Ožiaragio ženklo atstovus nustoti vartoti cukrų. Anot jos, tai padės padės palaikyti kokybišką organizmo veiklą.
Podagra smogia iš pasalų: ją išduoda vos keli simptomai
Podagra – tai lėtinė liga, kurios pagrindinė priežastis yra purinų apykaitos sutrikimas organizme, dėl ko kraujyje kaupiasi šlapimo rūgštis. Ši būklė dažnai sukelia staigius ir stiprius sąnarių skausmo priepuolius, ypač naktį. Dažniausiai podagra pažeidžia kojų pirštų sąnarius, tačiau gali paveikti ir kitus kūno sąnarius.
Priaugti kilogramai ištirps be vargo: pasakė, ką reikia daryti
Prasidėjus vasaros sezonui daugeliui žmonių kyla svorio metimo galvosūkis: kokia dieta geriausia ir kaip greitai atsikratyti kilogramų? Vis dėlto mitybos specialistas Mantas Liekis teigia, kad sveikam ir ilgalaikiam rezultatui reikalingas tinkamas mitybos planas.
„Kai žmogus žino, kiek kalorijų sudegina, jis gali vesti savo mitybos dienoraštį, stebėti, kiek kalorijų gauna iš mitybos raciono“, – sako specialistas.
Budraitytė įspėja 1 Zodiako ženklą: kepenys – jūsų silpniausia vieta
Daugelis žino, kad liaudies išmintis byloja: „Sveikame kūne – sveika siela“. Ši patarlė ne iš piršto laužta, nes išties sveikai ir tinkamai maitinantis galima pasiekti puikių rezultatų. Dėl to šįkart astrologė Vaiva Budraitytė pasidalijo, kaip turėtų maitintis Šauliai, kad juos lydėtų puiki savijauta ir sėkmė.
Astrologė atskleidė, kurie maisto produktai šiam ženklui tinkami, o kokių reikėtų privengti siekiant gerai jaustis.
Vyras per mėnesį maistui išleisdavo tūkstantį: atsidūręs ant kritinės ribos ėmėsi veiksmų
Kai Andrew Hulbertas su šeima išvyko atostogauti į Ispaniją, jam nerūpėjo nei sportas, nei per didelis maisto kiekis. Dviejų vaikų tėtis kiekvieną rytą mėgavosi riebiais kepsniais, skanėstais visą dieną ir neribotais alaus bei kokteilių kiekiais bare, tačiau grįžęs namo jis susidūrė su pasekmėmis.
Atsistojęs ant svarstyklių 37-erių Andrew suprato, kad dvi savaites Maljorkoje be saiko valgydamas priaugo 6,3 kg ir pasiekė didžiausią savo kada nors turėtą svorį – 152 kg.
Lietuvos mokyklose prigyja naujovė: vaikai noriai naudojasi švediškais stalais
Vis daugiau šalies mokyklų vaikus maitina taikydamos visą arba dalinį švediško stalo principą. Vienur mokiniai renkasi visus patiekalus patys, kitur kiek nori gali krautis tik garnyro. Mokyklos pastebi, kad gerokai sumažėjo išmetamo maisto, tačiau lieka ir rizika, reikia stebėti, jog vaikai pavalgytų sočiai ir sveikai, o lėkštėje būtų kuo įvairesnių produktų.
Sveikatos ministerija, nors švediško stalo maitinimo modelį ir skatina, pinigais neprisideda.