„Išvaikyta nepriklausoma „Lietuvos pašto“ valdyba, fiasko ir gėda komandiruotėje Abu Dabyje, vakarienės už pavaldžių įmonių pinigus, piktnaudžiavimas Seimo viešbučiu, o ir dar galimas brakonieriavimas – tai visiškas dugnas, kurį pasiekęs ministras turi būti patrauktas“, – išplatintame pranešime teigė Mišrios Seimo narių grupės narė A. Armonaitė.
Anot jos, sveikai mąstantys Seimo nariai turi susitelkti ir parodyti, kad nomenklatūrinis veikimo būdas netoleruotinas.
„Tai, kas kažkam tiko prieš 20 metų, tikrai nebetinka šiandien. Todėl kviečiu visus – pirmiausiai opozicijos, bet ir valdančiosios daugumos Seimo narius prisidėti rengiant interpeliaciją, ir atleisti J. Narkevičių iš susisiekimo ministro posto, kol nesulaukėme naujų jo išsišokimų“, – teigė A. Armonaitė.
Pagal Seimo statutą, inicijuoti interpeliaciją ministrui gali ne mažiau kaip penktadalis, tai yra ne mažiau kaip 29 parlamentarai. Tačiau atleisti ministrą iš pareigų galima ne mažiau kaip 71 Seimo nario pritarimu.
Susisiekimo ministras pastaruoju metu sulaukė kritikos dėl ministerijai pavaldžių įmonių apmokėtų pietų, taip pat atleistos „Lietuvos pašto“ valdybos, Seimo viešbutyje nakvojančios jo duktės, taip pat šio buto nuomos aplinkybių bei jo rinkimų apygardoje asfaltuojamų kelių.
Ministras praėjusį trečiadienį po susitikimo su Seimo opozicija teigė kol kas nesvarstantis apie savo pamainą, tačiau pridūrė, kad „yra asmenų, norinčių jo atsistatydinimo“.
J. Narkevičių į ministrus delegavo Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, prie valdančiosios koalicijos prisidėjusi po prezidento rinkimų praėjusią vasarą.
Prezidentas Gitanas Nausėda praėjusią savaitę pareiškė ministro chaotišką veiklą vertinantis neigiamai ir paragino premjerą Saulių Skvernelį principingai įvertinti J. Narkevičiaus elgesį.
Antradienį portalas 15min.lt pranešė, kad Susisiekimo ministerijos siūlymu Vyriausybė pritarė papildomam lėšų skyrimui Vilniaus rajono gatvėms asfaltuoti. Vilniaus rajono taryba visą 300 tūkst. sumą skyrė vienai gatvei, kurioje gyvena premjeras S. Skvernelis, asfaltuoti.
Premjero atstovai teigia, kad Vyriausybės vadovas nežinojo, kokiam konkrečiam objektui bus skiriamos Vilniaus rajono gatvėms skirtos papildomos lėšos.
Šalies vadovas teigė, jog į kylančius klausimus šiuo atveju turi atsakyti pats premjeras.
Ministras pirmininkas dėl medikų rekomendacijų laikinai nedirba.
Interpeliaciją rengia ir opozicija
Interpeliaciją susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui inicijuoja ir opozicinė Socialdemokratų partijos frakcija, BNS informavo šios frakcijos atstovas, opozicijos lyderis Julius Sabatauskas.
„Mes inicijuojame interpeliaciją ministrui J. Narkevičiui, jau vakar tarėmės apie tai“, – trečiadienį sakė politikas.
Anot jo, apie interpeliacijos rengimą kalbėta ir su kitomis opozicinėmis frakcijomis – konservatoriais, liberalais, taip Mišrios Seimo narių grupės atstovais.
„Ministras J. Narkevičius daro jau ne šiaip klaidą po klaidos, o eina jau kaip sniego kamuolys, tuoj bus sniego lavina, reikia gelbėti patį J. Narkevičių nuo J. Narkevičiaus“, – sakė J. Sabatauskas.
Jis vylėsi, jog per šią savaitę pavyks parengti klausimus susisiekimo ministrui ir surinkti būtinus 29 parlamentarų parašus, kad interpeliacijos procesas prasidėtų.
Didžiausios opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis BNS pranešė, kad frakcija dar nėra priėmusi sprendimo, ar prisidės prie interpeliacijos susisiekimo ministrui.
„Apsispręsime šiandien (trečiadienį – BNS) po prezidiumo posėdžio, kuriame planuojame priimti sprendimus dėl ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio atsakomybės dėl piktnaudžiavimo padėtimi asmeninei naudai gauti ir premjero politinės atsakomybės dėl jo paskirto ministro J. Narkevičiaus veiksmų“, – teigė jis.
Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas Eugenijus Gentvilas BNS sakė asmeniškai palaikąs interpeliacijos J. Narkevičiui iniciatyvą. Anot jo, preliminariai tam pritarė ir frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
„Matau pagrindą, pagaliau S. Skvernelio gatvės asfaltavimas yra įspūdingas, kai paskiriami pinigai ir, suprask, nežinojo kam. O po devynių dienų prasideda darbai. Visi supranta, kad privalo būti techninis kelio rekonstrukcijos projektas parengtas, matyt, jis jau buvo, jau turi būti įvykdytos viešojo pirkimo procedūros ir pasirašyta sutartis su rangovu. Taigi, pinigai buvo skiriami aiškiai žinant, kokiam keliui asfaltuoti skiriama“, – kalbėjo E. Gentvilas.
Opozicijos atstovai teigė kol kas nekeliantys premjero Sauliaus Skvernelio atsakomybės klausimo dėl gatvės į jo namus Vilniaus rajone asfaltavimo, nes nori sulaukti Vyriausybės vadovo paaiškinimų.