Kaip BNS sakė VSAT vadas Rustamas Liubajevas, šie duomenys rodo neįleistų ir neišleistų asmenų skaičių kontrolės punktuose tiek šalies pasienyje, tiek oro uostuose bei jūrų uoste.
VSAT vertino dar 292 išankstinius prašymus išvykti, mažiau nei penktadalis jų patenkinti.
„Iš jų patenkinti (prašymai – BNS) 54 atvejais, kalbant apie visą karantino laikotarpį. Taigi, tie srautai yra dideli, išvykti prašo daug žmonių, bet jie ne visą laiką gali įrodyti, kad ten gyvena, turi darbą“, – teigė R. Liubajevas.
Didžioji dalis neįleistųjų į šalį – užsienio valstybių piliečiai.
Anot jo, per karantiną atnaujinus patruliavimą prie vidinių Europos Sąjungos sienų su Lenkija ir Latvija, pareigūnų pajėgos padvigubėjo – kontroliuoti judėjimą pasienyje VSAT pasitelkia ir kariuomenę.
„Kol kas susitvarkome, papildomų prašymų neturime, bet taip, pareigūnams darbo krūvis didėja. Tai reikia įvertinti. Jei bus poreikis pajėgų papildomai, prašysime pagalbos. Galima sakyti, kad darbas padvigubėjo“, – sakė jis.
Savaitgalį įsigaliojus sugriežtintiems reikalavimams, į Lietuvą visiškai uždrausta atvykti keliais iš Baltarusijos ir Rusijos, iš Latvijos ir Lenkijos lengvieji automobiliai dar praleidžiami per du pasienio punktus. Taip pat uždaryta oro erdvė, draudžiama atvykti keltais, išskyrus keltu iš Kylio į Klaipėdą.
R. Liubajevas sakė, kad naujausi sugriežtinimai iš esmės pareigūnų darbui įtakos neturėjo, nes lengvųjų automobilių srautų jau anksčiau praktiškai neliko. Prekių judėjimui, t. y. krovininiam transportui, šie ribojimai negalioja.
Lietuvoje karantinas įvestas kovo 16-ąją ir kol kas galioja iki balandžio 13 dienos.